Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Target anti-LGBTQ+ tepkisindeki trans tasarımcı, ‘en kötü eli eline aldığını’ söylüyor

Target anti-LGBTQ+ tepkisindeki trans tasarımcı, ‘en kötü eli eline aldığını’ söylüyor

Trans tasarımcı Erik Carnell, perakende devi, Pride koleksiyonuna karşı LGBTQ+ karşıtı tepkiler arasında ürünlerini geri çektikten sonra Target tarafından “en kötü eli dağıttığını” düşünüyor.

İngiltere merkezli tasarımcı Target TGT’ye kapıldı,
-%3,28
perakendecinin kendi markasından üç ürün satmaya başlamasıyla ortalık karıştı. Abprallen. Pride ile ilgili ürünlere sağcı tepkinin ortasında hedef alınan Carnell, Target’ın ürünlerini web sitesinden ve mağazalarından çektiğini söylüyor.

“Hedef koleksiyonum bundan etkilendi ve bildiğim kadarıyla internetten ve mağazadan tamamen kaldırılan tek çalışma benim eserim,” diye yazdı bir mektupta. Instagram gönderisi Cuma. “Target’ın web sitesindeki koleksiyonuma verilen bağlantılar artık ölü, aramalar sonuç vermiyor ve onlarla işbirliğim belli ki sona ermiş.”

İlgili: Trans tasarımcı, Target ürünleri çektikten sonra konuşuyor: ‘Çok fazla ölüm tehdidi aldım’

Carnell, “Bu Pride sezonunda Target ile ortaklık yapan tüm markalar etkilenmiş olsa da, bana en kötü eli dağıtmış gibi hissediyorum” diye ekledi. “Çalışmam büyük olasılıkla Satanist olmakla ve çalışmamı çocuklara pazarlamakla ilgili asılsız suçlamaların ardından geri çekildi, her iki iddia da defalarca çürütüldü, ancak dindar sağın üyeleri geri adım atmayı reddediyor.”

Carnell, “Konunun arkasındaki gerçek ne olursa olsun, LGBT+ kişileri itibarsızlaştırmak için ahlaksız veya yasa dışı faaliyetlerle suçlamak yaygın bir mecazdır” diye yazdı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, Carnell’i, “Şeytan zamirlere saygı duyar” ibaresiyle süslenmiş bir iğne gibi Şeytan’a atıfta bulunan daha geniş Abprallen koleksiyonundaki bir avuç öğe üzerinden Satanizm’i teşvik etmekle suçlamıştı – Carnell’in söylediği bir mesaj yanak diliydi. . Target tarafından satılan Abprallen tasarımlarının hiçbiri Şeytan’a atıfta bulunmadı ve Carnell, Target’ta şirkete karşı bir tepkiye yol açan yetişkin “kıvrılmaya uygun” mayoların tasarımına dahil olmadı.

İlgili: “Hedefin omurgası yok”: İşçiler, perakendecinin tepkiler arasında LGBTQ+ Onur temalı ürünleri geri çekme kararını eleştirdi

Carnell, Instagram gönderisinde, Target’in distribütörlerinden biri tarafından koleksiyonunun kaldırılacağı konusunda bilgilendirildiğini söyledi. “Bu yazıyı yazarken, koleksiyonumun geri kalanının yanı sıra, zamanı gelince Target tarafından piyasaya sürülecek olan, tasarladığım emaye iğne seti ve kolsuz bluza ne olacağından habersizdim,” dedi. Carnell, Target’in kendisiyle hiç iletişime geçmediğini, bu yüzden
“ayrıntılar hakkında konuşamam.”

Unsur.net, Carnell’in açıklaması hakkında yorum yapma talebiyle Target’a ulaştı.

Target, Haziran’ın Onur Ayı’na kadar Onur’la ilgili bir dizi ürün sunuyor. Bununla birlikte, Associated Press’in bildirdiğine göre, zincir, şirketin çalışanları riske attığını söylediği çevrimiçi şikayetler ve mağaza içi çatışmaların ardından bazı LGBTQ temalı ürünleri kaldırdı ve belirli Güney lokasyonlarında Onur Ayı sergilerini gizledi.

İlgili: LGBTQ temalı ürünleri kaldırdıktan sonra savunmaya geçin

Geçen hafta Unsur.net’a yapılan açıklamada, bir Target sözcüsü, şirketin bu yılki Pride koleksiyonunu tanıtmasından bu yana “ekip üyelerimizin işteyken güvenlik ve esenlik duygularını etkileyen tehditler yaşadığını” söyledi.

Sözcü, “Bu değişken koşullar göz önüne alındığında, en önemli yüzleşme davranışının merkezinde yer alan öğeleri kaldırmak da dahil olmak üzere planlarımızda ayarlamalar yapıyoruz” dedi. “Şu anda odak noktamız, LGBTQIA+ topluluğuna olan bağlılığımızı sürdürmek ve Onur Ayı’nı kutlarken ve yıl boyunca onların yanında yer almaktır.”

Sözcüye göre Target, on yıldan fazla bir süredir Pride ile ilgili ürünler sunuyor.

Görmek: Analistler, ‘Temiz’ Hedefin marj iyileşmesinden keyif aldığını söylüyor

Geçen hafta, işçi savunuculuğu grubu Target Workers Unite’ın bir organizatörü Unsur.net’a perakendeci çalışanlarının çoğunun şirketin satışları kurtarmak için kötü niyetli bir kampanyaya boyun eğdiğine inandığını söyledi.

Pazar günü, Carnell gönderildi Instagram’da “Şeytan zamirlere saygı duyar” tasarımının ütüyle yapıştırılmış bir yamasını yaptığını söyledi. “Bu tasarımın ürettiği haber makalelerinin, TikTok’ların, YouTube videolarının, tweet’lerin, fikir yazılarının, nefret mektuplarının ve dramanın miktarını size anlatamam” diye yazdı. “Yani, onlarla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen Target ile olan fırsatımı tamamen mahvetti.”

“Bu kesinlikle çılgın zamanda beni desteklemek için gelen binlerce kişiye teşekkür ederim, sizi seviyorum!” tasarımcı ekledi.

İlgili: Kazançlardaki artış, kötümser yakın vadeli görünümü dengelemeye yardımcı olurken, hedef hisse senedi kazanç yönünde salınıyor

Geçen ay %13,7 düşen Target hissesi Pazartesi günü S&P 500 endeksi SPX’e kıyasla %2,4 düştü.
-0.01%
%0.1 kazanç.


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: