Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Trump’ın avukatı, savcı Alvin Bragg’a yönelik sosyal medya saldırılarını ‘yanlış tavsiye’ olarak nitelendirdi

Trump’ın avukatı, savcı Alvin Bragg’a yönelik sosyal medya saldırılarını ‘yanlış tavsiye’ olarak nitelendirdi

Trump’ın avukatı, müvekkilinin Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg’a karşı sosyal medya paylaşımlarını fazla ileri götürdüğünü ileri sürdü.

Eski Başkan Donald Trump, çevrimiçi tartışmalı yorumlar yapmaya – hatta Twitter, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından bir süreliğine yasaklanmasına yol açmasına – yabancı olmasa da, sus payı suçlamaları getirebilecek olan Bragg’a karşı son gönderilerinden bazıları Trump’a karşı endişelerini dile getirdi.

Trump’ın Truth Social platformundaki bir gönderide, Trump’ın Bragg’a doğru bir beysbol sopası salladığı eski başkan ve bölge savcısının birleşik bir fotoğrafı yer alıyordu. Daha sonra indirildi. Ancak başka bir gönderide Trump, Bragg’dan ırkçı imalar nedeniyle çağrılan bir “hayvan” olarak bahsetti. Trump ayrıca kendisini yargılayanları “insan pisliği” olarak nitelendirdi.

“Bence bu tavsiye edilmeyen bir gönderiydi.”


– Trump avukatı Joe Tacopina

Öyleyse ne zaman Basınla tanışmak sunucu Chuck Todd, Trump’ı temsil eden avukat Joe Tacopina’ya, bir müvekkiline Bragg gibi bir savcıya çevrimiçi olarak bu kadar “insanlıktan çıkarıcı” bir şekilde saldırmasını tavsiye edip etmeyeceğini sordu, Tacopina, gönderinin “yanlış tavsiye edildiğini” kabul etti.

“Biliyorum. Ben onun sosyal medya danışmanı değilim, ”dedi Tacopina Pazar sabahı. “Bence bu, sosyal medya çalışanlarından birinin yaptığı tavsiye edilmeyen bir gönderiydi ve retoriği ve ona ekli fotoğrafı fark edince hemen kaldırdı.”

Ancak Todd, sorunlu fotoğrafın kaldırılmasına rağmen, Trump’ın geri kalan retoriğinin çoğunun hala çevrimiçi olarak yayında olduğunu söyleyerek karşı çıktı. Tacopina, “bir Trump PR insanı olmadığını” ve “sosyal medyayla ilgili hiçbir şeyi savunmayacağını veya kınamayacağını” söyledi. Benim yaptığım bu değil.”

Bunun yerine, Bragg’ın Trump’a karşı açabileceği davanın “Donald Tump dışında kimse için açılmayacak bir dava” olduğunu savundu. Ve savcılığın “bir kampanyayı siyasallaştırmak ve silah haline getirmek” için yola çıktığını söyleyerek birçok Cumhuriyetçi ve Trump destekçisini yineledi.

Peki Trump’a yöneltilen suçlamalar neler? Hala kesin olarak bilmiyoruz. Dava, Trump ile cinsel ilişkiye girdiklerini iddia eden iki kadına 2016’da sus parası ödenmesine dayanıyor, ancak Trump bunu reddediyor. New York büyük jürisi, ödemeleri ve Trump’ın ödemeleri düzenlerken suç işleyip işlemediğini veya Trump Organizasyonunun ödemeleri nasıl açıkladığını araştırıyor.

Devamını oku: Trump muhtemelen neden tutuklanıyor? Ve yine Stormy Daniels kim?

Geçen hafta sonu eski cumhurbaşkanı, 21 Mart Salı günü tutuklanacağını iddia etti. Tarih herhangi bir iddianame veya tutuklama olmadan gelip geçti, ancak Trump o günden bu yana destekçilerini herhangi bir tutuklamayı protesto etmeye çağırmak için kullandı. Ve Cuma günü bir Truth Social gönderisinde, “potansiyel ölüm ve yıkım öyle asılsız bir ithamda” ki, bir suçla itham edilirse “Ülkemiz için felaket olabilir”.

Devamını oku: Donald Trump bir suçla itham edilebilir. Hala cumhurbaşkanlığına aday olabilir mi?

Ve: Donald Trump’a karşı suçlamalarda bulunabilecek Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg kimdir?

Yetkililer, Cuma günü Bragg’ın ofislerindeki bir posta odasında bir tehdit mektubuyla birlikte toz halinde bir madde bulunduğunu söyledi. Yetkililer daha sonra maddenin tehlikeli olmadığına karar verdiler. Bragg Cuma günü personele bir e-posta göndererek güvenliklerinin en önemli öncelik olduğunu söyledi.

“Her birinizin her gün yaptığı gibi, yasayı eşit ve adil bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz” diye yazdı.

Demokratlar eski cumhurbaşkanının yorumlarını tehlikeli olarak nitelendirirken, Meclis Azınlık Lideri Hakeem Jeffries “iki kez azledilen eski başkanın retoriği pervasız, kınanacak ve sorumsuz” dedi. “Tehlikeli ve devam ederse birinin ölümüne neden olacak” diye ekledi.

Associated Press raporları bu makaleye katkıda bulunmuştur.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: