Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Rüzgar grubu, 2023’te, Biden’ın açık deniz hamlesi için tam zamanında hızlı bir büyüme bekliyor

Rüzgar grubu, 2023’te, Biden’ın açık deniz hamlesi için tam zamanında hızlı bir büyüme bekliyor

Rüzgar enerjisinin görünümüne ilişkin Pazartesi günü yayınlanan iyimser bir küresel rapor, kömür, petrol ve gaz yerine daha fazla yeşil enerji ikamesi kullanmaya çalışmak için açık denizleri zorlayan ABD’deki son duyurular için iyiye işaret ediyor.

Brüksel merkezli ticaret birliği Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi bir raporda Öngörülen 680 gigawatt’lık yeni küresel kara ve deniz rüzgarı 2027 yılına kadar kurulacak. Bu, yılda yaklaşık 657 milyon eve güç sağlamak için yeterli rüzgarı temsil ediyor.

Grup, fosil yakıtların yakılmasından kaynaklanan iklim değişikliği konusunda artan endişenin yanı sıra Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından güvenli enerji arzına ilişkin belirsizliğin, daha fazla ülkeyi rüzgardan yararlanmaya ve Orta Doğu petrolüne veya Rus doğal kaynaklarına daha az bağımlı bir pazar üzerinde biraz kontrol sahibi olmaya ittiğini söyledi. gaz.

Grup raporunda, “Güvenli enerji kaynakları ve iklim hedeflerinin ikiz zorlukları, rüzgar enerjisini olağanüstü büyümenin yeni bir aşamasına itecek” dedi.

rüzgar enerjisi piyasası WNDY,
+1.41%
Konsey, “dibe doğru yarışı” fiyatlandırmayı teşvik eden hükümet politikaları ve enflasyon, yüksek lojistik maliyetleri ve verimsiz izin ve lisanslama kuralları nedeniyle 2022’de durdu. Sektör, 2022’de dünya çapında yaklaşık 78 gigawatt rüzgar kapasitesi ekledi – 2021’e göre %17 düşüş, ancak yine de yeni kapasite için şimdiye kadarki en iyi üçüncü yıl.

Rapora göre Çin, geçen yıl hem karada hem de denizde rüzgar gelişiminde dünyaya liderlik etti ve 2023’te liderliğini sürdürmesi bekleniyor. Asya-Pasifik bölgesi, dünyanın en büyük açık deniz rüzgar pazarı olarak 2022’de Avrupa’yı geride bıraktı. Bununla birlikte, Avrupa en çok yüzen açık deniz rüzgar çiftliklerini inşa etmeye devam ediyor. Okyanus tabanının çok daha derin olduğu bölgelerde yüzen türbinler devreye giriyor.

Okumak: ‘Yeşil çelik’ bozuculara nasıl yatırım yapılır: ABD’li şirket ArcelorMittal’in desteğini alıyor ve izlenecek daha fazla hisse senedi alıyor

Konsey, bu yıl endüstrinin küresel olarak tarihi bir dönüm noktasına ulaşacağını söyledi – dünya çapında kurulu 1 terawatt veya 1.000 gigawatt rüzgar enerjisi. Konsey, politika yapıcıların talebi karşılamak ve izin verme ve diğer darboğazları ele almak için tedarik zincirlerini güçlendirmesi halinde 2 teravatlık kilometre taşının 2030’da gelmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Konsey CEO’su Ben Backwell raporda “2023, belirleyici bir dönüşün başlangıcı olacak” dedi. “Tüm büyük sanayileşmiş ulusların hükümetleri, konuşlandırmanın önemli ölçüde hızlanmasına neden olacak politikalar çıkardı.”

İlgili: IRA’nın açık deniz rüzgar teşviki ve evlerde daha fazla güneş enerjisi ile desteklenen 2023 yenilenebilir enerji görünümü yükselişe geçti

Grup, geçen yıl Enflasyon Azaltma Yasası harcama tasarısının kabulünün yenilenebilir enerji gelişimi için teşvikler içerdiği ABD’yi de kapsadığını söyledi.

Dahası, Biden yönetimi geçen ay Meksika Körfezi’nde açık deniz rüzgar enerjisi için ilk kiralama satışını duyurdu; bu, halihazırda ABD Atlantik ve Pasifik kıyılarında yukarı ve aşağı rüzgar enerjisi ekleyen son hamlelerin bir sonraki aşaması.

İçişleri Bakanlığı Körfez’de 300.000 dönümün üzerinde açılacak, uzun süredir deniz sondaj kuleleri aracılığıyla fosil yakıtlı sondajın hakimiyeti altında. İlk rüzgar sahaları Teksas ve Louisiana kıyılarında olacak.

Ayrıca California ve Louisiana’nın, Federal-Eyalet Açık Deniz Rüzgar Uygulama Ortaklığı’nda Atlantik Kıyısı valileri ve Biden yönetimine katıldıkları açıklandı.

Rüzgar enerjisini destekleyen grupların o dönemde yaptığı açıklamada, bu eylemlerin ve geçen yıl Pasifik’teki kiralama satışlarının ABD’deki açık deniz rüzgar haritasını genişlettiği ve başkanın 2030 yılına kadar 30 gigawatt açık deniz rüzgarı konuşlandırma hedefini desteklediği belirtildi.

Okumak: Cumhuriyetçilerin sondaj yanlısı enerji faturası DOA’dır. Hala Biden’ın iklim gündeminin bir azarlaması ve 2024 silahı.

Biden yönetiminin 30 gigawatt hedefi, büyük ölçüde, gücün kıyıya taşındığı ve oradan yerel olarak dağıtıldığı, deniz dibine demirlenmiş platformları kullanmaya dayanıyor. Çaba, kömür, petrol CL00,
+%0,21
ve gaz NG00,
+0.86%
2030’a kadar %50 oranında yanacak. Sera gazı emisyonları, insan yapımı küresel ısınmanın arkasında, daha şiddetli fırtınalara, kuraklığa ve kıyı şeritlerinin aşınmasına neden oluyor.

Biden, 2050 yılına kadar ABD ekonomisi genelinde net sıfır emisyona giden bir yol istiyor.

Yönetim, 2035 yılına kadar ABD’nin 15 gigawatt’lık bir rüzgar enerjisi daha konuşlandırmasını istiyor. yüzen türbinler. Bunlar, Pasifik tabanının önemli ölçüde alçaldığı ve platformların demirlenemediği Kaliforniya kıyılarında özellikle gereklidir.

“ABD’nin Doğu Kıyısı boyunca tabana monte türbinlerle başlaması mantıklı. Biliyorsunuz, Avrupa’dan gelenleri geliştirme konusunda çok fazla deneyime sahibiz. Yani teknolojiyi biliyoruz. Cornell Üniversitesi Sibley Makine ve Uzay Mühendisliği Okulu’nda profesör ve bir rüzgar enerjisi uzmanı olan Dr. Rebecca Barthelmie, Unsur.net’a şunları söyledi: “Nasıl çalışacağını ve uygun maliyetli olduğunu biliyoruz,” dedi.

“Derin su her şeyi daha karmaşık hale getiriyor. Ve biraz daha pahalı olacak” dedi. “Genellikle insanlar ABD için rüzgarın megavat saat başına yaklaşık 80 $’a mal olduğundan bahsediyor, bu da karadaki rüzgar kadar ucuz değil ama çok da uzak değil. Bu yüzden kesinlikle uygun fiyatlı. Yüzen bir türbinin elektrik üretimi için hala biraz daha bakıyoruz. Belki megavat saat başına yaklaşık 110 dolar, ancak bunun etrafında bazı büyük aralıklar var.

Kıyaslamak gerekirse, yeni kara rüzgarı şu anda megavat saat başına yaklaşık 46 ABD dolarına mal olurken, büyük ölçekli güneş santralleri megavat saat başına 45 ABD dolarına mal oluyor. Buna karşılık, yeni kömürle çalışan santrallerin MWh başına maliyeti 74$ iken, gaz santrallerinin MWh başına maliyeti 81$’dır. Bu, enerji verilerine ve araştırma firmasına göre BloombergNEF.

Amerika’nın hem karadaki hem de denizdeki rüzgar enerjisi kaynakları, üretim için teknik potansiyele sahiptir. 40 milyon Savunuculuk grubu Environment America, her yıl 2020’de ABD genelinde kullanılan elektrik miktarının 11 katına eşdeğer GWh elektrik olduğunu söyledi.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: