Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Silikon Vadisi Bankası, Big Tech’i ‘yeni güvenlik ticaretine’ dönüştürdü

Silikon Vadisi Bankası, Big Tech’i ‘yeni güvenlik ticaretine’ dönüştürdü

Silicon Valley Bank’ın ölümü, bu yıl birçok girişim için varoluşsal bir kriz oluşturabilir, ancak bir analist Cuma günü, Big Tech için, yatırımcıların yerleşik isimlere koşmasıyla bir nimettir.

Wedbush analisti Dan Ives, düşüş eğilimi gösteren yatırımcılar için kafa karıştırıcı olsa da geçen haftaki dinamiklerin — SVB Financial Corp. SIVB’nin çöküşü olduğunu söyledi.
-60.41%
ve Silicon Valley Bank ve Signature Bank, bölgesel bankacılık sektöründeki belirsizlik ve teknoloji isimleri için oldukça iyi bir kazanç sezonu – “yüksek kaliteli teknoloji isimleri için yılın geri kalanına yönelik zorlayıcı bir risk/ödül” oluşturdu.

“Birçok yatırımcıya Alacakaranlık Kuşağı yorumu gibi gelse de; Wedbush analisti Dan Ives, Cuma günkü bir notta, Big Tech’in bu dinamiğin önemli bir faydalanıcısı olmasıyla teknoloji hisse senetleri yeni güvenlik ticareti haline geldi” dedi.

Ives’i destekleyen bir hisse senedi Microsoft Corp. MSFT idi,
+1.17%,
Cuma günü, bankacılık kargaşası ve Microsoft’un Bing arama motoru ve Office 365 ürünlerinde kullandığı OpenAI’nin ChatGPT yapay zeka uygulamasının artan popülaritesi sırasında yaklaşık sekiz yılın en iyi haftasını geçirdi.

Okumak: Microsoft hisse senedi, yaklaşık 8 yılın en iyi haftasında ralli yaptı

Ives, “Büyük sınır teknolojisi ile bulut ve siber güvenlik gibi alt sektörler, Street’in tahmin ettiğinden çok daha dirençli bir büyüme görüyor” dedi. “Bütçeler genel olarak baskı altındayken, işletmeler 2023’te projelere ve dağıtımlara yeşil ışık yaktı ve şu anda birçok bütçe yürürlükte. 2023 rakamları yönetim ekipleri tarafından türetildi ve bu teknoloji stokları sahiplenilmedi ve bize göre hala bu kampta kalıyor.

Ayrıca Ives, önümüzdeki hafta başka bir Fed faiz artırımı olasılığıyla birlikte, “şimdi, yılın geri kalanında, çatlaklar göz önüne alındığında, duraklaması ve muhtemelen yıl sonuna doğru kesilmesi gereken faiz artırım yolunda kelepçeli bir Fed’de pişiyor” dedi. Son haftalarda finansal sistemde görülen SVB, İmza vb.).”

Bunu göz önünde bulunduran Ives, teknoloji hisselerinin 2023’te hala %20 veya daha fazla artmasını ve “bu yıl hala iyi bir artıya sahip olmasını” beklediğini söyledi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite Index COMP,
-%0,74
S&P 500 endeksi SPX’teki %2’lik artışa kıyasla, yılda %11,1 arttı,
-1.10%.

Ives, siber güvenlik konusunda Palo Alto Networks Inc. PANW gibi isimleri tercih ettiğini söyledi.
-%0,34,
Check Point Yazılım Teknolojileri Ltd. Şti. CHKP,
+%0,28,
CyberArk Yazılım Ltd. CYBR,
-1.41%,
Tenable Holdings Ltd. TENB,
-%0,94,
Zscaler A.Ş.ZS,
-2.44%,
ve CrowdStrike Holdings Inc. CRWD,
-0.30%.

Okumak: Morgan Stanley, Silicon Valley Bank’ın başarısız olmasının ardından yeni başlayanların ‘yüksek oranı’ yıl sonuna kadar katlanabilir

Ives, Microsoft’a ek olarak 2023 için en iyi bulut seçimlerinin Datadog DDOG olduğunu söyledi.
-%0,85,
MongoDB MDB’si,
-%0,67
ve Salesforce Inc. CRM,
-1.31%,
Apple Inc. AAPL iken,
-%0,55
2023 ve Tesla Inc. TSLA için en iyi teknoloji seçimi “kesinlikle olmaya devam ediyor”,
-2.17%
“favori yıkıcı teknoloji adı” olmaya devam ediyor.

Özel fintech şirketi Stripe’in mevcut ve eski şirketlere likidite sağlamak için 6,5 milyar dolarlık bir finansman turunun duyurusunda kanıtlandığı gibi, yerleşik isimlerin geç aşamadaki girişimlere göre kesin bir üstünlüğü var. şirketin değerini iki yıl önceki 95 milyar doların neredeyse yarısı olan 50 milyar dolara düşürdü.

Yılbaşından bugüne, ETFMG Prime Cyber ​​Security ETF HACK,
-%0,79
%2,4 arttı, First Trust Cloud Computing ETF SKYY,
-0.91%
iShares Expanded Tech-Software ETF IGV %9,2 arttı,
-%0,38
%11,8 arttı.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: