Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Silvergate başkanı görevden aldı, müdür bankayı tasfiye etme hamlesinden sonra istifa etti

Silvergate başkanı görevden aldı, müdür bankayı tasfiye etme hamlesinden sonra istifa etti

Silvergate Capital Corp SI,
-18.05%
Pazartesi günü, Başkan Ben Reynolds’ın, geçen yılki dijital varlık erimesine yakalanan kripto dostu bir kurum olan yan kuruluşu Silvergate Bank’taki operasyonları durdurma kararıyla bağlantılı olarak işten çıkarıldığını söyledi.

Şirket, bir dosyalama, Reynolds’un Pazartesi günü işten çıkarıldığını söyledi. Başvuru, belirli kıdem tazminatı alacağını ancak “eski iş sözleşmesi uyarınca başka herhangi bir tazminat alma hakkına sahip olmayacağını” söyledi. Reynolds, Kasım ayında başkanlığa terfi etti.

Bu dosyalamada Silvergate, Mary-Margaret Henke’nin 14 Mart’ta şirkete hem Silvergate Capital hem de Silvergate Bank yönetim kurullarından istifa ettiğini söylediğini de söyledi. Kararı bir gün sonra geçerli oldu.

Silvergate hisseleri saatler sonra %1,8 düştü.

Şirket ayrıca Pazartesi günü New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan, bankanın 2022 yıllık raporunu zamanında sunamamasının ardından şirkete borsanın listeleme standartlarını ihlal ettiğini bildiren bir mektup aldığını söyledi.

Şirket, mektubu 17 Mart’ta, faaliyetlerini durdurmayı ve bankayı tasfiye etmeyi planladığını söyledikten yaklaşık bir hafta sonra aldığını söyledi. Pazartesi günü Silvergate, 10-K formu olan raporu doldurmakla ilgili görevleri tamamlamak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Silvergate geç raporunu sunmazsa ve vade tarihinden sonraki altı ay içinde başka gecikmiş bildirimleri olursa, borsa “kendi takdirine bağlı olarak, şirketin menkul kıymetlerinin belirli koşullara bağlı olarak altı aya kadar ek ticaret yapmasına izin verebilir. ” Silvergate, borsanın altı aylık sürenin uygun olmadığına karar vermesi durumunda “askıya alma ve listeden çıkarma prosedürlerinin başlayacağını” söyledi.

Geçen yıl kripto fiyatları düşerken, kripto borsası FTX çöktüğünde ve daha fazla tüccar kenarda yarışırken, Silvergate büyük bir kayıp ve mevduatlarda keskin bir düşüş yaşadı ve çıkışın ortasında nakit toplamak için menkul kıymetler sattı. Silvergate, Ocak ayında personelini %40 oranında azalttı. Kripto borsası Coinbase Global Inc. COIN,
+%0,21
ve diğerlerinin yanı sıra finansal hizmetler firması Galaxy Digital, daha sonra Silvergate ile bağlarını kesti.

Şirket bu ayın başlarında, 10-K formunun zamanında doldurulamayacağını söyledi. Silvergate, o sırada, mali raporlama protokolleri üzerinde bir değerlendirmeyi tamamlamak ve muhasebe firmasının bazı denetimleri tamamlamasına izin vermek için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Ayrıca, “kapitalizasyonun yetersiz kalabileceği” uyarısında bulundu ve “bu müteakip olayların şirketin sürekliliğini sürdürme kabiliyeti üzerindeki etkisini değerlendirdiğini” söyledi.

Silvergate hisseleri son 12 ayda %98,8 düştü. Karşılaştırıldığında, S&P 500 Index SPX,
+0.89%
%11,4 düştü.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: