Anasayfa / Ekonomi Haberleri / SoFi CEO’su Noto, bu ay 1,24 milyon dolarlık satın almayla stoklarını doldurmaya devam ediyor

SoFi CEO’su Noto, bu ay 1,24 milyon dolarlık satın almayla stoklarını doldurmaya devam ediyor

SoFi Technologies Inc. İcra Kurulu Başkanı Anthony Noto, bankacılık isimleri üzerindeki baskının ortasında Perşembe günü finansal teknoloji şirketinin 240.000 $ değerinde hissesini daha alarak satın alma çılgınlığına devam ediyor.

Noto, SoFi SOFI’nin 45.000 hissesini satın aldı,
-%0,37
Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre, Perşembe günü ortalama 5.3936 $ fiyatla.

Bu satın alma, Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşünün hemen ardından SoFi’nin hissesi düştüğü için Noto’nun 10 Mart’ta yaptığı 995.000 dolarlık hisse senedi alımlarına dayanıyor. O zaman ortalama 5.5283 $ fiyatla 180.000 hisse satın aldı.

Mart ayındaki iki satın alma çılgınlığı boyunca yaklaşık 1,24 milyon dolarlık hisse senedi satın aldı.

Devamını oku: SoFi CEO’su Noto, SVB krizi satışları körüklerken ‘fırsatçı’ milyon dolarlık hisse senedi alımı yaptı

SoFi hisseleri, Silicon Valley Bank’ın sıkıntı haberlerinin finans sektöründeki yatırımcıları korkutmasından önceki son işlem seansı olan 8 Mart’ta 6,47 dolardan kapandı.

Twitter, Goldman Sachs ve Ulusal Futbol Ligi’nin emektarlarından Noto da Aralık ayında SoFi hisselerinin büyük bir alıcısıydı. O ay, hisse başına 4,60 doların güneyindeki fiyatlarla 7,4 milyon dolarlık hisse senedi satın aldı. SoFi’nin hissesi Şubat ayı başlarında 7,72 dolara kadar yükseldi.

SoFi’nin hissesi Cuma günkü öğle işleminde 5.40 dolardan işlem görüyordu.

Noto’nun satın alınması, diğer finans şirketlerindeki yöneticiler ve içeriden kişiler, SVB’nin serpintileri arasında kötü durumdaki hisselerini satın alırken geldi. VerityData’da araştırma direktörü olarak içeriden öğrenenlerin alım satımını izleyen Ben Silverman, Perşembe günü Unsur.net’a, son zamanlarda başta küçük ve orta ölçekli bölgesel bankalar olmak üzere 100’den fazla şirkette alım gördüğünü söyledi.

Bazı büyük isimlerdeki içerdekiler de harekete geçti. Charles Schwab Şirketi SCHW,
-%3,75
Finans şirketinin İcra Kurulu Başkanı Walter Bettinger ve bir grup diğer yönetici ve yönetim kurulu üyesi, bu hafta hisse senedi alımları için yaklaşık 7 milyon dolar harcadı.

Ve Fifth Third Bancorp FITB’den bir yönetim kurulu üyesi,
-%5,14
13 Mart’ta Cincinnati merkezli bankacılık hizmetleri şirketinin hisselerini 1.27 milyon $’a satın aldı.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: