Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Prim artışından sonra bakım sigortamı nasıl koruyabilirim?

Prim artışından sonra bakım sigortamı nasıl koruyabilirim?

78 yaşındayım ve yaklaşık 20 yıldır uzun süreli bakım poliçesi sahibiyim. Primlerim yılda 1.500 $ civarında başladı. Yıllık oranın her beş yılda bir artırılması planlandı. 75 yaşıma geldiğimde, yılda 5.000 dolara kadar çıktı. Sonraki artışların 80 ve ardından 85 yaşımdayken olacağından emindim.

Geçenlerde bir yıllık yenileme için 8.500 dolarlık bir fatura aldığımda yaşadığım dehşeti bir düşünün!

Aradığımda, şirketin öngörülemeyen maliyetleri nedeniyle devletimin zamlara izin verdiği söylendi. Bunu nasıl yapabilirler? 20 yıldır onlara para ödüyorum, ihtiyacım olduğunda sigortam olsun ve şimdi primi karşılayamıyorum. Uzun süredir yatırdığım tüm parayı kaybedeceğim ve sonunda sigortam olmayacak. Yapabileceğim bir şey var mı?

Grammy Kathy

Yatırımın mekaniği, genel finansal planınıza nasıl uyduğu ve paranızdan en iyi şekilde yararlanmanıza hangi stratejilerin yardımcı olabileceği hakkında bir sorunuz mu var? Bana [email protected] adresinden yazabilirsiniz.

Sevgili Grammy Kathy,
Fiyatı% 70 artıran premium yenileme faturasını görmek oldukça şok olmuş olmalı. Özellikle ne zaman ve ne zaman ihtiyaç duyacağınızdan emin olmadığınızda, sizi evde görevliler veya bakım evleri için kapsayan uzun vadeli bakım sigortası için bir yıl harcamayı düşünmek çok para. iddia ortaya atmak. Bu senaryo ile karşı karşıya kalındığında, birçok kişi sigorta kapsamını bırakmayı düşünür.

Asıl endişeniz yatırım geri dönüşünüzse, şunu bir düşünün: 3.500 dolarlık fiyat artışı, çoğu yerde evde veya bakımevinde bir haftadan biraz daha fazlasını temsil ediyor – öyle olsa bile.

Çoğu insanı politikalarını sürdürmenin bir yolunu bulmaya iten şey budur – ki bu da ironik bir şekilde fiyatları daha da artırır. Yıllar içinde sektör, belirli sayıda insanın okulu bırakmasını bekleyen politikaları fiyatlandırdı ve bırakmadı. Bu nedenle, bugünlerde bütçelerinden daha fazla taleple karşı karşıya kalıyorlar, ayrıca sağlık maliyetleri önemli ölçüde arttı – eyaletinizin bahsettiği “beklenmedik maliyetler”.

İcra Direktörü Jesse Slome, “Sektör, %4’ünün ayrılacağını ve kalanların üçte biri ila yarısının hak talebinde bulunacağını tahmin ediyordu, ancak insanlar poliçelerin değerini anladılar ve onları iptal etmediler” diyor. Uzun süreli bakım sigortası için Amerikan Derneğibir endüstri ticaret grubu.

Seçimlerinizi tartın

Prim sizin için çok pahalı hale gelirse poliçenizi tamamen kaybetmek zorunda değilsiniz. Çoğu şirket, primleri düşürmek için poliçe özelliklerinizi yeniden müzakere etmenize izin verecektir. Muafiyetinizin parametrelerini veya teminat limitlerinizi değiştirdiğinizde, ev sahipleriniz ve araba sigortanız için olduğu gibi çalışır ve fiyatı düşürür.

Genworthen büyük uzun vadeli bakım sigortası sağlayıcılarından biri, “bakım için ödenebilecek toplam yardım miktarını azaltarak, yardımların son süresini kısaltarak, yapabileceğiniz herhangi bir enflasyon korumasını değiştirerek, kapsamınızı ayarlayabileceğinizi söylüyor. sahip olmak ve/veya faydaların başlamasından önceki süreyi artırmak.”

Slome, fiyat indirimi almanın en iyi şansının şu anda “sınırsız” bir poliçeniz olması olduğunu söylüyor; Politikanızda varsa, enflasyon düzeltmesini düşürmeyi önerdiği başka bir yol.

Slome, “20 yıl önce bakım için günde 150 dolar sağlayan bir yardımla başladıysanız ve bu 20 yılda %5 büyüdüyse, bugün bu çok zengin bir plandır” diyor.

Ayrıca, diğer sigorta türlerinden çok farklı olarak, ödemeyi durdurma ve yatırdığınız parayı kaybetmeme seçeneğiniz de vardır. Birincisi, Genworth, uygun olan müşterilerin hesaplarını duraklatmalarına izin verir ve hastalanırsanız şimdiye kadar ödedikleri tutar üzerinden hak talebinde bulunun. Dolayısıyla, 20 yıldır ödeme yapıyorsanız ve 40.000 $ kadar prim ödediyseniz, bakımda bu kadarını kullanabilirsiniz ve aslında hiç para kaybetmezsiniz.

Bu seçenekler göz önüne alındığında, insanların çoğunluğu prim artışını ödemeyi tercih ediyor, diyor Slome. Yaklaşık %20-30’u daha az ödemeyi tercih ederken, %10-20’si müsadere etmeme seçeneğini tercih ediyor. Sadece yaklaşık %1’i ödemeyi bırakıyor ve tamamen bırakıyor, diyor.

Kaynak: Uzun süreli bakım sigortası için Amerikan Derneği

Politikanızı şu anda olduğu yerde tutma eğilimindeyseniz, bunu karşılayabilmek için ailenizden yardım istemeyi düşünebilirsiniz. Larry PonRedwood Shores, California merkezli yeminli mali müşavir ve mali müşavir, bu durumdaki bir aileye tavsiyelerde bulundu ve aile reisi ile patriğin bakımlarını nasıl karşılayacağı konusunda konuşma zamanının geldiğine karar verdiler. Çocuklar şimdi katkıda bulunmaya ve yardım etmeye karar verdiler çünkü bu, ileride maliyetlerini düşürmek anlamına gelecekti.

Kendi durumunuzu ve gelecekteki olası sağlık koşullarını en iyi siz bilirsiniz, böylece mevcut poliçenizdeki özelliklere bakabilir ve maliyeti ayarlamak için azaltabileceğiniz özellikler olup olmadığını görebilirsiniz. Slome, “Kimse daha fazla ödeme yapmaktan hoşlanmaz, ancak çoğu seçeneklerden birini kabul eder, çünkü bazıları her zaman hiç olmamasından iyidir” diyor.


İlginizi Çekebilir

Ilımlı bir hava istiyoruz ve dağlardan bir saat uzaklıkta ve kumsala üç saatten az mesafede yaşıyoruz — nerede emekli olmalıyız?

Eşim ve ben 57 yaşındayız ve beş yıl içinde emekli olmayı düşünüyoruz. İşte bir yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: