Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Trump’ın iddianamesi, başkanlık kampanyası için para toplaması nedeniyle altın değerinde

Trump’ın iddianamesi, başkanlık kampanyası için para toplaması nedeniyle altın değerinde

O gece bir çift bağış toplama e-postası gönderildi. Trump Save America Ortak Kaynak Geliştirme Komitesi bir mesajda, “Amerikan tarihinin en karanlık bölümünde yaşıyoruz” dedi. Daha sonra destekçilere, “Hareketimizi hiç bitmeyen cadı avlarından korumak ve 2024’te BEYAZ SARAYI KAZANMAK için lütfen – gerçekten herhangi bir miktarda – katkıda bulunun” çağrısında bulundu.

Ayrıca bakınız: Sağcı sosyal platformlar, Trump iddianamesine ilişkin raporların ve üç aylık sonuçların ardından toplandı

Başka bir e-postada, üzerlerinde “30.03.2023” iddianame tarihinin de yer aldığı “I Stand With Trump” tişörtleri önerildi. “Ülkemizin tarihinin bu karanlık bölümünde Başkan Trump’a ve inanılmaz hareketimize desteğinizi göstermenin yepyeni ‘Başkan Trump’ın yanındayım’ tişörtünü gururla giymekten daha iyi bir yolu var mı?” diye sordu. Ayrıca tişörtlerin “raflardan uçtuğunu” iddia etti ve taraftarların kendilerininkini almak için yalnızca gece yarısına kadar süreleri vardı.

Senatör Lindsey Graham, Perşembe gecesi Fox News izleyicilerini Trump’ın kampanyasına bağışta bulunmaya ve eski başkanın avukatlık ücretlerini karşılamaya yardım etmeye bile çağırdı. “Başkana bu saçmalıkla savaşması için biraz para verin” dedi. “Ayağa kalk ve adama yardım et.”

Bunun bağış toplama buzdağının sadece görünen kısmı olmasını bekleyin.

Alexander Wilson Company LLC’de Demokrat stratejist ve baş siyasi danışman olan Douglas Wilson, “Trump bundan çok para toplayabilecek ve bu muhtemelen Cumhuriyetçilerin cumhurbaşkanlığı alanını biraz soğutabilir” dedi. Unsur.net’a söyledi.

İddianamenin ardından Trump kampanyasının bağış toplama e-postalarını ve tişörtlerini “iyi bir hareket” olarak nitelendirdi, çünkü 2024 yarışına girerken “bundan para toplayabilecekler ve bir lider olarak konumunu sağlamlaştırabilecekler”.

Washington’da Cumhuriyetçi bir stratejist olan Ron Bonjean, “Trump’ın bağış toplaması tavan yapacak” dedi. Reuters ile konuşurken. “Siyasi olarak motive edilen daha fazla algılanan iddianameler, Trump için küçük dolarlık bağışlarda büyük bir artışa neden olabilir ve [Florida Gov. Ron] DeSantis’in para toplama çabaları.”

Aslında, Perşembe günü iddianame açıklanmadan önce bile, Trump kampanyası, Trump’ın yapılan susma ödemeleri nedeniyle tutuklanacağını açıkladığı 18 Mart’tan sonraki hafta, tabandan yaklaşık 2 milyon dolar topladığını söyledi. 2016’da iki kadına.

Trump, 15 Nisan’da 2023’ün ilk üç ayındaki başkanlık kampanyasının finansmanına ilişkin rakamları açıklayacak. çevrimiçi bağış toplaması geçen yıl biraz yumuşak görünüyordu (2022’nin ikinci yarısında kabaca 46 milyon dolar, bu, Trump’ın bir önceki yılın aynı döneminde topladığı yaklaşık 50 milyon dolardan daha azdı) iddianame ve yaklaşan tutuklama, kampanya kasasına bir destek vermeye hazırlanıyor.

İddianame ayrıca her ikisinin de küçük ev endüstrisini ateşliyor Trump yanlısı ürünler Ve anti-Trump ürünleri bu da açıkça iddianameden esinlenmiş görünüyor. Etsy ve Amazon’da gezinmek artık eski başkanı destekleyenler için “I Stand With Trump” ve “I’m Still A Trump Girl: I Make No A Sorry” gibi ifadelerle damgalanmış tişörtler, düğmeler, çıkartmalar ve çim tabelaları gösteriyor. yanı sıra “Nihayet Suçlandı” ve “Onu Kilitleyin” suçlamalardan zevk alanlar için.

