Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Siz öldükten sonra evcil hayvanlarınıza ne olacak? Tüylü arkadaşlarınız için bir plan yapın.

Siz öldükten sonra evcil hayvanlarınıza ne olacak? Tüylü arkadaşlarınız için bir plan yapın.

Çoğu insan evcil hayvanını ailenin bir üyesi olarak görür. Ve herhangi bir aile üyesine gelince, o sevilen kişiye bakmak, öldükten sonra ona ne olacağını düşünmeyi içerir.

2nd Chance 4 Pets’in kurucusu ve yöneticisi Amy Shever, her yıl yaklaşık 500.000 evcil hayvanın, sahipleri hayvanları için uzun vadeli bir bakım planı olmadan öldüğü veya sakat kaldığı için barınaklara teslim edildiğini söyledi. evcil hayvanlar için bakım çözümleri.

Shever, “Sağlıklı, evlat edinilebilir hayvanlara ötenazi yapılıyor” dedi. “Konfor alanınızın dışına çıkmalı ve zor şeyler hakkında konuşmalısınız.”

Hoyt & Bryan Hukuk Bürolarında avukat olan Peggy Hoyt, konu hakkında “Bütün Çocuklarım Kürk Manto Giyer: Evcil Hayvanlarınıza Nasıl Bir Miras Bırakırsınız?”

Hoyt, “Evcil hayvanlarımız için plan yapmak önemlidir,” dedi. “Onlar ailemizin üyeleri ve kendileri için plan yapamıyorlar.”

Evcil hayvanlarımız için plan yapmak önemlidir. Onlar ailemizin üyeleri ve kendileri için plan yapamıyorlar.’


— Peggy Hoyt, avukat ve yazar

Hoyt, evcil hayvanlarınız için bir planınız olmadığında, “ailenin ve arkadaşların iyi niyetine güveniyorsun ve bu bir plan değil – bu hüsnükuruntu. İnsanlara anlatmak zor bir gerçek. Evcil hayvanları için plan yapmazlarsa, evcil hayvanları ölebilir.”

Öyleyse, size bir şey olursa evcil hayvanınızın ilgileneceğinden nasıl emin olabilirsiniz?

Bilmeniz gereken ilk şey, öldüğünüzde evcil hayvanınızın mülk olarak kabul edildiğidir. Texas Tech Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesör ve bir emlak planlamacısı olan Gerry Beyer, eğer mülkünüzü üç çocuğunuza miras bırakırsanız, evcil hayvanınızın üçte birine sahip olacaklarını söyledi.

Bundan kaçınmak için evcil hayvan için bir güven oluşturmanız gerekir. Yasal olarak, bir hayvana doğrudan para bırakmak mümkün değildir, bu nedenle bir evcil hayvan tröstü kurmanız gerekir. Bu güven, evcil hayvanın ömrü boyunca uygun bakımını sağlamak için yeterli parayla finanse edilmelidir. Beyer’e göre, avukat veya banka gibi bir mütevelli, evcil hayvanın sizin talimatlarınıza göre bakıldığından emin olmak için adlandırılır ve zorunludur.

Mütevellinin rolü, evcil hayvanı, evcil hayvanınızın masraflarını ödemek için güvendeki fonları kullanacak olan, güvenin belirlenmiş bakıcısına veya yararlanıcısına vermektir.

Hoyt, bir evcil hayvanın bakımıyla ilgili talimatların geleneksel bir vasiyete konmasına karşı uyarıda bulunur, çünkü vasiyet vasiyetnameye giderse, yasal sorunlar çözülene kadar evcil hayvan belirsizlik içinde olacaktır.

Bunun yerine, evcil hayvan sahiplerini deneyimli bir emlak avukatının yardımıyla özel bir güven oluşturmaya teşvik ediyor. “Tüm doktorların beyin ameliyatı yapma yetkinliği olmadığı gibi, tüm avukatlar evcil hayvan tröstleri oluşturmaya yetkili değildir” dedi.

Farklı tröst türleri vardır.

Geleneksel evcil hayvan tröstü adı verilen biri, tüm eyaletlerde etkilidir. Beyer, fonları yönetecek yediemin yanı sıra yararlanıcı veya evcil hayvan bakıcısını ve yediemin evcil hayvanla ilgili ne tür masrafları ödeyeceğini belirtebilirsiniz dedi.

Ayrıca okuyun: 10 kişiden 4’ü köpek maması almak için market alışverişini azaltıyor

Beyer’e göre, hayvanın nerede yaşaması gerektiği, ne tür bir bakım alacağı, yararlanıcı artık hayvana bakamayacak durumda olursa ne olacağı ve evcil hayvan öldükten sonra ne olması gerektiği hakkında talimatlar da verebilirsiniz.

Hoyt, her zaman varlıkların yönetimini denetleyen ve fonların evcil hayvanın uygun bakımı için kullanılmasını sağlayan bir mütevelli olması gerektiğini söyledi. Hoyt, güveninizdeki son evcil hayvan öldüğünde, kalan parayı bir insan yerine bir hayır kurumuna gitmek için atamalısınız, böylece bir evcil hayvanın ölümünde çıkarı olan kimse kalmaz, dedi Hoyt.

Yasal evcil hayvan tröstü adı verilen ikinci bir evcil hayvan tröstü türü de tüm eyaletlerde yetkilidir. Beyer, yasal bir evcil hayvan güveninin daha temel bir plan olduğunu ve evcil hayvan sahibinin güvenin şartlarına ilişkin çok fazla karar vermesini gerektirmediğini söyledi. O kadar kapsamlı değildir ve bu tür bir güven, tüm hayvan savunucuları tarafından tercih edilmez.

Beyer, genel olarak bir evcil hayvan güveni oluşturmanın “zor ve pahalı olmadığını” söyledi. “Rutin olmalı. Çocuklarınız, torunlarınız, yeğenleriniz, yeğenleriniz ve evcil hayvanlarınız için plan yapın. Birinin evcil hayvanın bakımını izlemesini istiyorsunuz. Bir güven uygulanabilir. ”

Hoyt, bu arada, engelli olmanız veya evcil hayvanınıza tıbbi bir nedenle bakamayacak durumda olmanız durumunda da yaşayan bir güven oluşturulabileceğini söyledi.

Hoyt, bir güven oluştururken, evcil hayvanınız için uzun bir yaşam planladığınızdan emin olun, böylece kaynaklar tükenmez veya tıbbi bir acil durumda kullanılmaz, dedi. Köpekler için 20 yıllık bir ömür planlamalısınız, kediler için 25 yıl, atlar için 40 yıl ve hatta papağan veya kaplumbağa gibi uzun ömürlü egzotik evcil hayvanlar için daha uzun süre plan yapmalısınız.

Hoyt, evcil hayvanınızın evsiz kalmamasını sağlamak için kısa ve uzun vadeli bakıcı olabilecek bir veya daha fazla kişi belirlemeniz gerektiğini söyledi. Birincil bakıcıların, yaşamı boyunca evcil hayvanın sorumluluğunu alamamaları veya almak istememeleri durumunda da alternatifleriniz var.

Shever, alternatif bakıcılarınızdan biri olarak bir sığınak veya öldürme yasağı olarak adlandırmayı düşünebilirsiniz, dedi. Birçok kurtarma, barınak ve veterinerlik okulunda sürekli bakım programları vardır, ancak bazı programlar maliyetlidir.

En önemli şey, evcil hayvanlarınız için bir tür plan oluşturmaktır.

“Pek çok insan evcil hayvanlarına aile üyelerinden daha çok önem veriyor. Eğer umursuyorsan, plan yapmalısın, ”dedi Beyer.

Ayrıca okuyun: Köpekler yanlışlıkla esrar yemekten hastalanıyor ve bedelini evcil hayvan sahipleri ödüyor


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: