Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Trump NFT fiyatları, eski ABD başkanının suçlanmasının ardından yükseldi

Trump NFT fiyatları, eski ABD başkanının suçlanmasının ardından yükseldi

Manhattan büyük jürisinin Perşembe günü eski başkanı suçlamak için oy kullanmasının ardından Donald Trump’ın değiştirilemez tokenlerinin fiyatları yükseldi ve ABD tarihinde ilk kez eski veya görevdeki bir başkan cezai suçlamalarla karşı karşıya kalacak.

Trump’ın kovboy, basketbolcu ve bir tür süper kahraman gibi kostümler giymiş görüntülerini içeren Trump Dijital Ticaret Kartları adı verilen NFT koleksiyonu, Perşembe günü taban fiyatını veya koleksiyon öğeleri için en düşük fiyatı %20’nin üzerinde artışla şu ana kadar gördü: NFT pazar yeri OpenSea’den alınan verilere göre yaklaşık 0,56 ETH’ye geri çekilmeden önce 0,6 ETH kadar yüksek veya ether’in mevcut fiyatına göre yaklaşık 1.098 $.

OpenSea verilerine göre, NFT koleksiyonunun son 24 saatteki satış hacmi önceki güne göre %400’den fazla artarak 107 ETH’ye ulaştı.

İddianame henüz açıklanmadığı için Trump’a yönelik özel suçlamalar hemen netleşmedi, ancak Manhattan bölge savcısı, Trump’ın 2016 başkanlık seçim kampanyası sırasında porno yıldızı Stormy Daniels’a sus payı ödemesindeki rolü nedeniyle yasayı çiğnediğini iddia etti. .

Marj (Aralık 2022): Trump NFT’leri, eski başkanın vaat ettiği ‘büyük duyuru’ idi. Güçlü tepkiler aldılar ve tükendikleri söyleniyor.

Ayrıca (Aralık 2022): Donald Trump’ın NFT koleksiyonunun piyasaya sürüldüğü gün içinde tükendiği söyleniyor

Okumak: Trump muhtemelen neden tutuklanıyor? Ve yine Stormy Daniels kim?

Savcılar, 2016’da Trump’ın avukatı Michael Cohen’in, gerçek adı Stephanie Clifford olan Daniels’a, Trump’la cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla ilgili sessiz kalması için bir paravan şirket aracılığıyla 130.000 dolar ödediğini söyledi.

Cohen, Trump Organizasyonu ödemeyi yasal bir gider olarak kaydeden Trump tarafından geri ödendi.

Cohen daha sonra 2018’de vergi kaçakçılığı ve iki kampanya finansmanı ihlali de dahil olmak üzere federal suçlamaları kabul ettikten sonra hapis yattı. Trump, en başta evlilik dışı karşılaşma dahil olmak üzere herhangi bir suçu reddetti.

NFT koleksiyonu Aralık ayında piyasaya sürüldü ve Trump, kripto fiyatları sert bir şekilde darbe alırken bile bunu kendi sosyal platformu Truth Social’da tanıttı.

NFT’lerin satıldığı web sitesi olan Collecttrumpcards.com’a göre, NFT satışlarından elde edilen gelir, Trump’ın 2024 seçim kampanyasını desteklemek için kullanılmayacak.

Trump’ın 2024 başkanlık kampanyası sözcüsü, yorum talebine yanıt vermedi.

Bitcoin BTCUSD,
+0.86%
CoinDesk verilerine göre Cuma günü son 24 saatte %1 artışla 28.500 doların üzerinde işlem görüyor. Ether, son 24 saatte %2,8 artışla yaklaşık 1.832 dolardan işlem görüyor.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: