Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Trump, DeSantis’e saldırıyor ve 2018 yarışında Florida valisini desteklediği için pişmanlığını dile getiriyor

Trump, DeSantis’e saldırıyor ve 2018 yarışında Florida valisini desteklediği için pişmanlığını dile getiriyor

‘Evet, belki, bu adam ölmüştü. Bir kapı çivisi gibi ölmüştü.’

Yukarıdaki satır Pazartesi günü eski Başkan Donald Trump’tan, Florida Valisi Ron DeSantis’i eyaletin 2018 valilik yarışında desteklediği için pişman olup olmadığı sorulduğunda geldi.

Trump, daha önce de DeSantis’e saldırmıştı ve örneğin Kasım ayında, valinin sadakatsiz olduğunu ve siyasi kariyerini ona borçlu olduğunu öne sürmüştü.

Ancak eski cumhurbaşkanının Pazartesi günkü saldırıları, bir kaynağa göre “şimdiye kadarki en keskin” saldırılar arasında yer alıyor. Politika raporu. Trump, bir grup muhabirle birlikteyken defalarca DeSantis’in peşine düştü, valinin tartışma becerilerini patlattı ve onu eski Cumhuriyetçilere benzetti.

Trump, 2024 Cumhuriyetçi başkanlık ön seçimlerinde belki de en zorlu rakibi olarak ortaya çıkan DeSantis’e yönelik eleştirilerini artırdı. tepe raporu söz konusu. Vali, Trump’ın dikenleri hakkında pek bir şey söylemedi, ancak son zamanlarda zamanını “diğer Cumhuriyetçileri karalamaya çalışarak” harcamamayı tercih ettiğini söyledi.

DeSantis’in GOP başkanlık adaylığı araması bekleniyor ancak henüz resmi bir açıklama yapmadı, Trump ise adaylığını geçen yıl açıkladı.

Görmek: İşte cumhurbaşkanlığına aday olan veya potansiyel 2024 adayı olarak görülen Cumhuriyetçiler

Artı: Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı adayları bankacılık krizine tepkiyi patlattı: ‘Biden bunun bir kurtarma paketi değilmiş gibi davranıyor’

Florida valisinin partisinin adaylığını kazanma şansı yüzde 41 iken, Trump’ın şansı yüzde 40. bahis pazarı PredictIt. Ancak eski başkanın 2024 GOP yarışına odaklanan anketlerde önemli bir avantajı var. Anketlerin RealClearPolitics ortalaması Trump’a 14 puanlık bir avantaj sağlıyor.

Trump ayrıca Pazartesi günü eski Başkan Yardımcısı Mike Pence’in peşine düşerek, Pence’in 2020 başkanlık seçimlerinin sonuçlarını tersine çevirmeye çalışması halinde 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na yönelik saldırının önlenebileceğini iddia etti.

Trump, “Oyları yasama meclislerine geri göndermiş olsaydı, 6 Ocak’la ilgili bir sorunları olmayacaktı, bu nedenle birçok yönden onu 6 Ocak için suçlayabilirsiniz” dedi. Washington Post raporu.

Pence’in de cumhurbaşkanlığına aday olması bekleniyor ancak resmi bir açıklama yapmadı.

Bu arada Başkan Joe Biden henüz resmi bir yeniden seçim kampanyası duyurmadı, ancak Demokrat’ın bunu bu ay veya gelecek ay en kısa sürede yapması bekleniyor.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: