Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tim Cook’un Apple’ın kurucusu Steve Jobs’tan öğrendiği önemli bir ders: GQ röportajı

Tim Cook’un Apple’ın kurucusu Steve Jobs’tan öğrendiği önemli bir ders: GQ röportajı

“Steve bana iyi öğretti: asla dünkü inançlarınla ​​evlenme. Her zaman, yanıldığınızı söyleyen yeni bir şeyle karşılaşırsanız, bunu kabul edin ve neden haklı olduğunuzu söylemeye devam etmek yerine ilerleyin.’


— Tim Cook, Apple’ın CEO’su

Bu, Apple AAPL CEO’su Tim Cook’un verdiği önemli bir hayat dersidir.
-%1,13,
California, Cupertino merkezli şirketin kurucusu 2011’de ölmeden önce taklit edilemez Steve Jobs’tan öğrendiğini söylüyor.

Cook bir açıklama yaptı GQ ile röportaj3 Nisan’da çevrimiçi olarak yayınlanan ve şu anki Apple liderinin, artırılmış ve sanal gerçeklikle şirketin en son teknoloji oyununa ilişkin bazı içgörüler sunduğu.

Ancak Jobs tarafından savunulan herhangi bir fikre bağlı olmama fikri, açık sözlü bilgeliğin önemli bir parçasıdır ve 19. yüzyılda Amerikan edebiyatında Romantik ve Transandantal hareketin varsayılan lideri Ralph Waldo Emerson da dahil olmak üzere diğer bilgelerin görüşlerini yansıtır. .

Emerson ünlü makalesi “Self-Reliance”da “Aptalca bir tutarlılık, küçük devlet adamlarının, filozofların ve ilahiyatçıların taptığı küçük zihinlerin hobgoblinidir” diye yazmıştı.

GQ’nun röportajında ​​belgelediği gibi, Apple’ın “1976’da Apple I ve 1977’de Apple II ile başlayan ve iMac, iPod, iPhone, iPad, Apple Watch ve AirPods ile devam eden” icatları birçok kişi tarafından şu şekilde görüldü: tüketici odaklı gadget’larda ufuk açıcı.

İşler bir kişi olarak biliniyordu başarısızlığı bir fırsat olarak gören özellikle de zayıflığınızı kabul etmeye ve onu düzeltmenin yollarını bulmaya istekliyseniz.

Tutkulu bir takipçi kitlesine sahip bir liderden görevi devralmasına rağmen Cook, son derece popüler bir kuruluşa başkanlık ederek bu rolü üstlenmedi. Apple geçen yılın başlarında 3 trilyon dolar değerinde olan ilk şirket oldu (şu anda yaklaşık 2,5 trilyon dolar değerinde) ve son beş yılda %230’dan fazla olan hisse fiyatı artışı S&P 500 SPX’i çok geride bıraktı.
-%0,25,
bu da %48 arttı.

Nisan, Ulusal Finansal Okuryazarlık Ayı, Cook’un Jobs’tan aldığı dersi benimsemek için iyi bir zaman, özellikle de yatırımcılar çok düşük oranlardan birinden çok daha yüksek bir faiz oranı rejimine hızla geçiş yapan bir finansal ortamda gezinirken. Yatırımcıların dogmatizmden kaçınmaları ve geçmişte işe yarayan stratejilerin ileride olacaklar için uygun olmayabileceğini hatırlamaları gerekecek.

Yani, çevik olma ve anında ayarlamalar yapma yeteneği, liderler ve yatırımcılar için başarının anahtarı olabilir.

Unsur.net’ın 2023 Finansal Okuryazarlık Sınavına katılın. 10/10 alacak mısın?

Çıkış yapmak: BofA, Apple’ın iPhone işinde ‘gelişime açık’ trendler gördüğünü söylüyor

Görmek: Babam 10 milyon dolarla emekli oldu ve kız kardeşime bir rehabilitasyon merkezi satın aldı. Çocuklarımın eğitimi için ödeme talebime hayır dedi. Ne yapabilirim?

Arşivlerden (Ekim 2011): Steve Jobs: Unsur.net’ın On Yılın CEO’su

Nisan, Ulusal Finansal Okuryazarlık Ayı’dır. Bu vesileyle Unsur.net, okuyucuların mali sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için bir dizi “Finansal Uygunluk” makalesi yayınlayacak ve nasıl tasarruf edileceği, yatırım yapılacağı ve paranın akıllıca nasıl harcanacağı konusunda tavsiyeler sunacak. Daha fazlasını buradan okuyun.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: