Anasayfa / Ekonomi Haberleri / The Cure’dan Robert Smith, Ticketmaster’ın ücretler için kısmi geri ödeme teklif etmesini sağladı

The Cure’dan Robert Smith, Ticketmaster’ın ücretler için kısmi geri ödeme teklif etmesini sağladı

“İmkansız Şeyler Dilek Tutmak”, konsere gidenlerin genellikle Ticketmaster’dan daha düşük bilet fiyatları hakkında mızmızlanmak söz konusu olduğunda hissettikleri şeydir.

Ama aynı zamanda The Cure’un 1992 tarihli “Wish” albümünden bir şarkı ve Perşembe günü baş şarkıcı Robert Smith, hizmet ücretlerinden daha pahalı olan protestoların ardından Ticketmaster ile kısmi geri ödemeler sunmak için bir anlaşma yaptığını duyurarak imkansız gibi görünen bir dileği gerçekleştirdi. biletlerin görünen değeri.

Gürültü, bu haftanın başlarında, İngiliz goth-rock grubunun yaklaşan ABD turnesinin Ticketmaster’ın Verified Fan programı aracılığıyla ön satışlarının başlamasıyla başladı. Smith, grubun programı, soyuculara ve bilet komisyoncularına baskı yapmak ve nefret edilen talebe dayalı “dinamik” fiyatlandırmadan (Smith’in dediği gibi) kaçınmak amacıyla kullandığını söyledi. “Biraz dolandırıcılık.”)

Ancak alıcılar, tanesi 20 dolardan olağanüstü ucuza satılan biletlerin, fiyatlarını iki katından fazla artıran “hizmet ücretleri” ve “tesis ücretleri” ile geldiğini çabucak keşfettiler.

The Cure hayranları çevrimiçi olarak yüksek sesle ve öfkeyle yanıt vererek öfkelerinin çoğunu Live Nation Entertainment Inc.’in (LYV) birimi olan Ticketmaster’a yöneltti.
+0.94%
ABD’deki büyük konser bileti satışlarında sanal bir hakimiyete sahip olan

Ticketmaster son zamanlarda ateş altında. konserler için yüksek bilet fiyatları, Kasım ayındaki Taylor Swift konserleri için başarısız bir satış da dahil. Bu fiyasko, Capitol Hill’de bir Live Nation yöneticisinin her iki taraftan milletvekilleri tarafından sorguya çekildiği bir duruşmaya yol açtı.

Devamını oku: Live Nation rekor sonuçlar bildirdi. Yatırımcılar şimdilik ikna olmuş değil.

Smith hızlı yanıt verdi ve hayranların şikayetlerine anlayışla yaklaştı.

“Bugünkü Ticketmaster ‘ücretleri’ fiyaskosundan hepiniz kadar midem bulandı.” Smith Çarşamba günü tweet attı. “Açık olmak gerekirse: Sanatçının bunları sınırlamasının bir yolu yok. Nasıl haklı olduklarını soruyorum.”

Ama gücünün altında satmış olabilir.

Perşembe günü Smith bir güncelleme yayınladı ve Ticketmaster’ın ücretlerin “aşırı derecede yüksek” olduğunu kabul ettiğini ve “en düşük bilet fiyatı” işlemleri için Doğrulanmış Hayran hesaplarına 10 ABD doları ve diğer tüm bilet fiyatları için 5 ABD doları geri ödeme teklif ettiğini duyurdu.

“Zaten bir bilet aldıysanız, otomatik olarak geri ödeme alacaksınız; Smith, yarın satışta olan tüm biletlerin ücretlerinin daha düşük olacağını söyledi.

Ticketmaster, Perşembe günü geç saatlerde Unsur.net’ın onay veya yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ancak hayranlar sevindi ve müzisyenler için bir eğitim, araştırma ve savunma grubu olan Future of Music Coalition, gelişmeyi selamladı: “Gerekli düzenlemenin yerine geçemese de bu cesaret verici bir emsal. Sanatçılar dikkate alır: Konuştuğunuzda (hem inanç hem de nüans ile), yeni şeyleri mümkün kılabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: