Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Stifel, pandemik fırtınayı atlattıktan sonra kruvaziyer gemilerinin hisse senetlerinin yukarı yönlü teklif verdiğini söylüyor

Stifel, pandemik fırtınayı atlattıktan sonra kruvaziyer gemilerinin hisse senetlerinin yukarı yönlü teklif verdiğini söylüyor

Analist firma Stifel, seyahat endüstrisinin geri kalanı gibi, kruvaziyer operatörlerinin de son birkaç yıldır salgınla ilgili bir fırtınayı atlattığını, ancak artık yatırımcıların ilgisini hak ettiklerini söylüyor.

Stifel analisti Steven Wieczynski bir notta, “Bu noktada yatırımcılar tarafından göz ardı edildiğine inanmaya devam ettiğimiz olumlu uzun vadeli arz görünümü için kruvaziyer endüstrisi çevresinde yükselişimizi sürdürüyoruz” dedi. Analist firma kısa bir süre önce, Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. NCLH’nin yönetim ekipleriyle toplantıların yer aldığı yıllık South Florida Cruise Tour için yatırımcıları ağırladı.
-2.21%,
karnaval şirketi CCL,
-1.81%,
Kraliyet Karayip Grubu RCL,
-1.21%
ve OneSpaWorld Holdings Ltd. OSW,
-1.05%.

Wieczynski, “İlerlemeye devam ettiğimizde, tüm kruvaziyer endüstrisinin, net arz büyümesinin, endüstrinin daha önce hiç tanık olmadığı uzun bir zaman diliminde benzeri görülmemiş seviyelere düşebileceği bir konumda olacağına inanıyoruz” diye ekledi.

İlgili: Analistler, Norveç Kruvaziyer Şirketi’nin rezervasyonlarının ve kapasitesinin doğru yönde ilerlediğini söylüyor

Stifel, Norveççe, Karnaval, Kraliyet Karayipleri ve OneSpaWorld için satın alma puanlarına sahiptir.

Wieczynski, “Tüm kruvaziyer operatörleri (ve OSW), fiyatlandırma görünümleri güçlü/iyimser iken rezervasyon/talep konusunda teşvik edici açıklamalar yaptığından, bu gezi yine eski zamanlardaki gibi hissettirdi” diye yazdı.

Geçen hafta Norveç, gelir tahminden yüksek olmasına rağmen, beklenenden daha geniş bir dördüncü çeyrek zararı bildirdi. Kruvaziyer operatörü, varlıklı hedef müşterilerinin hem şimdi hem de gelecekte cüzdanlarını seyahat için açtıklarını söylüyor.

Royal Caribbean Group kısa süre önce rezervasyonların pandemi öncesi seviyeleri “önemli ölçüde” aştığını söyledi. Ve Aralık ayında, Carnival Corp. art arda 11. çeyrekte gelir elde edemedi ancak dördüncü çeyrekte beklenenden daha dar bir mali zarar bildirdi ve Ocak ayında birinci sınıf Holland America Line’ın rekor rezervasyonlar gördüğünü söyledi. “dalga mevsimi” için olumlu işaret. Gemi promosyonu için en yoğun dönem olan dalga sezonu ilk çeyrekte gerçekleşir.

Şimdi Oku: Royal Caribbean’ın hisse senedi gemileri, rezervasyonların pandemi öncesi seviyelerin üzerine çıkmasıyla 9 ayın en yüksek seviyesine ulaştı

“Uzun vadeli talep/fiyatlandırma/kaldıraç konusundaki belirsizlik göz önüne alındığında, yatırımcılar kruvaziyer hisse senetlerine geri dönmekte biraz tereddütlü olsa da, gemi seyahati artık esasen normale döndüğü için yatırımcıların daha düşük fiyat beklentisiyle tekrar gemi isimlerine odaklanmaya başlayacaklarına inanıyoruz. tedarik ortamı yakında,” diye yazdı Wieczynski.

Norveç hissesi bu yıl %31,5, Carnival hissesi %35,8, Royal Caribbean hissesi %49 ve OneSpaWorld hissesi %21 artışla S&P 500’ün SPX’ini geride bıraktı.
-%1,53
Aynı dönemde yüzde 4’lük artış


İlginizi Çekebilir

Bu para ve yatırım ipuçları, portföyünüze biraz yeşil ve altın ekleyebilir

Bu en iyi para ve yatırım özelliklerini kaçırmayın: Unsur.net’in en iyi yatırım fonları ve ETF …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: