Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Schwab, tarihindeki en yüksek ikinci Mart ayı olan 53 milyar dolarlık yeni müşteri parası akışını bildirdi

Schwab, tarihindeki en yüksek ikinci Mart ayı olan 53 milyar dolarlık yeni müşteri parası akışını bildirdi

Charles Schwab Corp. Perşembe günü yaptığı açıklamada, Mart ayında tarihinin en yüksek ikinci sonucu olan 53 milyar dolarlık çekirdek net yeni müşteri varlığı kaydettiğini söyledi.

Finansal hizmetler ve aracı kurum, mevduat akışlarının bankacılık sektöründeki son haftalardaki gerginlikler sırasında “oldukça tutarlı kaldığını” söyledi.

Schwab, paranın nispeten daha düşük getirili hesaplardan daha yüksek faiz getiren para piyasası fonlarına, CD’lere ve tahvillere akmasına rağmen, bu eğilimin dengelenmeye başlayacağını çünkü tüketicilerin hala nakit parayı daha “yüksek oranda likit” bir biçimde tutmak istediğini söyledi.

Schwab, “Tarih, para piyasaları, tahviller ve CD’ler gibi yatırımlara yönelik nakit hareketinin zirveye ulaştığını ve ardından tarihi normlara geri döndüğünü gösteriyor” dedi.

Charles Schwab’da, müşterilerin hazır tuttuğu sözde işlemsel nakit, tipik olarak müşteri varlıklarının yaklaşık %5 ila %10’unu oluşturur.

Charles Schwab SCHW,
+0.98%
hisse senedi, S&P 500 SPX’in %6,9’luk artışına kıyasla 2023’te %40,7 düştü,
+%0,36.

Ayrıca Oku: Bankacılık krizinden sıyrılan bankalar, ilk çeyrek güncellemelerinde mevduat akışları ve marj baskısı için hatta


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: