Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Porsche, 2022’de hedefin en üst noktasına ulaştıktan sonra satış getirisini artırmayı umduğunu söyledi

Porsche, 2022’de hedefin en üst noktasına ulaştıktan sonra satış getirisini artırmayı umduğunu söyledi

Porsche AG Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2022 için karlılık hedefine ulaştıktan sonra bu yıl ve sonrasında satış getirisini artırmayı umduğunu söyledi.

Alman spor arabası P911, geçen yıl listeye alınmasından bu yana ilk tam yıl sonuçlarını ortaya koyuyor.
-3.07%
maker, 2022’de %18’lik bir satış getirisi elde ettiğini, kılavuzlu bir aralığın üst sınırını karşıladığını ve önceki yıl %16’dan yükseldiğini söyledi.

Satışlar önceki 33.14 milyar Euro’dan 37.63 milyar Euro’ya (40.04 milyar $) yükseldi. FactSet tarafından derlenen bir tahmin anketine göre bu, analistlerin 38,13 milyar Euro tahminlerinin gerisinde kaldı.

Stuttgart merkezli grubun faaliyet karı yıllık %27 artışla 6.77 milyar Euro’ya yükselirken, otomotiv net nakit akışı 3.68 milyar Euro’dan 3.87 milyar Euro’ya yükseldi. Finans şefi Lutz Meschke, güçlü fiyatlandırma, iyi ürün karışımı, maliyet disiplini ve daha yüksek satışların hepsinin getiriyi artırmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Şirket, 2023’te yaklaşık 40 milyar Euro-42 milyar Euro’ya çıkması gereken satışlardan %17 ila %19’luk bir işletme getirisi beklediğini söyledi. Daha ileride, %20’den fazla bir marj elde etmeyi umuyor.

Porsche AG, yıl için her adi hisse için 1 EUR temettü ve 1.01 EUR imtiyazlı hisse teklif edecek.

[email protected] adresinden Joshua Kirby’ye yazın; @joshualeokirby


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: