Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Trucker Old Dominion, ABD ekonomisinin yavaşladığına dair daha fazla kanıt sunuyor

Trucker Old Dominion, ABD ekonomisinin yavaşladığına dair daha fazla kanıt sunuyor

“Old Dominion’ın Şubat ayı gelir sonuçları, yurt içi ekonomide devam eden yumuşaklığı yansıtıyor.”


— Old Dominion Freight Line Inc. CEO’su Greg Gantt.

Old Dominion Freight Line Inc. Cuma günü, talepte devam eden zayıflığı gösteren belirli işletme ölçütleri hakkında bir çeyrek ortası güncellemesi sağladı.

nakliye şirketi ODFL,
-%0,39
Söz konusu günlük gelir, Şubat ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %2,9 düştü, çünkü kamyon yükünden az (LTL) günlük ton başına düşen %12,4’lük düşüş, yüz kilo başına LTL gelirindeki artışla kısmen dengelendi. LTL, nispeten daha küçük taşınan kargo anlamına gelir.

Bu, Aralık ayındaki %12,3’lük düşüşün ardından Ocak ayında günlük ton bazında %7,8’lik düşüşün ardından geldi.

İcra Kurulu Başkanı Greg Gantt, Şubat sonuçlarının ABD ekonomisinin yavaşlamaya devam ettiğini gösterdiğini söyledi. (Wall Street’te kaç kişinin nakliye şirketlerini ekonomik barometre olarak gördüğü hakkında daha fazla bilgi edinin.)

Şubat ayı başlarında, Old Dominion, beklentileri aşan dördüncü çeyrek karı bildirmişti, ancak gelir biraz çekingen geldi. O sırada CEO Gantt, AlphaSense tarafından sağlanan kazanç konferans görüşmesinin bir metnine göre, sonuçların esasen “iç ekonomideki beklenmedik yavaşlama” ile ilgili olan birçok “zorluğun” ortasında üretildiğini söyledi.

Ayrıca ABD ekonomisi hakkında daha fazla veri için Unsur.net’ın “Ekonomik Rapor” sütununu ve “ABD Ekonomik Takvimi”ni okuyun.

Bu arada, Cuma günü öğle işleminde %0,4 düşen Old Dominion hissesi, son üç ayda %16,6 ralli yaparken, Dow Jones Ulaştırma Ortalaması DJT,
+%0,16
% 3,8 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA kazandı,
+%0,82
%3,4 kaybetti.


İlginizi Çekebilir

Fed yetkililerinin faiz indirimlerinin zamanlamasını ertelemeye devam etmesiyle petrol fiyatları düştü

Petrol vadeli işlemleri Cuma günü düştü ve bir başka Fed yetkilisinin yakın vadeli faiz indirimi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.