Aslında, medya ve pazarlama uzmanları, sabıka kaydının – halka açıklanırsa – 21. yüzyılın en ünlü fotoğraflarından biri olabileceğini söylüyor.st Yüzyıl ve kendisini kültürel bir ikon olarak sağlamlaştırdı.

Devamını oku: Neden bir Donald Trump sabıka fotoğrafı ‘zamanımızın kültür simgesi olabilir’?

Ve NFT pazar yeri OpenSea’den alınan verilere göre, Trump’ın NFT koleksiyonu – diğer adıyla Trump Digital Trading Cards – Perşembe günü taban fiyatı %20’nin üzerinde artarak yaklaşık 1.098 $’a ulaştı.

Devamını oku: Trump NFT fiyatları, eski ABD başkanının suçlanmasının ardından yükseldi

Dahası, gerçek adı Stephanie Clifford olan ve sus parası skandalının merkezinde yer alan yetişkin bir film yıldızı olan Stormy Daniels, bir koşuşturmaca gördüğünü tweetledi. “Team Stormy” tişörtleri ve imzalı fotoğraflar haber geldiğinden beri kendi mal sitesinden. “Desteğiniz ve sevginiz için herkese teşekkür ederim! Gelen o kadar çok mesajım var ki cevap veremiyorum… şampanyamı da dökmek istemiyorum” diye tweet attı. Ürünleri için siparişlerin “doğduğunu” sözlerine ekledi ve alıcılardan “nakliye için fazladan birkaç gün beklemelerini” istedi.

Öte yandan, stratejist Wilson, Demokratların şu anda hafif adımlar atması gerektiğini söyledi. “Demokratlar bundan para toplamaya çalışırken çok dikkatli olmalılar, çünkü GOP’un oraya koyduğu yemle beslenmek istemiyorlar. [indictment] siyasidir” dedi. “Bu yüzden Demokratlara tavsiyem… yasal sürecin kendi kendine işlemesine izin vermeleri olacaktır.”

İlgili: Trump iddianamesi internette “onu hapsedin” tezahüratları ve “Amerikan olmayan” alayları çekiyor

Bir Demokrat olan California Valisi Gavin Newsom’un Perşembe öğleden sonra diğer olası Cumhuriyetçi 2024 adaylarıyla savaşmak için Campaign for Democracy adlı yeni bir siyasi eylem komitesine (PAC) bağış talep eden bir mesaj gönderdiğine dair haberler var. Ancak mesajın Trump’tan bahsetmediğini veya Newsom’un başkanlığa aday olduğunu öne sürmediğini belirtmek gerekir.

Wilson, bazı ilerici eğilimli grupların benzer toplanma metinleri gönderdiğinin farkında olduğunu söyledi.

Başkan Joe Biden, geçen hafta kasırganın vurduğu bir Mississippi kasabasına gitmeden önce gazetecilere “Trump iddianamesi hakkında konuşmayacağım” diyerek selefinin içinde bulunduğu hukuki durum hakkında yorum yapmayı reddetti.

Ancak Wilson, eski bir ABD başkanının benzeri görülmemiş suç duyurusunda bulunmasının hiçbir siyasi partinin gerçekten mutlu olmaması gerektiğini de kaydetti.

“Başka bir şekilde bakarsanız, bundan para toplamak için gerçekten iyi bir şey yok” dedi.

“Ülke ilk kez eski bir cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusunda bulunuyor – yani bu, her iki tarafın da kutlamak istediği bir şey mi? Bu, Demokratların para toplamak istediği bir şey mi? ‘Bak, onu yakaladık mı?’ diye sordu.

Ancak Wilson, şu anda Trump’ı desteklemek için bağış toplama konusunda daha fazla güce sahip olan Cumhuriyetçilerin bile mesajlarını düşünmeleri gerektiğini öne sürdü.

“Diğer ayakkabının düştüğünü görmek için beklemen gerektiğine dair ünlü bir söz vardır” dedi.

Unsur.net’ta daha fazlası:

Trump Salı günü teslim olmaya karar verdi – işte iddianamesinden sonra sırada ne var?

Trump’ın başkanlığı nasıl ayrılmaz bir şekilde yakala ve öldür ile bağlantılı hale geldi – iddianamesine zemin hazırladı

İddianame nedir ve Trump için suçlanmak ne anlama geliyor? Yasal terimler açıklandı.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: