Anasayfa / Ekonomi Haberleri / New Mexico’daki beş büyüleyici ve uygun fiyatlı kasaba

New Mexico’daki beş büyüleyici ve uygun fiyatlı kasaba

New Mexico’ya taşınmak mı istiyorsunuz? Bu beş şehir keşfedilmeyi bekliyor.

1. Tucumcarı

Eyaletin kuzeydoğu kesiminde, bir dinozor müzesi bulunan Mesalands Community College’a ev sahipliği yapan Tucumcari yer alır. Tucumcari, Route 66 boyunca seyahat edenler için uzun süredir popüler bir durak olduğu için 1.200’den fazla otel odasına sahiptir.

Şehrin şehir merkezi, ilçe binalarına boyanmış 50’den fazla duvar resmi ile vurgulanmıştır. Buna ek olarak, Tucumcari’de Kix on 66, Watson’s BBQ ve Del’s Restaurant dahil olmak üzere epeyce popüler bağımsız restoran bulunmaktadır.

Buradaki medyan ev değeri rahat bir 75.377 $ (Zillow, Ocak 2023).

Artı: Tarihi şehir merkezleri için görülmeye değer altı kasaba

2. Çama

Çama, NM

New Mexico Turizm Departmanı

Eyaletin kuzey-orta kesimindeki bu köy, New Mexico-Colorado sınırının yaklaşık 11 mil güneyinde, Rocky Dağları boyunca yer almaktadır. Chama çevresindeki engebeli dağ manzaralarını sergileyen tarihi Cumbres & Toltec Scenic Railroad, Anma Günü hafta sonundan Ekim ortasına kadar tren seferleri sunar.

Chama, özellikle kış aylarında, kros kayağı ve kar motosikletinin keyfini çıkarmak için birçok fırsat sayesinde ziyaretçileri ağırlıyor. Ziyaretiniz sırasında, mevcut birçok oda ve kahvaltı tesisinden birinde kalın. Diğer açık hava rekreasyon seçenekleri arasında yerel alabalık nehirlerinde ve göllerde balık tutma ve Continental Divide Patikası da dahil olmak üzere birçok parkur boyunca yürüyüş ve dağ bisikleti sayılabilir.

Chama’daki medyan ev değeri 292.435 dolardı (Zillow, Ocak 2023).

Beğenebilirsin: Ülkeye taşınmayı düşünüyorsanız, bu gizli maliyetlerin farkında olun

3. Gümüş Şehir

Silver City, NM

Getty Resimleri

Resmi olarak bir kasaba olarak sınıflandırılan Silver City, New Mexico’nun güneybatısındadır ve 10.000’e yakın bir nüfusa sahiptir. Silver City’de Chicano Müzik Festivali, Red Hot Children’s Fiesta ve Red Paint Powwow gibi birçok büyük festival düzenlenmektedir.

Buradaki iklim, temiz dağ havası, düşük nem ve dört ayrı mevsim içerir. Silver City, 3,3 milyon dönümlük Gila Ulusal Ormanı’nın ve bölgedeki birkaç gölün yanında yer almaktadır. Ayrıca Silver City, Western New Mexico Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır ve birçok müzisyen ve sanatçı, yaklaşık 30 galeri ve sanat stüdyosunun yanı sıra güzel duvar resimleriyle süslenmiş binaların bulunduğu şehir merkezinde yaşamaktadır.

Medyan ev değeri yaklaşık 216.575 $ (Zillow, Ocak 2023).

Görmek: West Coast’ta yaşanacak en iyi ve en uygun fiyatlı yerlerden 14’ü

4. Artezya

Artezya, NM

istock

Büyük ölçüde petrol ve gaz endüstrisinden elde edilen parayla geliştirilen Artesia’nın ekonomisi bugün aynı zamanda tarım, süt ürünleri ve turizm sektörleriyle de destekleniyor. 12.500 nüfuslu bu güneydoğu New Mexico şehri, kirlilik veya trafik sıkışıklığı olmadan yıl boyunca güneş ışığı sunuyor.

Bölge sakinleri için popüler rekreasyon yerleri arasında Baish Park ve Jaycee Park ile birlikte bir su merkezi bulunmaktadır. Buna ek olarak, topluluk son zamanlarda, şu anda New Mexico MainStreet Bölgesi olarak sınıflandırılan şehir merkezine büyük yatırımlar yaptı.

bu Artesia’daki medyan ev değeri 191.044 $ (Zillow, Ocak 2023).

Görmek: En iyi 12 Amerikan karayolu gezisi

5.Bloomfield

Bloomfield, NM dışındaki Bisti/De-Na-Zin Vahşi Doğası

istock

Eyaletin kuzeybatı kesiminde, nüfusu yaklaşık 7.800 kişi olduğu tahmin edilen Bloomfield vardır. Petrol ve gaz, alternatif enerji, perakende ve turizmdeki güçlü sektörler ve iş dünyasını oluşturan 400’den fazla şirket ile şehrin ekonomisi çeşitlidir.

San Juan Nehri, şehrin sınırı boyunca akar ve mükemmel balık tutma, kano ve kano sporu aktiviteleri sağlar. Ayrıca Bloomfield, Quality Waters, Navajo Lake State Park, Angel Peak Scenic Area ve Salmon Ruins & Heritage Park gibi yakındaki ilgi çekici yerleri ziyaret etmek için ideal bir merkez noktasıdır.

Medyan ev değeri 181.119 dolar (Zillow, Ocak 2023).

Okumak Yaşanabilirlik üzerine orijinal makale.


İlginizi Çekebilir

Üç aylık satışlar %60 düşerken SolarEdge’in hisseleri %14 düştü

SolarEdge Technologies Inc.’in hisseleri, invertör ve diğer güneş enerjisi ekipmanı üreticisinin üç ayda bir satışlarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.