Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Şirketin temettü artışı ve konsolidasyon planlarını açıklamasının ardından FedEx hissesi yükseldi

Şirketin temettü artışı ve konsolidasyon planlarını açıklamasının ardından FedEx hissesi yükseldi

FedEx Corp., Çarşamba günü yaptığı duyuruda, faaliyet gösteren şirketlerini tek bir organizasyonda birleştirmeyi planladığını duyurdu.

Lojistik devi, FedEx Express, FedEx Ground, FedEx Services ve diğer faal şirketleri bir araya getirecek olan bu hamleyi, “şirketin müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılama yeteneğini artıracak ve nihayetinde daha güçlü, daha karlı bir girişim.”

Geçişin tam olarak Haziran 2024’te uygulanması bekleniyor.

Konsolidasyon duyurusu, FedEx FDX’in,
+1.36%
“Drive” adını veriyor ve şirket, genel girişimin 2025 mali yılında 4 milyar dolarlık kalıcı maliyet düşüşü sağlamasını bekliyor.

İcra Kurulu Başkanı Raj Subramaniam yaptığı açıklamada, “Bu organizasyonel evrim, esneklik, verimlilik ve zekaya odaklanarak kendimizi pazarda nasıl temsil ettiğimizi yansıtıyor” dedi.

FedEx, FedEx Freight’in bağımsız bir şirket olarak kamyon yükünden daha az nakliye hizmeti sunmaya devam edeceğini kaydetti.

Ayrıca FedEx, yıllık temettüsünü %10 artırarak hisse başına 44 sente çıkarmayı planlıyor.

Şirketin hisseleri Çarşamba sabahı yapılan işlemlerde yaklaşık %3 öndeydi.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: