Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Philadelphia Fed’in imalat göstergesi Mart ayında daralma bölgesinde derin kalmaya devam ediyor

Philadelphia Fed’in imalat göstergesi Mart ayında daralma bölgesinde derin kalmaya devam ediyor

Sayılar: Philadelphia Fed Perşembe günü yaptığı açıklamada, bölgesel ticari faaliyet göstergesinin Mart ayında bir önceki aydaki eksi 24,3’ten eksi 23,2’ye yükseldiğini söyledi. Sıfırın altındaki herhangi bir okuma kötüleşen koşulları gösterir. Bu, art arda yedinci negatif okuma ve son on aydaki dokuzuncu okuma.

Önemli ayrıntılar: Verilerdeki geniş göstergelerin tümü Mart ayında negatifti. Yeni siparişlere ilişkin barometre, Mart ayında bir önceki aydaki eksi 13,6’dan eksi 28,2’ye düştü. Sevkiyat endeksi 8’den eksi 25,4’e düştü. Altı aylık iş görünümüne ilişkin tedbir, önceki aydaki 1,7’den Mart’ta eksi 8’e geriledi.

Büyük fotoğraf: Üretimin sağlığı Mart ayında bozuluyor.

Bu haftanın başlarında, New York Fed tarafından yayınlanan benzer Empire State anketi, imalat faaliyetinin Mart ayında 18,8 puan düşerek eksi 24,6’ya gerilediğini gösterdi.

ISM fabrika endeksi Şubat ayında hafifçe yükselerek %47.7’ye yükseldi ve art arda dördüncü ayda 50 başabaş noktasının altında kaldı. Ulusal anketteki imalatçılar, yavaşlamayı geçici olarak görerek iş faaliyetleri hakkında herhangi bir alarm ifade etmediler.

Piyasa tepkisi: hisse senetleri DJIA,
+%0,96

SPX,
+1.51%
Perşembe günü biraz daha düşük açılacak şekilde ayarlandı. 10 yıllık Hazine tahvili TMUBMUSD10Y getirisi,
%3,554
%3,42’ye geriledi.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: