Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Sonuçlar, görünümün en iyi Sokak görünümleri olarak Adobe hissesi %5 yükseldi

Sonuçlar, görünümün en iyi Sokak görünümleri olarak Adobe hissesi %5 yükseldi

Adobe Inc. hisseleri, interaktif tasarım platformu Figma’yı satın almasının yıl sonuna kadar kapanacağını tahmin ederken, yazılım şirketinin Wall Street’in çeyrek için beklentilerini aşması ve görünümünü artırmasının ardından Çarşamba günü uzatılmış oturumda ralli yaptı.

Adobe ADBE,
+%0,08
hisseleri, normal seansı 333,61 dolardan kapatmak için %0,1’den daha az bir artışın ardından saatler sonra %5 yükseldi.

Adobe, bir yıl önceki dönemde 1,27 milyar $ veya hisse başına 2,66 $ ile karşılaştırıldığında, ilk çeyrek mali net gelirini 1,25 milyar $ veya hisse başına 2,71 $ olarak bildirdi. Hisse bazlı tazminat giderlerini ve diğer kalemleri hariç tutan düzeltilmiş kazanç, hisse başına 3,80 dolardı. Gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre art arda yedinci çeyrekte artış göstererek, bir önceki çeyrekteki 4.26 milyar $’dan 4.66 milyar $’a yükseldi.

Analistler, Adobe’nin 4,6 milyar ila 4,64 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 3,65 ila 3,70 ABD doları tahminine dayalı olarak, 4,62 milyar ABD doları gelir üzerinden pay başına 3,68 ABD doları tahmin etmişlerdi.

Dijital medyada Adobe, yıllık yinelenen gelirin veya ARR’nin 410 milyon dolar olduğunu, analistlerin ise 376,1 milyon dolar tahmin ettiğini söyledi. ARR, şirketin aboneliklere dayalı olarak ne kadar gelir bekleyebileceğini göstermek için hizmet olarak yazılım veya SaaS şirketleri tarafından sıklıkla kullanılan bir ölçümdür.

Şirket ayrıca ikinci çeyrek kazancının hisse başına 3,75 ila 3,80 dolar, 4,75 milyar dolar ila 4,78 milyar dolar gelir ve yeni dijital medya ARR’sinin yaklaşık 420 milyon dolar olacağını tahmin ederken, Street 4,75 milyar dolar ve 388,7 milyon dolar gelir üzerinden hisse başına 3,76 dolar arıyordu. FactSet’e göre ARR’de.

Okumak: Adobe’nin hissesi, Figma anlaşmasındaki potansiyel blok büyümeyle ilgili endişeleri artırdığı için düşüyor

Adobe ayrıca, net yeni dijital medya ARR’si 1,7 milyar $ ile yıl için hisse başına 15,30 $’lık kazanç tahminini 15,60 $’a yükseltti. Çeyrek önce Adobe, 19.1 milyar ila 19.3 milyar ABD Doları gelir üzerinden hisse başına 15.15 ABD Doları ila 15.45 ABD Doları tam yıl kazancı ve o sırada Sokak tahminlerinden biraz daha düşük olan net yeni dijital medya ARR’si 1.65 milyar ABD Doları tahmininde bulundu.

Analistler, hisse başına 15,29 dolar ve ARR’nin 1,66 milyar dolar olduğunu tahmin etmişti.

Adobe ayrıca, ABD Adalet Bakanlığı’nın anlaşmaya karşı dava açmayı planladığına dair yakın tarihli bir rapora rağmen, özel sektöre ait Figma’nın 20 milyar dolarlık satın alımının yıl sonuna kadar tamamlanmasını beklediğini de söyledi.

Adobe’nin başkanı ve CEO’su Shantanu Narayen bir konferans görüşmesinde analistlere, “ABD DOJ ikinci talebinin keşif aşamasını tamamladık ve ister onay ister meydan okuma olsun, sonraki adımlar için hazırız” dedi. “Adobe, davanın altında yatan gerçeklerden emin olmaya devam ediyor ve mevcut süreç zamanlamasına dayanarak, işlemin 2023’ün sonuna kadar kapanmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

Son 12 ayda Adobe hisseleri, iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF IGV’deki %10’luk düşüşe kıyasla %25 düştü.
-0.20%,
S&P 500 endeksi SPX’te %11 düşüş,
-%0,70,
ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik Endeksi COMP’de %15 düşüş,
+%2,77.


İlginizi Çekebilir

Üç aylık satışlar %60 düşerken SolarEdge’in hisseleri %14 düştü

SolarEdge Technologies Inc.’in hisseleri, invertör ve diğer güneş enerjisi ekipmanı üreticisinin üç ayda bir satışlarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.