Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Stablecoin ihraççısı Circle, SVB’de tutulan 3,3 milyar dolarlık nakit parayı BNY Mellon’a devredecek

Stablecoin ihraççısı Circle, SVB’de tutulan 3,3 milyar dolarlık nakit parayı BNY Mellon’a devredecek

CEO Jeremy Allaire, dünyanın en büyük ikinci stablecoin’i USDC’nin yaratıcısı Circle, çöken Silicon Valley Bank’ta tuttuğu 3,3 milyar dolarlık nakit parayı Pazartesi günü BNY Mellon’a aktaracak. tweet attı Pazar.

Pazar günü ABD mali düzenleyicileri, Silicon Valley Bank mudilerinin, bankanın Cuma günü ABD tarihindeki en büyük ikinci banka iflasıyla kapatılmasının ardından Pazartesi gününden itibaren “tüm paralarına” erişebileceklerini söyledi.

Circle Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Silicon Valley Bank’ta tutulan 3,3 milyar dolarlık nakit USDC’nin 40 milyar doları aşan rezervlerinin yaklaşık %8’ini oluşturuyor.

USDC USDCUSD,
+2.47%,
CoinDesk verilerine göre, ABD doları karşısında bire bir sabit tutması beklenen kripto para birimi, Cumartesi günü 86 sente kadar düştükten sonra Pazar günü 99 sente yükseldi. Yatırımcılar, Cumartesi sabahı 3’e kadar olan 24 saatte 2,6 milyar dolardan fazla USDC’yi nakde çevirdi.

Kripto piyasası katılımcıları daha önce, USDC’nin sabitlenmesinin kaldırılmasının, geçen yıl FTX ve diğer bazı kripto şirketlerinin çöküşünden sonra hala toparlanan kripto piyasasını sarsacağından endişelenmişti.

Bitcoin BTCUSD,
+4.73%
CoinDesk verilerine göre, Pazar günü %10 artışla yaklaşık 22.560 $’a yükseldi, ancak hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden %65’ten fazla düşüşte.

Bu arada Circle, Signature Bank’ın SBNY’si SigNet aracılığıyla USDC’nin basımını ve itfasını işleyemeyecek.
-22,87%
Allaire’e göre gerçek zamanlı ödeme platformu, eyalet yetkililerinin Pazar günü New York merkezli bankayı kapatmasının ardından.

Circle, BNY Mellon BK aracılığıyla yapılan yerleşimlere güvenecek,
-%1,44,
Allaire’e göre.

Allaire Pazar günü yaptığı açıklamada, “Potansiyel olarak yarın en kısa sürede otomatik basım ve itfaya sahip yeni bir işlem bankacılığı ortağı getireceğiz” dedi.

Signature Bank, özellikle kripto dostu Silvergate Bank’ın Çarşamba günü faaliyetlerini durduracağını açıklamasından sonra, Circle da dahil olmak üzere birçok kripto şirketi için önemli bir bankacılık ortağı oldu.

Signature Bank, müşterilerinin dijital varlıkları için mevduat hizmeti vermekle birlikte, bu varlıklara yatırım yapmaz, alım satım yapmaz, kendi bilançosunda tutmaz ve dijital varlıkların saklamasını yapmaz ve bu varlıklar karşılığında borç vermez veya bu varlıklarla teminatlandırılmış kredi kullandırmaz, şirket söyledi.


İlginizi Çekebilir

Tahvil getirileri, riskli varlıklardaki rallinin devam etmesiyle yükseldi

Bankacılık sistemiyle ilgili endişelerin arka planda kaybolmasıyla riskli varlıklardaki ralli devam ederken, tahvil getirileri Perşembe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: