Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Tazminat görev gücü toplam zararın en az 800 milyar dolar olduğunu söyledi, ancak uzmanlar bu miktarda bir tazminat önermiyoruz konusunda ısrar ediyor

Tazminat görev gücü toplam zararın en az 800 milyar dolar olduğunu söyledi, ancak uzmanlar bu miktarda bir tazminat önermiyoruz konusunda ısrar ediyor

Ekonomi uzmanları Çarşamba günü Kaliforniya tazminat görev gücüne, köleleştirilmiş insanların torunlarına verilen ve toplamda en az 800 milyar dolar olan zarar hesaplarının eyalette planlanan tazminatlar için bir tahmin teşkil etmediğini söylediler.

Kaliforniya, Sacramento’da, halkın bazı üyelerinin tazminat fikrine karşı çıkma çağrısı yaptığı iki günlük bir toplantının ilk gününde konuşan Thomas Craemer, ekonomi ekibinin hesaplamalarının medyada yer almasını “erken” olarak nitelendirdi. ancak bu hesaplamalar, görev gücünün müzakereleri halka açık olduğu için mevcuttur.

Connecticut Üniversitesi Kamu Politikası Okulu’nda ırk ilişkileri ve tazminatlara odaklanan doçent Craemer, “Tahmin ettiğimiz şey, ABD’de köleleştirilmiş insanların torunları olan Afrikalı Amerikalıların kayıplarıdır” dedi. “Tazminat önermiyoruz. Bu görev gücünün belirleyeceği bir şey.”

Craemer ve diğer ekonomi uzmanlarının raporu, köleleştirilmiş insanların torunlarına en az 800 milyar dolar değerinde zarar veren hesaplamalar içeriyor: ekonomistler eyaletin tazminat görevine, toplu hapsetme/aşırı polislik için 246,5 milyar dolar ve konut ayrımcılığı için 569 milyar dolar olduğunu söyledi. güç. Ancak, muhtemelen bu toplama katkıda bulunduğunu düşündükleri birkaç başka potansiyel alan var.

Ekonomistler, uygun ikamet eden her kişinin Kaliforniya’da geçirilen her yıl için 13.619 dolar alabileceğini hesaplasa da, sağlık zararları için olası toplam miktar belirsizdir. Ekonomistler, bazıları için olası formüller önermelerine rağmen, aşağıdaki zararlar için nihai hesaplamalar yapmadılar: haksız mülk edinme, Siyah işletmelerin değersizleştirilmesi, işçi ayrımcılığı, ayrılmış eğitim, çevresel zarar ve daha fazlası.

Raporu yazan bir başka ekonomi uzmanı olan Howard Üniversitesi ekonomi profesörü William Spriggs, toplantıyı görüntülü arayarak şunları söyledi: “Kesin sayıların ne olacağına karar vermek yanlış. Size sadece belirli zararların hesaplanması konusunda tavsiye veriyoruz. Görev gücünün onu alma serbestliği var [or not]”

Önceden: California tazminat hamlesi, Siyah sakinlere yüzbinlerce dolar kazandırabilir – işte bununla yapacaklarını söyledikleri şey

Hem Spriggs hem de Craemer, görev gücünün ekonomistlerin hesaplamalarının ötesine geçen parasal tazminatlar önerebileceğini öne sürdüler. Örneğin Craemer, grubun tavsiyelerde bulunurken “acı ve ıstırabı” dikkate almayı düşünebileceğini söyledi.

Görmek: Kaliforniya’da tazminatlar nasıl ödenir? ‘Şişmiş’ zenginlik, vergiler yoluyla ‘çalınan’ servetin yerini alabilir.

Eyalet düzeyinde türünün ilk örneği olan California tazminat görev gücü, nihai raporunu 30 Haziran’a kadar yayınlayacak. 2020’de imzalanan bir yasayla kurulan dokuz üyeli görev gücü, son birkaç yıldır inceleniyor ve uzmanların ve California Adalet Bakanlığı’nın yardımıyla köleleştirilen insanların torunları için tazminatları tartıştı. Şimdi üyeleri, olası tazminatlara yönelik yeni bir süreci başlatacak olası mevzuatı dikkate almaları için eyalet milletvekillerine tavsiyelerini tamamlıyor.

Kaliforniya Başsavcısı Rob Bonta Çarşamba günü kısa bir video görüşmesi sırasında görev gücüne ve Adalet Bakanlığına bugüne kadarki çabaları için teşekkür ettiği gibi, “nihai raporu almak sadece ilk adımdır.”

Görev gücünün tavsiyeleri, yeni bir devlet kurumunun kurulması gibi parasal tazminatların yanı sıra politikaları ve değişiklikleri de içerecektir. California American Freedmen Affairs Agency (CAFAA), Kongre tarafından İç Savaş’tan sonra köleleştirilmiş insanlara özgürlüğe yardım etmek için kurulan Freedmen’s Bureau’dan sonra modellenecektir.

Ekonomistler ayrıca yeni kurumun uygun alıcılara doğrudan ödeme yapmasını ve taleplerine yardımcı olmasını tavsiye etti.

Görev gücü, ekonomistlerin taslak raporunu onaylamak için Çarşamba günü oy kullandı. Görev gücünün geçen yıl yayınlanan ara raporuyla birlikte tüm taslak raporlar, eyalet Adalet Bakanlığı’nın web sitesinde mevcuttur.

Grubun bir sonraki toplantısı Perşembe günü Sacramento’da. Üyeler, nihai raporun düzenlenmesi ve biçimlendirilmesinin yanı sıra diğer tavsiyeleri tartışmaya devam edeceklerdir. İkili, 2 Mayıs ve 30 Haziran’da olması beklenen son iki toplantılarının gündemlerini ve yerlerini de görüşecek.

Ayrıca: Tazminat çetelesi yarım milyon doları geçebilir, ancak görev gücü Kaliforniya politikalarını da değiştirmek istiyor

Ayrıca bakınız: California okulları bir gün Afro-Amerikan eğitimi gerektirebilir – bu, Florida’nın “Uyanmayı Durdur” gibi yasalara “doğrudan karşı” bir harekettir.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: