Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Senatör Elizabeth Warren, Fed ve bankacılık düzenlemeleri hakkında bağımsız soruşturma çağrısında bulundu

Senatör Elizabeth Warren, Fed ve bankacılık düzenlemeleri hakkında bağımsız soruşturma çağrısında bulundu

Senatör Elizabeth Warren, on yıldan fazla bir sürenin en kötü bankacılık sektörü krizinin ardından Federal Rezerv ve “tüm düzenleyici sistem” hakkında bağımsız bir soruşturma yapılması çağrısında bulunuyor.

“Fed’in ve buradaki tüm düzenleyici sistemin bağımsız bir soruşturması için çağrıda bulunuyorum. Fed sadece kendi soruşturmasını yapmıyor.”


– Senatör Elizabeth Warren

Pazar günü ABC News’in “Bu Hafta” programında konuşan Massachusetts Demokratı, geçtiğimiz birkaç hafta içinde üç ABD bankasının başarısız olduğu ve mali piyasaları, özellikle banka hisselerini aşırı volatiliteye sürüklediği – mali krizden sonra öngörülebilir olduğunu söyledi. dönem bankacılık düzenlemeleri Trump yönetimi sırasında hafifletildi.

“Olan şey tam olarak tahmin etmemiz gereken şeydi ve bu bankalar, bu büyük, milyarlarca dolarlık bankalar, risk yüklü; kısa vadeli karlarını artırdılar; kendilerine büyük ikramiyeler ve yüksek maaşlar verdiler; ve bankalarını patlattılar, ”dedi Warren, bir ABC Haber dökümü.

Ayrıca bakınız: Federal Rezerv enflasyon mücadelesine karşı banka kaosunu tartarken hisse senetleri ve tahviller için tehlikede olan şey

Warren, Fed’i “zayıflamış düzenlemelerini hemen şimdi tersine çevirmeye” ve bankalara “çok daha dikkatli” bakmaya çağırdı. Ayrıca Kongre’yi, Fed’in düzenlemeleri zayıflatma kabiliyetini geri almaya ve tazminatın geri alınması da dahil olmak üzere banka CEO’larının sorumlu tutulmasına çağırdı.

“Bir bankayı patlattığınızda, sonsuza kadar bankacılıktan men edilmeniz gerekir” dedi.

Daha fazla: Fed, Silicon Valley Bank ile ilgili endişelerini yıllardır dile getiriyordu: raporlar

Warren, Pazar günü NBC News’in “Basınla Tanışın” programına yaptığı çağrıları yineledi ve “[The] Fed sadece kendini araştırmakla kalmıyor. Yasalarda bir değişiklik yaptığımızı görmek istiyorum.”

Warren, hükümet müdahalesinin bazı endişeleri giderdiğini, ancak diğerlerinin devam ettiğini söyledi.

Warren, “Mudilerin oldukça derin bir nefes alabilmesi gerektiğini söylemenin adil olduğunu düşünüyorum,” dedi. bir NBC News metnine göre. “Federal hükümet sizin için pek çok koruma olacağını belirtti. Ancak bu multi-milyar dolarlık bankalarda ne kadar risk olduğu konusunda endişelenmemiz gerekiyor çünkü bu düzenleyicilerin geçişte uykuda olduğu çok açık.”

Daha önce Fed’in sert faiz artırımlarını eleştiren Warren, bir kez daha Fed Başkanı Jerome Powell’a bunları durdurması çağrısında bulundu: “Bu aşırı oran artışları onun yapmaması gereken bir şey.”

Warren, Powell hakkında “Bence her iki işte de başarısız oluyor,” dedi, “hem işi olan bu büyük bankaların gözetimi ve yöneticisi olarak hem de enflasyonla yaptığı şey.”

Devamını oku: Bankacılık sektörü gerginliğini yatıştırmak için ne gerekiyor: zaman ve bir Fed faiz artışı


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: