Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Rapora göre Manchester United sahipleri satış tarihini erteledi

Rapora göre Manchester United sahipleri satış tarihini erteledi

Bir habere göre Manchester United’ın sahipleri, kulübün olası bir satışı için son tarihi bu yaza ertelediler.

Sürece yakın kaynaklara atıfta bulunan Telegraph, raporlar Glazer ailesinin şimdi Haziran ayında futbol transfer penceresi açılmadan önce bir satış yapmayı hedeflediğini. Rapora göre daha önce, mal sahipleri 2023’ün ilk çeyreğinde veya Nisan sonuna kadar bir anlaşmayı tamamlamak istiyorlardı.

İşletmeci Manchester United Ltd. MANU’nun hisseleri,
+2.04%
S&P’nin SPX’ine kıyasla Pazartesi günü %2 artışla kapandı,
-%0,15
%0.2 düşüş. Manchester United’ın hissesi bu yıl, S&P 500’ün %0,4’lük kazancına kıyasla %12,1 düştü.

Amerikan Glazer ailesi, 2005 yılında Manchester United’ın kontrolünü ele geçirdi. Kulübün 2022’de hesaplanan değeri 4,6 milyar dolardı. Forbes.

İlgili: Katarlı yatırımcıların teklif vermeye hazırlandığı haberinin ardından Manchester United hisseleri yükseldi

Kasım ayında Glazers, potansiyel finansal yatırımları veya ünlü Premier Lig kulübünün doğrudan satışını araştırdıklarını doğruladı. Telegraph’a göre mal sahipleri en az 6.08 milyar dolar istiyor.

Katar İslam Bankası başkanı ve eski Katar başbakanının oğlu Şeyh Jassim Bin Hamad Al Thani, teklif etmek kulüp için Teklif, Manchester United’ın geleceğin yıldızları David Beckham, Ryan Giggs, Paul Scholes, Gary Neville, Phil Neville ve Nicky Butt.

bu Focus web sitesinde United Şeyh Jassim’in açıklamasını “umut verici bir başlangıç” olarak nitelendirerek, “borçsuz olmanın bir zorunluluk olduğunu” ekledi. İhalenin değeri açıklanmadı.

Ancak teklif, Uluslararası Af Örgütü’nün bunu “Katar spor yıkama”, Katar’daki göçmen işçilerin içinde bulunduğu kötü duruma ve ülkedeki LGBTQ+ kişiler ve kadınlara yönelik hakların bulunmamasına atıfta bulunarak.

İlgili: Sahipleri olası satışı araştırırken Manchester United hissesi yükseldi

Unsur.net, Nine Two Foundation’a bu hikaye hakkında yorum yapma talebiyle ulaşamadı.

Kimya devi Ineos’un CEO’su İngiliz milyarder Jim Ratcliffe de Manchester United için teklifte bulundu. Milyarderin sportif bağlantıları güçlü: sıralamada 27. sırada yer alan Ratcliffe Sunday Times Zengin Listesihalihazırda Fransız Ligue 1 futbol kulübü OGC Nice’in ve Ineos Grenadiers profesyonel bisiklet takımının sahibidir.

Wall Street Journal’a göre, Ratcliffe’in tek yatırımcı olup olmayacağı belli değil.

Ineos, Unsur.net ile iletişime geçtiğinde durumla ilgili bir güncelleme sağlamayı reddetti.

Şimdi Oku: Portföy yöneticisi, Katar Dünya Kupası tartışmalarının sporla ilgili ESG’nin profilini yükselttiğini söylüyor

Telegraph’ın haberine göre, Şeyh Jassim’in teklif ekibine ve Ratcliffe’in teklif ekibine bu hafta Manchester United’ın Old Trafford stadyumunda ayrıntılı sunumlar yapılacak.

BBC’ye göre sunumlar, kulübün daha fazla gelir elde etme çabalarını içereceklerini söyleyen kıdemli kulüp çalışanlarından geliyor.

Daha önce İtalyan devi AC Milan’ı satın alan Amerikalı yatırım grubu Elliott Management Corp. da Manchester United satışına adım atmaya hazırlanıyor. Elliott kulübü satın almakla ilgilenmese de, teklif verene finansman sağlamaya istekli. Konuya aşina bir kişinin aktardığı Wall Street Journal raporlar Elliott’un şu anda belirli bir teklif verenle uyumlu olmadığı.

Ancak bazı Manchester United taraftarları, Elliott’ın olası katılımıyla ilgili endişelerini dile getirdiler.

United Stand resmi olmayan Manchester United hayran kanalının sunucusu Mark Goldbridge, “Bu Elliot Management grubu beni korkutuyor” diye tweet attı. “Yatırım [just] kulübü umursamayan ve sadece geri dönüş isteyen insanlardan daha fazla borç.”

Ayrıca okuyun: Portföy yöneticisi, Katar Dünya Kupası tartışmalarının sporla ilgili ESG’nin profilini yükselttiğini söylüyor

@BoycottGlazers Twitter hesabı, “Elliott Management’ın düşüncesi açık: Manchester United’da kazanılacak para var” diye tweet attı. “Buna dayalı [commercial] & kulüpte yayın potansiyelleri. Bunu bir kenara bırakın ve kulüp onlar için çok daha az çekici.

Elliott Yönetimi, bu makale için Unsur.net ile iletişime geçtiğinde yorum yapmaktan kaçındı.

Glazers, düşük performans olarak görülen taraftarların süregelen hayal kırıklığı arasında ikonik İngiliz futbol kulübünü satması için yoğun bir baskı altına girdi. Dünya futbolunun en büyük isimlerinden biri olan kulüp, Premier Lig’i en son 2013’te kazanmıştı. 2021’de Glazers, tartışmalı Avrupa Süper Ligi’ne dahil olmayı planladığı için taraftarlardan büyük tepki aldı.

Manchester United, geçen ay Lig Kupası finalinde Newcastle United’ı 2-0 mağlup ederek altı yıldaki ilk gümüş eşyasını perçinledi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: