Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Strateji uzmanı, SVB’ye yenildi, bankalar ucuz ve M&A geliyor

Strateji uzmanı, SVB’ye yenildi, bankalar ucuz ve M&A geliyor

Yatırımcılar, kıyının bu sinir bozucu bankacılık krizinden gerçekten temiz olup olmadığını görmek için saklandıkları yerlerden çıkmaya devam ederken, Wall Street Çarşamba gününe sağlam bir başlangıç ​​yaptı.

Bu bizi bize getiriyor günün çağrısıYardeni Research başkanı ve baş yatırım stratejisti Ed Yardeni ve baş kantitatif stratejisti Joe Abbott’tan banka hisseleri etrafında toplanan ve yatırımcılara da aynısını yapmalarını öneren .

“SVB fiyaskosu, S&P 500 Financials SP500.40’ı depresyona soktu,
+1.50%
sektörün piyasa değeri payı, kazanç payının daha da altında. Ve S&P 500 Bank Composite, S&P 500 SPX’e göre hiç bu kadar ucuz olmamıştı.
+%1,42
(yani, verilerin 1980’lerin ortalarından beri),” ikili Çarşamba günü bir notta müşterilere söyledi.

Yardeni.com

“SVB çökmeden önce finans sektörünü sevdik ve beklediğimiz serpinti sistemik bulaşmayı içermediğinden ve daha fazla M&A faaliyetini içerdiğinden beri daha da çok beğendik” dediler.

Yardeni ve Abbott, SVB fiyaskosunun bankacılık hisselerini daha ucuza getirdiğini ve ekonomik görünümlerinin değişmediği için ilgili hisseleri sevmeye devam ettiklerini söylüyor.

Yardeni.com

“Daha fazla banka tasfiyesi, kredi krizi ve resesyon beklemiyoruz. Bankaların aracısızlaşmayı önlemek için mevduat oranlarını yükseltmek zorunda kalacaklarını bekliyoruz. Bu şüphesiz pek çok bankanın, özellikle de küçük topluluk bankalarının ve bölgesel bankaların kar marjlarını sıkıştıracak” dedi. “Sonuç, konsolidasyon yoluyla maliyetleri düşürmeyi amaçlayan çok sayıda M&A faaliyeti olacak.”

Bu, S&P 500 Yatırım Bankacılığı ve Aracılık sektörü SP500.40203020’ye de yardımcı olacaktır.
+%1,55,
dediler.

Nisan ayının ikinci ve üçüncü haftasında açıklanacak banka sonuçlarını ileriye bakan Yardeni ve Abbott, yatırımcıların kredi zararları için daha yüksek provizyonların karlara ağırlık vermesini beklemeleri gerektiğini söyledi. “Son bankacılık krizi göz önüne alındığında, banka yönetimleri kredi kayıpları konusunda o kadar endişeli olmasalar bile, yine de bankacılık düzenleyicilerine ihtiyatlı olduklarını göstermek isteyebilirler” dediler.

Yardeni ve Abbott, “Yatırımcılarının sinirlerini yatıştırmak veya en azından aşırı dramatize etmemek için bankacılık krizinin kârlılıkları üzerindeki etkisini hafife almayı tercih edebilirler” dedi.

Er ya da geç yeni yönetime geçecek olan Credit Suisse’den bankalarla ilgili daha az iyimser bir not geldi.

Baş küresel sermaye stratejisti Andrew Garthwaite liderliğindeki bir ekip, ABD bankalarının 2023’te normal ayı piyasası düşüşü olan %42’ye kıyasla yaklaşık %28 daha düşük performans gösterdiğini ve Avrupa bankalarının – “iyi bir nedenle” – yaklaşık %10 düştüğünü belirtiyor. %35’lik tarihi bir ayı piyasası düşük performansı. Sektöre yeniden bir şeyler katmaya başlamalarını sağlayacak şeylerin bir listesini çıkardılar.

  • Tahvil-özsermaye korelasyonları yeniden pozitife dönüyor. “2022’de bankaların ana makro itici gücü, hisse senetleri düştükçe oran beklentileri / tahvil getirilerinin artmasıydı”, ancak Mart ayında bu korelasyon negatife döndü.

  • Getiri eğrisinin tersine dönmemesi sektör için “hafif bir uyarı sinyali” vermeye devam ediyor.

  • Bankalar, Credit Suisse’in en gözde ölçüsü olan Mart ayı başlarında nötr olan piyasaya göre deftere göre fiyat üzerinden ucuzluyor.

Taktiksel olarak, Credit Suisse sektörü en uzun vadeli veya yükseliş eğilimli sektör olarak gördüğünden, bankaların aşırı satılmaya başladığını ve yatırımcılar arasındaki konumlarının hafiflediğini görmek istiyorlar.

web’in en iyisi

Neden 529 üniversite tasarruf planımdan vazgeçtim ve bunun yerine Seri I tahvillerine geçtim?

Rus baba tutuklandı, kızı Ukrayna savaş itirazı üzerine yetimhaneye gönderildi.

2023’ün Büyük Omuz Dirilişi’ne hazır olun.

Grafik

JonesTicaret/Bloomberg

JonesTrading’in baş piyasa stratejisti Michael O’Rourke’nin yukarıdaki grafiği, en büyük yedi S&P 500 şirketinin, güçlü bir ilk çeyrek sayesinde Kasım 2021’deki zirveden Ocak 2023’teki en düşük seviyeye geçişlerinin yarısını nasıl telafi ettiğini gösteriyor. Buna Nvidia NVDA için %81’lik bir sıçrama dahildir,
+2.17%,
Meta Platformlar META,
+2.33%
%67 artış, Tesla TSLA,
+2.48%
%53 artış, Apple AAPL,
+%1,98
%21 artış, Amazon.com AMZN,
+%3,10
%15 artış ve Microsoft MSFT,
+%1,92
ve Alfabe GOOGL,
+%0,36
her biri% 14 arttı. “Kaset, sürekli enflasyona, oran artışlarına ve şimdi bir bankacılık paniğine dayanmış olsa da, bu tür dar, istikrarsız spekülatif kazançların kırılgan olması muhtemeldir. O’Rourke, bu grup, kurulumu hazırlandığı sırada dönerse, 2023’ü uzatacaktır” diyor.

Rastgele okumalar

Amsterdam neredeyse her şeyi yapacak genç İngiliz erkeklerini dışarıda tutmak için.

Metal dedektörü 250.000 dolarlık altın külçesini ortaya çıkardı.

Buna değer? Ivy League eğitimi için yılda 90.000 dolar.

Bilmeniz Gerekenler erken başlar ve açılış ziline kadar güncellenir, ancak e-posta kutunuza bir kez gönderilmesi için buradan kaydolun. E-postayla gönderilen sürüm Doğu saatiyle yaklaşık 7:30’da gönderilecek.

Unsur.net muhabiri Charles Passy ve ekonomist Stephanie Kelton ile birlikte Money in Best New Ideas podcast’ini dinleyin.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: