Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Perakendeci daha yüksek fiyatlı ürünlere yöneldiği için Five Below hisseleri tahminlerle düştü

Perakendeci daha yüksek fiyatlı ürünlere yöneldiği için Five Below hisseleri tahminlerle düştü

Five Below Inc.’in hisseleri, genç merkezli indirimli perakendecinin Wall Street’i hayal kırıklığına uğratan bir tam yıl görünümü sunmasının ardından Çarşamba günü mesai sonrası işlemlerde düştü, çünkü ekonomideki endişe tahminleri zorlaştırıyor.

Yine de, genellikle 5 doların altında fiyatlara oyuncaklar, ev dekoru, doldurulmuş figürler ve bazı teknolojik ürünler satan perakende zinciri, bu yıl daha fazla mağaza açmaya devam etmeyi planladığını söyledi. Ve genel olarak daha fazla mağazasını Five Beyond adlı 5 doların üzerinde fiyatlara sahip şeyler satan bir bölümle donatmayı planladığını söyledi.

Beş Altında BEŞ,
+0.17%
tam yıl satışlarının 3,49 milyar dolardan 3,59 milyar dolara çıkmasını beklediğini ve orta noktanın 3,58 milyar dolarlık FactSet beklentilerinin altında olduğunu söyledi. Yöneticiler, şirketin hisse başına 5,25 ila 5,76 dolar kazanmasını beklediklerini söylediler; bu tahminin orta noktası da hisse başına 5,65 dolarlık FactSet tahminlerinin altındaydı.

Five Below, Wall Street’in %2,8’lik artış tahminlerine kıyasla, tüm yıl aynı mağaza satışlarında %1 ila %4’lük bir büyüme öngörüyor.

Finans Direktörü Kenneth Bull, şirketin kazanç çağrısında, “Makroekonomik ve tüketici ortamının belirsizliğini yansıtan bir dizi potansiyel sonuç sağlıyoruz” dedi.

İlk çeyrek için Five Below, 723 milyon dolardan 735 milyon dolara satış ve aynı mağaza satışlarının %2,5’ten %4’e yükselmesini beklediğini söyledi. Aynı mağaza satış tahmini %2,4 ile beklentilerin üzerindeydi, ancak satış tahmininin orta noktası, FactSet’in 731 milyon dolarlık tahmininin altında kaldı. Five Below’un 59 sent ile 65 sent arasındaki hisse başına kar tahmini, 69 sentlik tahminlerin altında kaldı.

Hisseler saatler sonra %4.1 düştü.

Şansı stres çarkları ve Squishmallow pelüş oyuncakları gibi oyuncakların popülaritesindeki artışa ve düşüşe dayanabilen Five Below, pandeminin zirvesinde oyuncaklara olan ilginin azalmasının ardından diğer perakendecilerin oyuncakların fiyatlarını düşürmesinden dolayı kazanç bildirdi. Hasbro A.Ş.,
+0.40%
çalışanları işten çıkardı. Yatırımcılar benzer şekilde Mattel Inc. MAT’tan da rahatsız oldular.
-%1,72.

Five Below İcra Kurulu Başkanı Joel Anderson Çarşamba günü yaptığı açıklamada, zincirin yıldan yıla %16 artan stoklarının hala “sağlıklı” olduğunu söyledi. Şirketin mali yılında 200 yeni mağaza açmayı ve 400 mağazayı yeni Five Beyond formatına dönüştürmeyi planladığını söyledi. Ayrıca, zincirin önümüzdeki yıl yeni kategoriler çıkaracağını da söyledi.

Çarşamba günü yapılan görüşme sırasında yönetim, daha yüksek fiyatlı ürünler veya daha düşük fiyatlı ürünler konusunda herhangi bir “hassasiyet” veya geri adım olmadığını söyledi. Ayrıca kulak delme ve helyum balonları gibi şeyleri daha fazla mağazaya yaydıklarını söylediler.

Dördüncü çeyrek için Five Below, şirketin 2021 mali yılının dördüncü çeyreğindeki 140,2 milyon $ veya hisse başına 2,49 $’a kıyasla 171,3 milyon $ veya hisse başına 3,07 $ net gelir bildirdi. Gelir, 996,3 $’a kıyasla %12,7 artarak 1,12 milyar $’a yükseldi. önceki yılın çeyreğinde milyon. Aynı mağaza satışları %1,9 arttı.

FactSet’in anket yaptığı analistler, 1,11 milyar dolarlık gelir ve %0,9’luk aynı mağaza satış büyümesi üzerinden hisse başına 3,06 dolar kazanç bekliyorlardı.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: