Anasayfa / Ekonomi Haberleri / TikTok, Çinli sahiplerin hisselerini satması veya ABD yasağıyla karşı karşıya kalması çağrısını reddetti

TikTok, Çinli sahiplerin hisselerini satması veya ABD yasağıyla karşı karşıya kalması çağrısını reddetti

TikTok Çarşamba günü geç saatlerde, Biden yönetiminin Çinli sahiplerine popüler video paylaşım uygulamasındaki hisselerini satmalarını aksi halde ABD’de yasakla karşı karşıya kalmalarını söylediğine dair bir raporu yalanladı.

Çarşamba erkenden, Wall Street Journal bildirdi O TBiden yönetimi ve ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi geçtiğimiz günlerde Pekin merkezli ByteDance Inc.’in ulusal güvenlik gerekçesiyle elden çıkarılmasını talep etti.

TikTok sözcüsü Maureen Shanahan Çarşamba gecesi yaptığı açıklamada, “Ulusal güvenliği korumak amaçsa, elden çıkarma sorunu çözmez: mülkiyet değişikliği, veri akışları veya erişim üzerinde herhangi bir yeni kısıtlama getirmez” dedi. “Ulusal güvenlikle ilgili endişeleri ele almanın en iyi yolu, halihazırda uygulamakta olduğumuz güçlü üçüncü taraf izleme, inceleme ve doğrulama ile ABD kullanıcı verilerinin ve sistemlerinin ABD merkezli şeffaf korumasıdır.”

Geçen hafta, Biden ve koridorun her iki tarafından bir düzine senatör, ABD ticaret bakanının TikTok gibi yabancı teknolojileri engellemesine izin verecek bir yasa tasarısını destekledi.

TikTok yöneticileri, ByteDance hisselerinin yaklaşık %60’ının yatırımcılara, %20’sinin çalışanlarına ve %20’sinin büyük oy haklarına sahip kurucularına ait olduğunu söyledi.

Birçok ABD yetkilisi, Çin hükümetinin Amerikalı kullanıcıların verilerine erişebileceğinden endişe ediyor. TikTok’ta var yaklaşık 1,5 milyar dolar harcadığı bildirildi ABD merkezli veri merkezlerini ve Oracle Corp. ORCL’yi kullanarak verileri korumak için,
-1.87%
altyapı.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: