Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Sheryl Sandberg, yeni profesyonel kadın futbol takımının yatırımcı grubunun bir parçası

Sheryl Sandberg, yeni profesyonel kadın futbol takımının yatırımcı grubunun bir parçası

Sheryl Sandberg’in bir sonraki işi, Silikon Vadisi’ndeki yeni kadın profesyonel futbol serisinin bir parçası olacak.

Eski Meta Platformları A.Ş. META,
+%0,77
Facebook’un ana şirketinden geçen yıl ayrılan baş işletme yetkilisi, Salı günü Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’nde franchise alan yatırımcı grubunun bir parçası. İspanyol takımları FC Barcelona ve Real Madrid’in yatırımcısı olan özel sermaye şirketi Sixth Street Partners, toplam 125 milyon dolarlık yatırıma öncülük etti ve bunun 53 milyon doları rekor bir genişleme ücretine gitti.

“Spor yapmak, özellikle kadınlar ve kızlar için gelecekteki liderlik becerilerini geliştirmenin çok önemli bir parçası. Sandberg yaptığı açıklamada, birinci sınıf kaynakları, saha içinde ve dışında harika oyuncular ve büyük liderler üretecek bir liderlik programıyla birleştireceğiz” dedi.

San Jose, Kaliforniya’da oynaması muhtemel olan ancak henüz bir adı olmayan NWSL kulübünün diğer yatırımcıları arasında Sandberg’in kocası Tom Bernthal; eski Golden State Warriors Başkanı Rick Welts; ve eski ABD kadın milli takımı oyuncuları Brandi Chastain, Aly Wagner, Leslie Osborne ve Danielle Slaton.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: