Anasayfa / Ekonomi Haberleri / SoFi CEO’su Noto, SVB krizi satışları körüklerken ‘fırsatçı’ milyon dolarlık hisse senedi alımı yaptı

SoFi CEO’su Noto, SVB krizi satışları körüklerken ‘fırsatçı’ milyon dolarlık hisse senedi alımı yaptı

SoFi Technologies Inc. hisseleri Cuma günü Silicon Valley Bank’ın iflas etmesiyle düşerken, finansal teknoloji şirketinin genel müdürü hisse satın aldı.

SoFi İcra Kurulu Başkanı Anthony Noto, SoFi’nin SOFI hisselerinden yaklaşık 995.000 $ satın aldı.
-8.37%
Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda işlem kapanışından sonra yayınlanan bir dosyaya göre Cuma günü. Hisse başına 5,495 ila 5,560 ABD Doları aralığında, ortalama 5,5283 ABD Doları fiyatla 180.000 hisse satın aldı.

En çok borç verme ürünleriyle tanınan neo-bankacılık şirketi SoFi’nin hisseleri Perşembe günü 6,09 dolardan kapandı. Cuma günkü seansta gün içi en düşük seviyesi olan 5.21$’ı gördüler ve ardından işlem gününü %8.4 düşüşle 5.58$’da tamamladılar.

Bağlam: Silikon Vadisi Bankası, 2008 mali krizinden bu yana FDIC tarafından devralınan en büyük banka oldu

İçeriden öğrenenlerin satın alımını takip eden VerityData araştırma direktörü Ben Silverman’a göre, satın alma Noto’nun “SVB’deki sorunlar nedeniyle SOFI hisseleri diğer finansalların yanı sıra düştüğü için zayıflığa düştüğü” için “fırsatçı bir yol” gösterdiğini gösterdi.

Silverman, “Yatırımcılara SoFi gibi isimleri etkileyen bulaşmanın bir satın alma fırsatı yarattığının sinyalini vermeye çalıştığını düşünüyoruz” diye ekledi.

kaçırmayın: Silikon Vadisi, SVB banka koşusunda onu besleyen eli ısırdı

SoFi, Cuma öğleden sonra ayrı bir dosyalamada “Silikon Vadisi Bankası’nda varlık bulundurmadığını” açıkladı. Dosyaya göre şirketin “Silicon Valley Bank aracılığıyla sağlanan” ancak “Federal Deposit Insurance Corporation’ın Silicon Valley Bank’ı devralmasından etkilenmeyen” yaklaşık 40 milyon dolarlık bir borç verme tesisi var.

Okumak: Roku, nakitinin ne kadarını SVB’den kurtarabileceğini ‘bilmediğini’ söyledi

Silverman, Noto’nun Aralık ayında SoFi hisselerinin “agresif” bir alıcısı olduğunu ve çeşitli işlemlerde hisse başına 4,60 doların altındaki fiyatlarla 7,4 milyon dolarlık hisse topladığını söyledi. Silverman, “Bu çok zorlayıcı bir inançtı ve satın alma işlemini mükemmel bir şekilde zamanlamıştı,” dedi.

SoFi’nin hissesi 2 Şubat’ta 2023’ün kapanış zirvesi olan 7,72 dolara ulaştı.

Ayrıca bakınız: SoFi, borçluları ödeme yapmaya devam etmeye zorlamak için öğrenci kredisi duraklatma davası açtı

Silverman, Noto’nun “Ağustos 2021’den Haziran 2022’ye kadar sık ​​ama agresif olmayan bir alıcı olduğunu ve yaklaşık 14,00 dolardan 5,00 dolara kadar bir aralıkta alım yaptığını” gözlemledi.


İlginizi Çekebilir

Tahvil getirileri, riskli varlıklardaki rallinin devam etmesiyle yükseldi

Bankacılık sistemiyle ilgili endişelerin arka planda kaybolmasıyla riskli varlıklardaki ralli devam ederken, tahvil getirileri Perşembe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: