Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Thodex reklamında oynayan ünlülere kabahat suyurusu

Thodex reklamında oynayan ünlülere kabahat suyurusu

[ad_1]

Thodex’ten kripto para satın alarak mağdur bulunduğunu öne devam eden bir kişi, firmanın reklam filmlerinde oynayan toplam 20 kişi ile şirketi toplumsal medyada övdüğü iddia edilen bir ekonomist hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

Thodex’ten averaj 160 bin liralık kripto para satın alan S.K, avukatı Sinan Keskin vasıtasıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusu dilekçesi sundu.

Dilekçede, kendisini ekonomist olarak tanıtan bir kişinin toplumsal medya hesaplarında Thodex’in reklamını yapmış olduğu, kendisine güvenerek yatırım icra eden birçok vatandaşın dolandırılmasına sebebiyet verdiği iddia edildi.

Şirketin reklam filmimizde oynayan 20 kişinin ise kamuya mal olmuş meşhur adlar olduğu belirtilen dilekçede, halk tarafında güven duyulan bu kişilerin reklamını yaptıkları ürün yada hizmetlerin gerçekliğini araştırma yükümlülüğü bulunmuş olduğu, yanıltıcı reklam yaparak insanlara zarar veren kişilerin cezai ve hukuki sorumluluklarının bulunmuş olduğu kaydedildi.

Dilekçede söz mevzusu kişilerin Thodex’in sahibi şüpheli Faruk Fatih Özer ile ilişkisinin araştırılması, bu doğrultuda Özer’in evinin çevresinde lüzumlu araştırmanın yapılması, 21 kişi ile Özer arasındaki görüşmelerin ortaya çıkarılması, aralarındaki para transferlerinin belirlenmesi, bu kişilerin Thodex’in kurulumundan bu yana elde etmiş olduğu mal varlığının tespit edilmesi talep edildi.

Bu nedenlerle, dilekçedeki toplam 21 kişi hakkında “kabahat işlemek amacıyla teşkilat kurma” ile “bilişim sistemlerinin vasıta olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçlarından kamu davası açılması talep edildi.

[ad_2]

İlginizi Çekebilir

IMF Başkanı Georgieva ifade verecek

IMF İcra Kurulu’nun, soruşturma kapsamında bu hafta içinde Başkan Georgieva ve Dünya Bankası bünyesindeki araştırma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: