Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Temsilci Ro Khanna, SVB kurtarma paketini destekledikten sonra David Sacks’in evinde bağış toplama etkinliğini savunuyor

Temsilci Ro Khanna, SVB kurtarma paketini destekledikten sonra David Sacks’in evinde bağış toplama etkinliğini savunuyor

Silikon Vadisi’nden Demokrat kongre üyesi ABD Temsilcisi Ro Khanna, Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşüne hükümet müdahalesini savunmasının ardından risk sermayedarı David Sacks’in evinde bir bağış toplama etkinliği düzenleme planlarını savunuyor.

PayPal Holdings Inc.’in PYPL’si olan Sacks,
+4.79%
kurucu genel müdür ve sık sık Khanna’nınkinden farklı olan siyasi görüşleri tweet’ler, ABD tarihindeki en büyük ikinci banka iflasının ardından hükümeti devreye girmeye çağıran en açık sözlü VC’ler arasındaydı. Bankanın iflas etmesinden sonra hafta sonu bir noktada, Sacks tweet attı Powell nerede? Yellen nerede? ŞİMDİ bu krizi durdurun” ve son zamanlarda risk sermayedarlarının algılanan rolünü savunmak çöküşte.

Khanna, bu hafta Unsur.net’a verdiği bir röportajda bağış toplama etkinliğinin zamanlamasının tesadüfi olduğunu söyledi. Geçen ay, Silicon Valley Bank başarısızlığından ve Khanna’nın Sacks’in de aradığı kurtarma paketini savunmasından önce planlandığını söyledi.

Khanna, karşıt siyasi görüşleri hakkında şunları söyledi: “David Sacks gündemimin ne olduğunu biliyor. Benim Bernie Sanders’ı ve onun gibi insanlar için daha yüksek vergileri desteklediğimi biliyor.”

Kongre üyesi, Sacks’in Florida Valisi Ron DeSantis ve Ohio Senatörü JD Vance gibi Cumhuriyetçi politikacılara verdiği desteğe katılmadığını sözlerine ekledi, ancak Sacks’in de destek verdiğine dikkat çekti. Demokratlara bağışlandıHillary Clinton gibi.

Salı günü yorum için kendisine ulaşıldığında Sacks, Unsur.net’ı Khanna hakkındaki son tweet’ine yönlendirdi ve bu tweet, hem kendisinin hem de kongre üyesinin bağış toplama etkinliği hakkında eleştirildiğini kabul etti.

Khanna, “teknoloji liderlerinden destek almaktan gurur duyduğunu” ve yine de onlardan bağımsız olduğunu gösterdiğini söyledi.

2010 Dodd-Frank Wall Street Reformu ve Tüketiciyi Koruma Yasası’nın zayıflamasına atıfta bulunarak, “Teknoloji topluluğu, 2018’de deregülasyon konusunda benimle açıkça lobi yaptı ve ben onlara karşı çıktım ve buna karşı oy kullandım” dedi. Geri alma, daha küçük bankalar için düzenlemeleri kolaylaştırdı ve şimdi Silicon Valley Bank’ın ölümündeki faktörlerden biri olarak suçlanıyor.

Geçen hafta kongre üyesi, 2018’deki geri dönüşü ortadan kaldıracak yasaya ortak sponsorluk yapan Meclis ve Senato’dan dört düzine Demokrat milletvekili arasındaydı. Tasarı, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren ve California’dan ABD Temsilcisi Katie Porter tarafından sunuldu.

Mevzuatın tanıtımı için bir basın bülteninde, Porter’ın ofisi, bir bankanın düzenlendiği varlık eşiğini 250 milyar dolara yükselten 2018 yasasının IV. Kazancı artırmak.”

Khanna, 30 Mart’taki bağış toplama etkinliğinde Sacks ile bankacılık düzenlemesi değişikliklerinin gerekliliği, ayrıca Herkes için Medicare ve diğer öncelikleri hakkında konuşmayı planladığını söyledi.

Kongre üyesi ayrıca, Craft Ventures’ın kurucu ortağı ve aynı zamanda Facebook META gibi şirketlerde melek yatırımcı olan Sacks’in,
+2.20%,
Uber Teknolojileri A.Ş. UBER,
+2.91%
ve Airbnb Inc. ABNB,
+4.47%
— o zamanki Stanford Üniversitesi öğrencisi Peter Thiel ile birlikte “Çeşitlilik Efsanesi: Kampüste Çok Kültürlülük ve Politik Hoşgörüsüzlük” adlı bir kitap yazdı. 1990’ların kitabı, diğer şeylerin yanı sıra, Afro-Amerikan tarih derslerini, toplumsal cinsiyet çalışmalarını, “ırkçılığa aşırı odaklanmayı” eleştirdi ve flört tecavüzünden “gecikmiş pişmanlık” olarak bahsetti. sonra çuvallar özür diledi “eski görüşleri” dediği şey için ve onlardan utandığını söyledi.

Khanna, Sacks’in “benim çeşitliliğin açık sözlü bir destekçisi olduğumu bildiğini” söyledi.

göre bir davet Sacks’in San Francisco’daki evindeki bağış toplama etkinliği için, giriş için gereken katkı seviyeleri 3.300$, 6.600$ ve 13.200$’dır.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: