Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Sağcı sosyal platformlar, Trump iddianamesi raporlarının ve üç aylık sonuçların ardından toplandı

Sağcı sosyal platformlar, Trump iddianamesi raporlarının ve üç aylık sonuçların ardından toplandı

Her ikisi de sağ eğilimli kullanıcıları harekete geçirmek isteyen sosyal medya odaklı şirketler olan Rumble Inc. ve Digital World Acquisition Corp.’un hisseleri, Perşembe günü Manhattan’daki büyük bir jürinin eski Başkan Donald Trump’ı suçlamak için oy kullandığına dair raporların ardından saatler sonra yükseldi.

New York Times’ın haberine göre, hâlâ gizli olan iddianamenin önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Manhattan bölge savcısının porno yıldızı Stormy Daniels’a ödenen sus parasıyla ilgili soruşturmasını takip ediyor.

Trump yaptığı açıklamada, eylemi “düşünülemez” olarak nitelendirdi ve iddianamenin onun cumhurbaşkanlığına adaylığını raydan çıkarma çabası olduğunu öne sürdü. Demokratları “tamamen masum bir kişiyi bariz bir seçim Müdahalesi eyleminde suçlamakla” suçladı.

Rumble RUM’un Hisseleri,
+%0,54
Bu kazançlar, şirketin beklenenden daha güçlü dördüncü çeyrek sonuçları bildirmesinin ardından başlangıçta yaklaşık %30 artmasına rağmen, saatler sonra %18,8 arttı. Digital World Acquisition Corp. DWAC,
-%0,23
Trump’ın sosyal medya girişimlerini ve Truth Social platformunu halka arz etmeyi planlayan şirket %7,2 arttı.

Sonuçlar ve hisse senedi hareketi, sağcı sosyal platformların Twitter veya Meta Platforms Inc.’in META’sı gibi çok daha büyük rakiplere karşı zemin kazanmak için mücadele ettiği sırada geliyor.
+1.21%
Facebook. Bu daha küçük platformlar veya bu platformlarda etkileşimi sağlayan kişiler, yanlış bilgilerin yayılmasının ardından teknik ve yasal sorunlardan ve yasaklamalardan veya kısıtlamalardan zarar gördü.

Video odaklı bir platform olan Rumble, kendisini “kültürü iptal etmeye karşı bağışıklığı olan teknolojilerin” yaratıcısı olarak tanıtıyor, dördüncü çeyrek kazanç raporunun sonuçlara, Kasım ayındaki ABD ara sınavları sırasında kullanıcı sayısı ve ilgideki artışın yardımcı olduğunu söyledi.

Şirket, yaklaşık 945.000 $ net zarar bildirdi, ancak hisse başına bazında bile kırdı. Bu, 2021’in dördüncü çeyreğindeki 10,5 milyon dolarlık net zarara veya hisse başına 6 sente kıyasla.

Gelir, önceki yılın çeyreğindeki 2,9 milyon dolarla karşılaştırıldığında, çeyrekte 19,9 milyon dolar olarak geldi. Ortalama aylık aktif kullanıcı sayısı 80 milyona yükseldi. 2021’in dördüncü çeyreği sonunda 33 milyon olarak gerçekleşti.

FactSet tarafından ankete katılan iki analist, Rumble’ın 10.2 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 2 sentlik bir kayıp bildirmesini bekliyordu.

Şirket, iOS ve Android için yeni bildirim özellikleri ve Android ve Roku’da yeni arayüzlerin yanı sıra sitedeki içerik oluşturucuların makale yüklemesine olanak tanıyan bir platform başlattığını söyledi. Ayrıca, ikinci ve üçüncü sezonları yalnızca platformda yayınlanacak olan UFC Başkanı Dana White tarafından kurulan bir tokat dövüşü organizasyonu olan Power Slap ile ortaklığın ardından video reklamcılığını genişletti ve spor içeriğine geçti.

İcra Kurulu Başkanı Chris Pavlovski, “Yaratıcılar, Rumble Exclusives serimize Steven Crowder ve Dave Rubin gibi son zamanlarda mega etkileyicilerin eklenmesi ve canlı sporlara başarılı girişimizle açıkça görülen, Rumble’ın sunduğu fırsatı fark etmeye devam ediyor.” bir açıklamada söyledi.

“Çabalarımız zaten sonuç veriyor – ABD ara seçimleri, Rumble için dikey bir temel içerik olan haber ve siyasete olan ilgiyi artırdı ve Kasım 2022’de temel performans göstergelerimizde önemli bir büyümeye yol açtı” dedi.

Platform, muhafazakar kişilik Steven Crowder ve Russell Brand gibi komedyenlerin de ilgisini çekti. Ancak şirket, diğer sosyal medya sitelerinde olduğu gibi yanlış bilgi yaymakla eleştirildi. Haber derecelendirme sitesi NewsGuard’dan bir soruşturma, Kasım ayında yayınlandı“Rumble’ın sık sık güvenilir olmayan kaynaklardan gelen ve seçimle ilgili yanlış bilgileri aktaran videoları aktardığını” tespit etti.

Rumble şu anda yaklaşık 3,6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Milyarder yatırımcı Peter Thiel ve “Hillbilly Elegy” adlı anı kitabının yazarı ve Ohio’dan bir Cumhuriyetçi senatör olan JD Vance, şirkete yatırım yapan kişiler arasında yer alıyor.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: