Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Stratejist: Yatırımcıların bu kritik S&P 500 ve Nasdaq seviyelerini izlemesi gerekiyor

Stratejist: Yatırımcıların bu kritik S&P 500 ve Nasdaq seviyelerini izlemesi gerekiyor

Şu anda yatırımcıların belinde olan şok petrol üretimi kesintisiyle, dikkatler verilere, özellikle de kazanç sezonu bir kez daha yaklaşırken hisse senetleri için bir sonraki büyük katalizörü sağlayabilecek olan Hayırlı Cuma günkü iş sayılarına kayıyor.

Ancak JPMorgan, düşüş yolundan vazgeçmeyecek. Banka haftaya ABD hisselerinin riske değmeyeceğini söyleyerek başladı ve stratejist Marko Kolanoviç şimdi yeni bir uyarıyla ikiye katlandı:

Pazartesi günü geç saatlerde, “Risk duyarlılığının tersine dönmesini ve piyasanın geçen yılın en düşük seviyesini yeniden test etmesini bekliyoruz” dedi. Wall Street’teki tek temkinli ses pek de onunkisi olmasa da, Kolanovic’in hisse senetleri için korkunç bir yıl olan 2022’nin büyük bölümünde boğa olduğunu unutmayın.

Okumak: 2023 şimdiye kadar zor geçti. Emeklilik planlamanız için bir uyandırma çağrısı olarak kullanın.

Hisse senetlerinin buradan nereye gittiği birkaç temel seviyeye iniyor, diyor bizim günün çağrısıitibaren para yöneticisi Grindstone Intelligence.

Kansas City merkezli şirketin baş piyasa stratejisti Austin Harrison, 2023’ün büyük bir bölümünde, büyük endeksler Ekim ayı dip seviyelerinden sıçradıktan sonra bile, hisse senedi satın almanın veya satmanın ve alternatif yatırımlar bulmanın neredeyse imkansız bir karar olduğunu söylüyor.

Bu nedenle teknikler şu anda çok önemli, diyor.

“S&P 500 SPX,
+%0,13
beşinci kez 4100-4200 seviyesini geçmeye çalışıyor. Bu, tüm yıl boyunca kumdaki çizgimiz oldu ve şimdi bu yaklaşımı değiştirmek için hiçbir neden yok. Bu, 2020 düşüşünden %161,8’lik bir geri çekilme ve aynı zamanda ayı piyasası gerçekten hareket etmeden önce geçen yılın başlarında önemli bir düşük seviyeye işaret etti. 10 aydır direniş var” dedi müşterilere bir notta.

Harrison, S&P 500 Şubat’ın en yüksek seviyelerinin üzerine çıkabilirse, yeni bir boğa piyasasının yolda olduğuna çok daha fazla ikna olacağını söyledi.

Nasdaq Composite COMP için benzer bir hikaye,
+%0,22,
11800-12200 direnç seviyesine odaklandıkları yer. “Bunlar sadece şapkadan çıkardığımız rakamlar değil – 12000, tüm COVID satışından %161,8 Fibonacci düzeltmesidir. Piyasa bu Fib seviyelerine saygı duyuyor, biz de saygı duyuyoruz” dedi ve grafik gözlemcilerinin destek ve direnç noktalarını belirlemek için kullandıkları yatay çizgilere atıfta bulundu.

Harrison, Nasdaq için Fibonacci seviyesinin aynı zamanda “değere göre büyüme stoklarının zirve yaptığı noktayı işaret ettiğini” söyledi. Eylül 2020’de Nasdaq’a hakim olan büyüme stokları, değere göre yaklaşık 15 yıllık bir performans artışını sona erdirdi” dedi.

Geçen haftaki gibi bir başka güçlü hafta, bu büyük endeksleri Grindstone’un kilit seviyelerinin üzerine çıkaracak olsa da, azalan hisse senetlerinin sayısının kazananların üzerinde olduğu zayıf genişliğe karşı hala temkinli.

Stratejist, çoğu hisse senedinin bu yıl endeks getirilerinin oldukça gerisinde kaldığına dikkat çekiyor – S&P 500, Ocak ortasından bu yana eşit ağırlıklı endeksi yaklaşık %6 oranında geride bıraktı. Harrison, en büyük hisse senetlerinin – büyüyen hisse senetlerinin – küçük hisse senetlerinden daha hızlı yükseldiği anlamına geldiğinden, bu çok endişelenecek bir şey olmayabilir, dedi.

Son zamanlarda bir parça iyi haber — Dow endüstriyel DJIA,
-%0,06
Harrison, 33.000’in üzerine çıktığını söyledi.

Ancak sonuçta stratejist, S&P 500 4.200’ün üzerine çıkana ve Nasdaq 12.220’yi “rahat bir şekilde temizleyene” kadar hisse senetleri konusunda tarafsız kalıyor – “daha yüksek hisse senedi fiyatlarına” kapı açıyor.

“Bu, gördüğümüz her şeyi ayrım gözetmeksizin satın almamız gerektiği anlamına gelmiyor – yine de seçici olmak istiyoruz. Ancak değerdeki durum daha da kötüye gitmedikçe, düşüş yaklaşımını destekleyecek çok fazla teknik kanıt yok.”

Okumak: 24 trilyon dolarlık Hazine bonosu piyasasında ‘benzeri görülmemiş’ dalgalanma neye benziyor?

Marketler

hisse senetleri DJIA,
-%0,06

SPX,
+%0,13

BİLDİRİM,
+%0,22
Hazine, TMUBMUSD10Y’yi verirken, erken eylemde çekiş gücü için mücadele ediyor,
%3,392

TMUBMUSD02Y,
%3,858
yükselmek. Petrol fiyatları CL.1,
+%1,26
ABD ham petrolü CL.1 ile yükselmeye devam ediyor,
+%1,26
varil başına 81 doların hemen üzerinde işlem görüyor. İngiliz sterlini GBPUSD,
+%0,73
euro EURUSD ile 1,25 doları geçti,
+%0,35
ayrıca dolar DXY sayesinde daha yüksek,
-%0,34
zayıflık

Okumak: Yükselen petrol fiyatları: OPEC+’ın sürpriz üretim kesintileri hakkında yatırımcıların bilmesi gereken 6 şey

Daha fazla piyasa güncellemesi ve hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto için uygulanabilir ticaret fikirleri için, Investor’s Business Daily’den MarketDiem’e abone olun.

Vızıltı

JPMorgan JPM,
-1.00%
CEO Jamie Dimon, bankacılık krizinin “henüz bitmediğini” ve “yansımalarının yıllar sonra geleceğini” tahmin ettiğini söylüyor, ancak yine de krizin 2008’de görülene hiç benzemediğini söylüyor.

AMC AMC,
-22.70%
hisse senedi, sinema salonu işletmecisinin bir hisse senedi dönüştürme konusunda bir hissedar davasını hallettiğini açıklamasının ardından %28 düştü. Bu, AMC’nin dönüşümünü gerçekleştirmesinin yolunu açacaktır. AMC Tercih Edilen Sermaye veya APE APE,
+%11,94,
birimleri adi hisse senetlerine dönüştürün, 10’a 1 ters hisse bölünmesiyle devam edin ve sermaye artırın. APE hisseleri %20 arttı.

Roket fırlatma sağlayıcısı Virgin Orbit VORB,
-16.91%
Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu ve Ocak ayında başarısız bir lansmanın ardından personelinin çoğunu işten çıkardıktan sonra bir satış arayacak. Hisse senedi, satış öncesi dönemde %23 düştü.

Fabrika siparişleri ve açık pozisyonlar saat 10.00’da açıklanacak, ardından Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester saat 18.00’de bir konuşma yapacak.

Bir yargıç, eski Başkan Donald Trump’ın Salı günü New York’ta beklenen duruşmasında kayıt ekipmanı ve cihazlarını yasakladı. İşte bundan sonra olacakların bir özeti.

web’in en iyisi

“Gerçekten üzgünüm.” Credit Suisse başkanı Axel Lehmann, bankanın Genel Kurul veda toplantısında mutsuz hissedarlarla karşı karşıya.

LSU’dan Angel Reese’in erkek ya da kadın diğer kolej basketbol oyuncularından daha fazla NIL sponsoru var.

11. yüzyıldan kalma bir kilise, İspanya’nın büyük bölümünü etkileyen şiddetli kuraklığın simgesi haline geldi.

Grafik

“Bankacılık krizinin ötesinde, bir sonraki piyasa krizinin olası nedeninin ne olduğuna inanıyorsunuz?” JPMorgan’ın en son müşteri anketinde sorulan soru buydu ve işte yanıt:

JP Morgan

Ticari gayrimenkulün düşecek bir sonraki ayakkabı olma olasılığı, bankacılık serpintisinden bu yana pek çok sohbetin konusu oldu. Bir ekonomist, “gerçek bir karmaşanın” geleceği konusunda uyarıda bulundu, ancak mali felakete çok az kaldı. Ve tüm ihtiyata rağmen, analistlerin sevdiği bir avuç ticari GYO hissesi var.

şeritler

Sabah 6 itibariyle Unsur.net’ta en çok aranan şeritler şunlardı:

Kayan yazı

Güvenlik adı

TSLA,
+%0,56

tesla

AMC,
-22.70%

AMC Eğlence

MAYMUN,
+%11,94

AMC Entertainment Holdings imtiyazlı hisseler

BBBY,
-8.19%

Yatak Banyosu ve Ötesi

GME,
-2.81%

Oyunu Durdur

AAPL,
+0.23%

Elma

MULN,
-1.91%

Mullen Otomotiv

NIO,
-%3,32

NIO

BABA,
-%0,48

Alibaba

FRC,
-%5,48

İlk Cumhuriyet Bankası

Rastgele okumalar

ne zaman sincap mutfağınızı ele geçirin.

Zindanlar ve Ejderhalar: Bir profesyonel gibi film nasıl izlenir?.

Zımbalayıcılar gitmeli: Büyük teknoloji tarafından maliyet düşürmede en son.

Bilmeniz Gerekenler erken başlar ve açılış ziline kadar güncellenir, ancak e-posta kutunuza bir kez gönderilmesi için buradan kaydolun. E-postayla gönderilen sürüm Doğu saatiyle yaklaşık 7:30’da gönderilecek.

Unsur.net muhabiri Charles Passy ve ekonomist Stephanie Kelton ile birlikte Money in Best New Ideas podcast’ini dinleyin.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: