Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Siemens Energy, Siemens Gamesa borcunu 1,6 milyar dolarlık yeşil tahvil ile yeniden finanse edecek

Siemens Energy, Siemens Gamesa borcunu 1,6 milyar dolarlık yeşil tahvil ile yeniden finanse edecek

Siemens Energy AG, rüzgar türbini birimi Siemens Gamesa Renewable Energy’nin mevcut borcunu yeniden finanse etmek için kullanılacak 1,5 milyar avroyu (1,63 milyar $) toplayan ilk sözde yeşil tahvilini ihraç etti.

Alman enerji teknolojisi şirketi ENR,
+1.34%
Çarşamba günü geç saatlerde tahvilin her biri 750 milyon avroluk iki dilime sahip olduğunu söyledi – biri üç yılda vadeye giriyor ve %4’lük bir kupona sahipken, ikincisinin yıllık %4.25’lik bir kuponla altı yıllık bir vadeye sahip olduğunu söyledi.

Siemens Energy, yalnızca çevresel, sosyal ve yönetişim kriterlerini karşılayan projeler için kullanılabilen tahvil ihracından elde edilen gelirin, Siemens Gamesa’nın tedavüldeki hisselerinin satın alınmasını yeniden finanse etmek için de kullanılabileceğini söyledi. Siemens Energy’nin Siemens Gamesa’da %97,79 hisseye sahip olduğu belirtildi.

Siemens Energy, tahvil için toplam sipariş defterinin yaklaşık 5,5 milyar Euro olduğunu söyledi.

adria[email protected] adresinden Adria Calatayud’a yazın


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: