Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Shell, ilk çeyrek gaz üretiminin arttığını ancak kurumsal zararların genişlediğini düşünüyor

Shell, ilk çeyrek gaz üretiminin arttığını ancak kurumsal zararların genişlediğini düşünüyor

Shell PLC SHEL,
+%1,78
Perşembe günü, 2023’ün ilk çeyreğinde entegre gaz ve petrol ürünleri bölümünün üretiminin daha yüksek likit doğal gaz sıvılaştırma hacimleriyle iyileştiğini tahmin ediyor, ancak kurumsal olarak ayarlanmış zararların artmasını bekliyor.

Petrol ve gaz şirketi, 2022’nin dördüncü çeyreğinde 917.000 olan günde 930.000 ila 970.000 varil petrol eşdeğeri entegre gaz üretimi beklediğini söyledi. Sıvı doğal gaz sıvılaştırma hacimlerinin 7.0 milyon-7.4 milyona çıkması bekleniyor Avustralya’daki Prelude ve QGC’de daha yüksek çalışma süresinde 6,8 milyondan.

Shell, entegre gaz için ilk çeyrekte vergi öncesi amortismanın 1,2 milyar dolar ile 1,6 milyar dolar arasında olmasını bekliyor. Segment için alım satım ve optimizasyon sonuçlarının 2022’nin dördüncü çeyreğine benzer olması bekleniyor.

Kurumsal düzeyde şirket, bir önceki çeyrekte 0,6 milyar dolardan, ilk çeyrekte 0,9 milyar dolar ile 1,2 milyar dolar arasında genişletilmiş düzeltilmiş kazanç kaybı bildirmeyi bekliyor. Artan zararı bir defaya mahsus vergi ödemelerine bağladı.

Bununla birlikte, bir bütün olarak grup için, dördüncü çeyrekteki 4,4 milyar dolardan 2,6 milyar ila 3,4 milyar dolar vergi ödemeyi bekliyor.

Önceki çeyrekte 1,86 milyon olan günlük üretimin 1,8 milyon ila 1,9 milyon varil petrol eşdeğeri arasında olması ve 2,8 milyar ila 3,1 milyar dolar arasında bir vergi öncesi amortisman bekliyor.

Kimyasallar ve ürünler bölümünde, önceki çeyrekte varil başına 19 $ olan gösterge rafine marjı varil başına 15 $ olarak belirlendi. Gösterge niteliğindeki kimyasallar marjının ton başına 37$’dan ton başına 140$’a çıkması bekleniyor.

Şirket, petrol ürünleri satış hacimlerinin günde 2,25 milyon ila 2,65 milyon varil petrole ulaşmasının beklendiği, pazarlama sonuçlarının dördüncü çeyreğe göre daha yüksek olacağını söyledi.

Yenilenebilir enerji ve enerji çözümleri biriminin de dördüncü çeyrekte yaklaşık 300 milyon $ olan düzeltilmiş kazançlarını yaklaşık 100 milyon $ ila 700 milyon $ arasında açıklaması bekleniyor.

[email protected] adresinden Joe Hoppe’a yazın


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: