Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Soros’tan Beklenmeyen Bitcoin Açıklaması

Soros’tan Beklenmeyen Bitcoin Açıklaması

Soros’tan Beklenmeyen Bitcoin Açıklaması

Merhaba Mangır ve coin severler,

Bildiğiniz üzere 2018 G20 zirvesinden sonra Bitcoin bir miktar yükselmiş ve toparlanma emareleri göstermeye başlamıştı. Fakat Hindistan’ın Bitcoin ve türevi kripto paraları yasaklaması üzerine kripto para borsasında piston yeniden aşağı çevrildi.

Fakat bu haberin yanı sıra ABD’den ilginç bir açıklama geldi. Daha önce Bitcoin ve diğer tüm kripto paraların “balon” olduğunu söyleyen ve değer kazanıp kaybetmesini spekülatif etkenlere bağlayan George Soros, sanal para ticaretini yapmaya hazırlanıyor.

Soros, kripto para ticaretine $26 milyarlık aile ofisi ile girmesi konuşuluyor. Hatta bununla ilgili olarak Soros Fon Yönetimi makro yatırımcısı olan Adam Fisher’ın kripto paralar ile ilgili ticaret yapması için kurum içi gerekli olan tüm onayları aldığı söyleniyor.

Bununla beraber Soros yatırım fonu, Bitcoini ödeme olarak kabul eden ve Blockchain üzerine yatırımlar gerçekleştiren Overstock’un en büyük üçüncü hissedarı konumuna geldi. Söz konusu bu durumlar ise kripto para piyasasını olumlu yönde etkiledi.

Yapılan bu açıklamalar ile beraber kripto market hacmi $9,5 milyar artarak $259 milyar seviyelerine geldi. Dünya genelinde kripto para borsalarının sayısı ise yeniden 10 binin üzerine çıktı. Bitcoin ise, %3,2’lik artış ile $6.900 seviyelerine yeniden geldi. Bitcoin’deki bu artış altcoinleri de olumlu etkiledi. Stellar %7 , Tron %6 artış göstererek en fazla değer kazanan altcoinler olarak göze çarptı.

Umuyoruz ki Bitcoin ve Blockchain teknolojisi bu tarz samimi açıklamalar ile hak ettiği yeri ve değeri bulur.


İlginizi Çekebilir

Strategist who called 2023 U.S. stock rally says S&P 500 will go nowhere for rest of 2023, and likely in 2024 too

A strategist who anticipated the 2023 rally says he expects stocks to go nowhere for …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: