Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tesla proxy dosyaları, teklifler ‘anahtar kişi’ risk raporu talebini içeriyor

Tesla proxy dosyaları, teklifler ‘anahtar kişi’ risk raporu talebini içeriyor

Tesla Inc. Perşembe günü geç saatlerde menkul kıymet düzenleyicilerine yıllık vekaletini sunarak, elektrikli araç üreticisinin hissedarlardan aleyhte oy kullanmasını istediği bir “kilit kişi” risk raporu için yaygara koparan biri de dahil olmak üzere beş teklif ortaya koydu.

Tesla TSLA’nın hisseleri,
-%0,25
Normal işlem gününü %0,3 düşüşle kapattıktan sonra Perşembe günü uzatılan seansta yatay seyretti. Tesla, yıllık hissedarlar toplantısını 16 Mayıs’ta Austin, Teksas’taki genel merkezinde planladı.

Tesla ayrıca hissedarlardan, şu anda bir risk sermayesi firmasında ortak olan ve eski Tesla’nın Baş Teknoloji Sorumlusu JB Straubel’i Hiromichi Mizuno’nun yerine aday gösteren Avustralyalı eski bir telekomünikasyon yöneticisi olan yönetim kurulu başkanı Robyn Denholm’u yeniden seçmelerini istiyor. yönetim kurulu 2020’de ve yeniden seçilmek istemiyor.

Straubel, EV üreticisinde 14 yıl geçirdikten sonra 2019’da Tesla’dan ayrıldı. Straubel, bir pil geri dönüşüm şirketi olan Redwood Materials Inc.’i kurdu.

Kilit kişi risk raporu talebi, İzlanda’daki yatırımcı Karen Róbertsdóttir tarafından destekleniyor. Buradaki fikir, “kilit kişilerin tanımlanması ve potansiyel kayıplarının etkilerini iyileştirmeye yönelik eylemler dahil olmak üzere” kilit kişi riski hakkında halka açık bir rapor tutmaktır.

“Tesla, CEO’sunun önemi ve kaybının etkilerini hafifletmek için açık bir kamu halefiyet planı veya stratejisinin olmaması nedeniyle, sık sık Anahtar Kişi Riskine sahip bir şirketin önde gelen bir örneği olarak gösteriliyor.” teklif okundu.

Tesla hissedarları “söz konusu riskin tamamen iyileştirildiğine çok az güvenebilirler” dedi ve Tesla’nın yakın tarihli bir dosyalamadaki diline atıfta bulunarak “Tesla Technoking ve CEO’muz Elon Musk’ın hizmetlerine büyük ölçüde bağımlı. ”

Musk, Mart 2021’de resmen kendisini Tesla’nın Technoking’i ve CEO’su olarak adlandırdı. CEO, özellikle Ekim ayında Twitter Inc.’i 44 milyar dolara satın almasının ardından kendini zayıflattığı için eleştirildi.

Beklendiği gibi Tesla, hissedarlardan teklifi reddetmelerini istiyor ve onayının “Tesla’ya gereksiz rekabet zararı vereceğini ve yönetimi işe alma ve elde tutma çabalarımızı baltalayacağını” söylüyor.

Tesla’nın hisseleri, S&P 500 endeksi için yaklaşık %8’lik kayıplara kıyasla son 12 ayda %47 değer kaybetti. SPX,
+%0,36


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: