Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Samsung üretim kesintileri, Micron’un hisselerini bir yılı aşkın süredir en iyi gününe getirdi

Samsung üretim kesintileri, Micron’un hisselerini bir yılı aşkın süredir en iyi gününe getirdi

Micron Technology Inc. hisseleri, bir analistin belirttiği gibi, Paskalya Tavşanı Boise, Idaho tabanlı çip için büyük bir hediye bıraktığında, bellek yongası pazarındaki büyük çıkıntı hafifledikten sonra Pazartesi günü bir yılı aşkın süredir en iyi günü için ralli yaptı. yapıcı

Mikron MU,
+8.04%
hisse senetleri %9’a kadar yükselerek %8’lik artışla 63,27 dolardan kapanarak, hisselerin %9 yükseldiği 16 Mart 2022’den bu yana en iyi bir günlük yüzdelik kazancını elde etti. Karşılaştırıldığında, S&P 500 SPX,
+0.10%
%0,1 yükseldi ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite COMP,
-0.03%
%0.1’den daha az kaymış.

Pazartesi günü, Citi Research’ten Christopher Danely, Paskalya Tavşanı’nın Micron’a Samsung Electronics Co. 005930’dan sonra bir hediye getirdiğini söyledi.
+%0,15
geçen Perşembe günü geç saatlerde, fiyatlar düşerken aylarca beklemenin ardından bellek yongası üretimini azaltacağını bildirdi. Piyasaların Kutsal Cuma tatili nedeniyle kapalı olması nedeniyle hisse senetleri ertesi Pazartesi gününe kadar işlem görmedi.

Micron, PC’lerde ve veri merkezlerinde yaygın olarak kullanılan bellek türü olan DRAM veya dinamik rasgele erişim belleğinde ve akıllı telefonlar ve USB sürücüler gibi daha küçük cihazlarda kullanılan flash bellek yongaları olan NAND yongalarında uzmanlaşmıştır.

Danely, Samsung’un dünya DRAM pazarının yarısını oluşturduğunu ve Micron ve SK Hynix 000660’tan üretim ve sermaye harcaması kesintilerinin ardından böyle bir kesinti beklediğini belirterek, “Bu büyük bir anlaşma,” dedi.
+%1,43.

Okumak: Micron, bellek yongalarını üretim maliyetinden daha ucuza mı satıyor? Bu dibin yakın olduğu anlamına gelebilir.

“Üç DRAM sağlayıcısının hem sermaye harcamalarında hem de üretimde yaptığı kesintilerin, 2018’den itibaren bir DRAM kurtarmasının sağlanmasına yardımcı olacağına inanıyoruz. [the second half of 2023]özellikle PC talebinin (DRAM’in yaklaşık %10’u) sabitlenmiş göründüğü ve hem veri merkezi talebinin (DRAM’in yaklaşık %40’ı) hem de ahize talebinin (DRAM’in yaklaşık %30’u) her ikisinin de istikrar kazanmasını beklediğimizi düşünürsek [the second half of 2023]Danely, Micron için satın alma notunu ve hisse senedi için 75$ fiyat hedefini yineledi.

Mart ayının sonunda, Micron rekor düzeydeki en büyük kaybını bildirdi, ancak yöneticiler stok sorunlarının 1,4 milyar dolarlık değer düşüklüğü ile hafifletilmiş olabileceğini söylediler.

FactSet verilerine göre, Micron’u kapsayan 36 analistten 27’sinin satın alma notu, yedisinin tutma notu ve üçünün satış notu ve ortalama fiyat hedefi 69,30 dolar.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: