Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Qualtrics satın alma sonrasında tamamen bağımsız bir şirket olarak geleceğe bakıyor

Qualtrics satın alma sonrasında tamamen bağımsız bir şirket olarak geleceğe bakıyor

Yazılım devi Qualtrics International Inc., ikinci kez özele geçtikten birkaç gün sonra bir sonraki yinelemesine hazırlanıyordu.

SAP’den tamamen bağımsız deneyim yönetimi şirketi ile SAP,
-2.87%
Qualtrics çalışanları ve yönetimi ilk kez yapay zeka da dahil olmak üzere mühendislik alanındaki diğer yatırımları tartışmak için bir araya geldi. Bir anahtar büyüme alanı teknolojiye odaklanabilir Qualtrics’in 2021’de 1.125 milyar dolara satın aldığı bir şirket olan Clarabridge, Qualtrics’in iş stratejisine aşina olan ve konu hakkında kamuya açık konuşma yetkisi olmayan bir kişiye göre. Clarabridge’in yapay zeka destekli platformu, işletmelerin sosyal medya, e-postalar, destek çağrıları, sohbetler ve ürün incelemeleri gibi dolaylı kaynaklardan gelen müşteri geri bildirimlerini toplamasına ve analiz etmesine olanak tanır.

Pazartesi günü SAP’nin merkezi olan Almanya’da Qualtrics XM,
+%0,08
Qualtrics’in yaklaşık 12,5 milyar dolar değerinde olduğu bir anlaşmada, Kanada Emeklilik Planı Yatırım Kurulu ile ortaklaşa Silver Lake tarafından özel sektöre alınmayı kabul ettiğini duyurdu. Anlaşmanın 2023’ün ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

Tamamı nakit anlaşma kapsamında, Silver Lake ve CPP Investments, Qualtrics’i satın almak için hisse başına 18,15 dolar ödeyecek. Bu satın alma fiyatı, SAP’nin Ocak ayında şirketteki hisselerinin satışını araştırmayı planladığını duyurmasından önce grubun işlem fiyatına %73’lük bir primi işaret ediyor.

SAP, Qualtrics’i 2019’da 8 milyar dolara satın aldı ve iki yıl sonra devretti.

Pazartesi günkü anlaşma, SAP’nin Alman yazılım grubunun yeniden yapılandırılmasının bir parçası olarak Qualtrics’teki %71 hissesini elden çıkarmak için çalıştığı aylarca süren bir müzakereyi sonuçlandırıyor.

Qualtrics İcra Kurulu Başkanı Ryan Smith yaptığı açıklamada, “Silver Lake’in vizyonumuza olan inancı ve kuruculara ve yönetim ekiplerine yardım etme konusundaki muhteşem geçmişleri kendi adına konuşuyor” dedi.

Qualtrics CEO’su Zig Serafin şirketi yönetmeye devam edecek. SAP’den ayrılması tamamlandığından beri Qualtrics yönetim kurulunda görev yapan Silver Lake eş CEO’su Egon Durban’ın yönetim kurulunda kalması bekleniyor.

Şirketlerin çevrimiçi müşterilerine yanıt vermelerine yardımcı olan özel yazılım analizi araçlarını icat eden Qualtrics’in yaklaşık 20.000 ticari müşterisi var. Şirket, 2022’de yıldan yıla %36 artışla 1,5 milyar dolar gelir bildirdi. Qualtrics, kârlı bir dördüncü çeyrek bildirdi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: