Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Paskalya yumurtaları bu yıl o kadar pahalı ki insanlar patatesleri boyamaya başlayabilir.

Paskalya yumurtaları bu yıl o kadar pahalı ki insanlar patatesleri boyamaya başlayabilir.

‘2023, Paskalya patatesinin yılıdır.’

bu yükselen yumurta fiyatları geçen yıl pek çok tüketiciyi zor durumda bıraktı. Ve yumurta boyama ve Paskalya yumurtası avı gibi tatille bağlantılı her türlü yumurta ile ilgili ritüellerle Paskalya’yı kutlamayı planlayanlar için daha büyük bir hayal kırıklığı kaynağı olabilir.

Ancak bir gıda endüstrisi grubu alternatif bir fikir öne sürüyor: Patatesleri yumurtalarla değiştirmek.

Yaklaşık 2.000 patates yetiştiricisini temsil eden bir pazarlama grubu olan Potatoes USA, “2023 Paskalya patatesinin yılıdır” dedi. Bir basın açıklaması. Şubat ayında yumurta fiyatı bir önceki yıla göre yüzde 55,4 artarken, son açıklanan verilere göre patates fiyatları bir önceki yıla göre yüzde 13,5 arttı. Tüketici fiyat endeksi.

Dahası, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Ulusal Perakende Federasyonu’na göre, Amerikalıların bu yıl Paskalya’da toplam 24 milyar dolar harcaması bekleniyor. Tatile katılanların ise kişi başı ortalama 192,01 dolar harcaması bekleniyor.

Yani evet, Potatoes USA, tüketicileri gerçek bir çoğunluğa sahip olduğunu söyledikleri şeye atlamaya çağırıyor ve patateslerin satılabileceğine dikkat çekiyor. yumurta gibi boyanmış veya her türlü eğlenceli şekilde boyanmış. İkinci yaklaşım söz konusu olduğunda önemli bir ipucu: “Beyaz bir astar, renkleri öne çıkaracaktır!” Patates ABD önerir.

Potatoes USA pazarlama müdürü Marisa Stein, patates süsü fikrinin tüketicilerin kendilerinden geldiğini söylüyor.

Unsur.net’a “Bunu tespit ettik ve üzerine atladık” dedi.

Stein, Potatoes USA’nın Paskalya’da patateslerin yumurtaların yerini tamamen almasını önermediğini ekliyor. Tatil dekorasyonunun bir parçası olarak her iki gıda maddesinin de yerini alabileceği bir dünya tasavvur ediyor. “Paskalya şenliklerine başka bir boyut katmanın eğlenceli bir yolu,” dedi.

Stein ayrıca, patatesler gıda için güvenli boyalarla süslenirse daha sonra tatil yemeklerinde kullanılabileceğini belirtiyor (Elma dilimli patates, herhangi biri?). Tersine, herhangi bir tater dekoratör kreasyonlarını kutsamak isterse, Potatoes USA “bir kat saç spreyi rengi kapatabilir ve boyanın kanamasını önleyebilir” dedi.

Ancak, tatilin yumurtalı gelenekleri göz önüne alındığında, Paskalya dekorunuz için patates kullanmak suç mu? yumurtanın dini önemi yeniden doğuşun sembolü olarak mı?

Los Angeles merkezli bir eğlence uzmanı olan Paul Zahn, Paskalya için hem yumurta hem de patates süsleme fikrinden hoşlandığını söyledi. Ayrıca patateslerin daha geniş bir tuval sunduğunu da belirtti – genellikle fiziksel olarak daha büyükler ve çeşitli görsel öğeleri yerinde tutmak için kürdan kullanarak Bay Patates Kafa tarzında dekore edilebilirler (zeytinleri göze dönüştürmeyi önerir).

Zahn, patates için “Bu daha sağlam bir ortam” dedi.

Sosyal medyada patates süsleme trendini destekleyen bazı insanlar da bulacaksınız. Birincisi, vegan bir Paskalya yumurtası alternatifi.

Tüm söylenenler, yakın tarihli bir rapora göre yumurta fiyatları nihayet düşüyor. Diğerlerinin de belirttiği gibi, nereden alışveriş yaptığınıza bağlı olarak, tek bir patates mutlaka daha ucuz bir bahis tek bir yumurtadan daha Krazy Coupon Lady web sitesinde, Nora adlı bir katkıda bulunan kişi hesabı yaptı ve aslında patateslere daha fazla harcadığını gördü.

Ama sonunda Nora, patates süslemenin “Paskalya için hala oldukça ucuz (ve eğlenceli!) bir aile işi” olduğunu söyleyerek itiraz etmedi.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: