Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Sevgili Vergi Adamı: Evimi Airbnb’de kiralamaya yeni başladım. Bu mülk için hangi gelir vergisi indirimlerini talep edebilirim?

Sevgili Vergi Adamı: Evimi Airbnb’de kiralamaya yeni başladım. Bu mülk için hangi gelir vergisi indirimlerini talep edebilirim?

Airbnb’de evimi kiralamaya yeni başladım. Masrafları kişisel olanlardan ayrı tutmak için bir limited şirket kurdum. Bu senaryoda neyin vergi indirimi olarak kabul edileceğini anlamaya çalışıyorum.

Yaklaşık 25 yıldır kendi pazarlama araştırma LLC’m vardı, bu yüzden çok şey biliyorum – sadece evimi kiralamak değil. Birisi ipoteğin bir kısmını kesinti olarak sayabilir mi? Peki ya yardımcı programlar ve kablo? Ben öyle düşünürdüm.

Seyahat ve Vergiler

Sevgili Seyahat ve Vergiler,

Misafirperverlik ve düzenlemelerin kavşağı hakkındaki sorunuzda The Eagles’ın “Kaliforniya oteli” kafamdan geçiyor: “İstediğin zaman çıkış yapabilirsin ama asla ayrılamazsın.” Yani vergi kurallarını asla terk edemezsiniz.

Her zaman yanıtlanması gereken bir vergi sorusu vardır ve gelişmekte olan Airbnb işletmeniz de bir istisna değildir. Neyi, ne kadar talep edeceğinizi ve ne zaman talep etmeyeceğinizi bildiğiniz sürece belirli durumlarda kira geliri kesintisi yapabilirsiniz.

İç Gelir Servisi diyor kira sahipleri ipotek faizi, emlak vergisi, işletme giderleri, amortisman ve onarımları düşebilir. İyileştirmelerin bir kısmı veya tamamı amortisman yoluyla geri kazanılabilse de, “iyileştirmelerin” maliyeti düşülebilir değildir.

IRS, kiralama sahiplerinin ipotek faizi, emlak vergisi, işletme giderleri, amortisman ve onarımları düşebileceğini söylüyor.

Bir Airbnb ABNB’si,
+%0,41
sözcü işaret etti şirkette bir bağlantıiçeren bir site EY açıklayıcı ev sahiplerinin vergi yükümlülükleri konusunda. Belgede ayrıca kamu hizmetleri (gaz, elektrik, TV ve internet gibi), temizlik hizmetleri ve reklamların diğer indirilebilir giderler arasında sayıldığı belirtildi.

Airbnb bağlantısı, “bu alanda birçok özel kural” olduğu için daha ayrıntılı bilgi için vergi uzmanlarıyla görüşmenin iyi bir hareket olacağını söyledi.

Edison, NJ’de zbt Certified Public Accounting & Consulting’in yönetici üyesi olan June Toth, dağlara ve plajlara yakın bir yerde bulunuyor ve bu nedenle müşterilerinden kira geliri hakkında düzenli olarak sorular alıyor. Vergi kesintileriniz, kendi yaşam düzenlemelerinize bağlı olarak düşebilir.

IRS, aynı zamanda ikamet ettiğiniz bir yeri – kuru bir şekilde “konut” olarak adlandırılan bir yeri kiralıyorsanız, düşülebilir kira giderleri için sınırlar olacağını söylüyor. Vergi dairesi, mülkü 14 gün boyunca kullanırsanız veya “toplam günlerin %10’unu adil bir kira fiyatıyla başkalarına kiralarsanız”, mülkü kiralama yerine kişisel konut olarak değerlendireceğinizi söylüyor.

Toth, “Kişisel kullanım bu eşikleri aşmazsa, mülk kiralık mülk olarak kabul edilir” ve kesintiler bunu takip edebilir, dedi.

Aynı zamanda ikamet ettiğiniz bir yeri, yani bir ‘konut’ kiralıyorsanız, düşülebilir kira giderleri için sınırlar olacaktır.

Farklı bir ifadeyle: Mülkünüzü 14 gün ve altı için kiralarsanız, kira gelirini bildirmek zorunda değilsiniz, dedi Toth. Ancak bu, kiralamayla bağlantılı masrafları da düşemeyeceğiniz anlamına gelir, diye ekledi.

Diyelim ki burayı 15 gün veya daha uzun süreliğine kiralıyorsunuz. Ciddi konuşuyorsun. Zaten bir LLC oluşturdunuz. Kira gelirini şu tarihte bildirmeniz gerekecek: Program E ve kesintilerinizi evle ilgili kişisel giderler ile kiralamayla ilgili giderler arasında bölüştürün.

Peki nasıl bölünürsünüz? Onların diyor“Genellikle toplam harcamalarınızı, her bir amaç için kullanılan gün sayısına göre kiralama kullanımı ile kişisel kullanım arasında bölmeniz gerekir.”

Toth, bunun uygun harcamaları hesaplamak anlamına geldiğini söyledi. Yerin gerçekten kiraya verildiği günleri ve kişisel kullanımınız için sahip olduğunuz günleri sayın.

Bu giderlerin kira tarafı, kira gelirinizden düşülebilir. Toth, ilk uygulanacak olanların ipotek faizi ve emlak vergileri olduğunu söyledi. Ardından işletme giderleri ve kira amortismanı uygulanıyor dedi. Herhangi bir net kaybın gelecek yıllara taşındığını belirtti.

Son olarak, destekleyici kayıtların bir vergi beyannamesine dahil edilmesi gerekmez, EY açıklayıcı söz konusu. Ancak, vergi görevlisi kapıyı çalarsa, insanlar – 14 günlük istisna nedeniyle kira geliri bildirmek zorunda olmayanlar bile – kayıtlarını tutmalıdır.

Bunlar, indirilebilir giderlerin ve onarımların makbuzlarını, mülkün kiralandığı veya kişisel olarak kullanıldığı günlerin günlüklerini, reklam kanıtlarını ve daha fazlasını içerir.

Onların kayıtları arıyor olacak bir denetim için seçilirseniz. Harcamalarınızı ve kesintilerinizi kanıtlayacak belgeleriniz hazırsa, denetim o kadar hızlı yapılır.

The Eagles’tan tekrar alıntı yapacak olursak, bu işlemin tamamlanmış olması “huzurlu kolay duygu” Senin için bunu diliyorum.

Bir vergi sorunuz mu var? Bana yazın: [email protected]

Okuduğunuz için teşekkürler. Vergilerinizi etkileyen konular hakkında daha geniş düşünmenize yardımcı olmak istiyorum. Vergi tavsiyesi vermiyorum, sadece vergi kuralları girdabının ve ekonomik koşulların cüzdanınız için ne anlama gelebileceğine bakma girişimi.

Vergileriyle boyun eğmiş bir havayla yüzleşen okuyucular için buradayım. Vergilerle o kadar ilgilenmiyorsun, anlıyorum. Ben bir zamanlar o adamdım. Jargonun altında, vergilerinizi sonunda para olan bir labirent gibi düşünün. Veya kaçınmanız gereken bir tuzak.


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: