Anasayfa / Ekonomi Haberleri / SVB başarısız olurken, Icahn ‘kurumsal düzeyde liderlik olmadığını’ söylüyor

SVB başarısız olurken, Icahn ‘kurumsal düzeyde liderlik olmadığını’ söylüyor

“Sanırım şu anda bu ekonomide en büyük sorunlarımızdan biri, kurumsal düzeyde liderliğin olmaması.”


—Carl Icahn

Milyarder aktivist yatırımcı Carl Icahn, Salı günü CNBC’nin Closing Bell programına verdiği röportajda Amerika’nın kurumsal liderliği hakkında bazı sert şeyler söyledi.

Keskin dilli yatırımcı, iyi yönetim eksikliğini ABD ekonomisinin ve ABD şirketlerinin karşı karşıya olduğu bazı sorunlara katkıda bulunan bir faktör olarak gördüğünü söyledi. Elbette, kurumsal liderlikte bir hamle yapmak, Icahn’ın yatırım yaptığı bazı şirketlerde C-suite’i sarsma işine yarıyor.

Bununla birlikte, yorumları, yatırımcıların, California’daki yeni girişimlere ve diğer şirketlere borç veren ve geçen hafta düzenleyiciler tarafından tarihi bir mevduat çıkışıyla devralınan Silicon Valley Bank’ın çarpıcı şekilde çözülmesine kapıldığı bir sırada geldi.

Zayıf portföy yönetimi, en azından kısmen, Silikon Vadisi Bankası’nın başarısızlığından sorumlu tutuluyor.

Salı günü The Wall Street Journal, duruma aşina olan kişilere atıfta bulunarak, Adalet Bakanlığı ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun SVB’nin ölümünü soruşturduğunu bildirdi.

SVB Financial CEO’su Greg Becker, bankanın düzenleyiciler tarafından devralınmasından ve Federal Mevduat Sigortası Corp.

Eleştirmenler, bankanın borçlanma ve borç verme işini kötü bir şekilde yönettiğini ve geçen yıl faiz oranlarının önemli ölçüde artması ve yatırımların düzgün bir şekilde korunmaması nedeniyle değer kaybeden daha uzun vadeli bir borç portföyüyle yükümlü olduğunu söylüyor.

SVB temsilcileri yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bankaya yapılan incelemeler herhangi bir işlemle sonuçlanmayabilir.


İlginizi Çekebilir

Rapora göre, İngiliz nükleer denizaltı füzesi fırlatma testi üst üste ikinci kez başarısız oldu

The Sun gazetesinin haberine göre, Avam Kamarası’nda milletvekillerine konu hakkında verilen brifing öncesinde, İngiliz nükleer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.