Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tesla, satışları artırmak için ABD’de Model S ve Model X fiyatlarını düşürdü

Tesla, satışları artırmak için ABD’de Model S ve Model X fiyatlarını düşürdü

Tesla Inc., ilk çeyreğin son ayında satışları artırmak amacıyla Pazar günü geç saatlerde ABD’deki Model S ve Model X araçlarının fiyatlarını düşürdü.

Tesla’nın web sitesine göre, Model S sedan fiyatları 5.000 $ düşürüldü, temel sürüm daha önceki 94.990 $’dan şimdi 89.990 $’a ve yüksek performanslı Plaid versiyonu 114.990 $’dan 109.990 $’dan başladı. Model X SUV fiyatları 10.000 $ düşürüldü, temel sürüm 109.990 $’dan 99.990 $’a ve Ekoseli versiyon 119.990 $’dan 109.990 $’a mal oldu.

Ocak ayında Tesla, Model 3 ve Model Y araçlarının fiyatlarını düşürdü. Bu, Wall Street’te azalan talep ve düşük marjlar konusunda bazı endişeler uyandırsa da, Piper Sandler analistleri, hareketin satışları artırmada ve pazar payını artırmada başarılı olabileceğini söyledi.

Geçen hafta Tesla yıllık yatırımcı gününü düzenledi ve yöneticiler, elektrikli araç üreticisinin üretim maliyetlerini ve tüketiciler için fiyatları düşürmeye kararlı olduğunu söyledi. “İnsanların bir Tesla sahibi olma isteği son derece yüksek. Bir FactSet transkriptine göre, sınırlayıcı faktör bir Tesla için ödeme yapma yetenekleridir, ”dedi CEO Elon Musk.

Tesla, TSLA’yı paylaşıyor,
+%3,61
S&P 500’ün SPX’ine kıyasla, yıldan bugüne %60 arttı, ancak son 12 ayda hala yaklaşık %30 düştü,
+%1,61
2023’te %5 artış ve geçen yıla göre %6,5 düşüş.


İlginizi Çekebilir

Tahvil getirileri, riskli varlıklardaki rallinin devam etmesiyle yükseldi

Bankacılık sistemiyle ilgili endişelerin arka planda kaybolmasıyla riskli varlıklardaki ralli devam ederken, tahvil getirileri Perşembe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: