Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Taylor Swift şirketi Universal Music’teki hisseler sonuçların ardından düştü

Taylor Swift şirketi Universal Music’teki hisseler sonuçların ardından düştü

Universal Music Group NV’nin hisseleri, Weeknd, Billie Eilish ve Taylor Swift’in arkasındaki plak şirketinin 2022 için daha düşük bir kâr elde etmesinin ardından Cuma sabahı ticaretinde düştü.

0900 GMT’de Universal Music, UMG’yi paylaşıyor,
-4.78%
%4,4 düşüşle 21,31 EUR’dan işlem gördü.

Perşembe günü dünyanın en büyük müzik şirketi, 2021’e göre %11,7 düşüşle 782 milyon Euro (828,6 milyon $) yıllık net kar bildirdi. Yine de şirket, hissedarlarına hisse başına 0,51 Euro’nun üzerinde temettü ödemeyi planladığını söyledi. Bir önceki yıl için ödediği hisse başına 40. Universal, hissedarlara net karın %50’sini vermeyi hedefliyor.

Aralık ayının sonuna kadar olan üç aylık dönemde, toplam gelir 2,52 milyar Avro’dan 2,94 milyar Avro’ya yükseldi. Aboneliklerden elde edilen gelir, sabit kurda %11,4 artarak 1,04 milyar Euro’ya yükselirken, reklam destekli akış geliri %1,8 artarak 400 milyon Euro’ya ulaştı.

Ancak, dinleme gelirinin sabit para biriminde %5,2 büyüdüğü üçüncü çeyreğe kıyasla büyüme yavaşladı. Son aylarda büyüme hızı düşmüş olsa da, koronavirüs kısıtlamaları canlı konserleri durma noktasına getirdiğinde dinleyiciler dijitale döndükçe akış hizmetleri, pandeminin zirvesinde patlama yaşadı.

Universal için önemli bir karlılık ölçütü olan faiz, vergi, amortisman ve itfa öncesi düzeltilmiş kazanç dördüncü çeyrekte 503 milyon Euro’dan 620 milyon Euro’ya yükseldi ve %21,1’lik düzeltilmiş bir marj oluşturdu.

[email protected] adresinden Mauro Orru’ya yazın; @MauroOrru94


İlginizi Çekebilir

Ilımlı bir hava istiyoruz ve dağlardan bir saat uzaklıkta ve kumsala üç saatten az mesafede yaşıyoruz — nerede emekli olmalıyız?

Eşim ve ben 57 yaşındayız ve beş yıl içinde emekli olmayı düşünüyoruz. İşte bir yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: