Anasayfa / Ekonomi Haberleri / New Los Angeles ‘konak vergisi’ bazı satıcıları kapatmak için yarışıyor

New Los Angeles ‘konak vergisi’ bazı satıcıları kapatmak için yarışıyor

Yıllardır üst düzey ev alımlarında alıcılara ve satıcılara rehberlik eden Billy Rose, lüks Los Angeles gayrimenkulünün seçkin havasında, 30 günün yaygın bir kapanış zaman çizelgesi olduğunu ve iki haftanın hızlı olacağını açıkladı.

Bu hafta, Rose’un aracılık firması The Agency için yapılan iş, üç gün içinde kapanan iki anlaşmayı içeriyordu. Kurucu ortak ve başkan yardımcısı Rose, birinin 8,6 milyon dolara, diğerinin 14 milyon dolara mal olduğunu söyledi. Her ikisi de nakit işlemlerdi.
Katalizör, Los Angeles Belediyesi’nin 1 Nisan’da yürürlüğe giren bir transfer vergisi olan “malikane vergisi”dir.

Los Angeles’ta mülk transferlerinde zaten %0,45’lik bir taban vergi oranı varken, geçen sonbaharda belediye seçmenleri tarafından desteklenen yeni vergi, değeri 5 milyon doları aşan mülk satışlarına %4 daha ekliyor. 10 milyon doların üzerindeki mülklere %5,5 vergi ekliyor.

The Agency’deki bu anlaşmalar sadece birkaç gün sonra bir araya gelseydi, 8.6 milyon dolarlık satışa 382.700 dolarlık bir şehir devir vergisi eklenmiş olacaktı. Los Angeles Şehri’ne göre, 14 milyon dolarlık satış 833.000 dolarlık bir transfer vergisiyle gelecekti. vergi hesap makinesi.

Rose, yaklaşan vergilerin, borsanın bir sonraki yönü, emlak ve bankacılık sektörünün sağlığı için ileride nelerin olduğu gibi soruların döndüğü bir dönemde, müstakbel satıcıların zihinlerini odakladığını açıkladı.

“Piyasanın gerçekliği hakkında birdenbire çok iyimser olan birçok satıcı vardı” dedi.

Ancak satıcılar artık vergiden kaçındıkları için şehri mi yoksa eyaleti mi terk ediyor?

Rose homurdanmalar duymuştur ama büyük bir çıkış olacağını öngörmemektedir. “Müşterilerim hiçbir yere gitmek istemiyor” dedi. Görüşlerinin bir kısmı “’Bu güzel havanın tadını çıkarabilmek için vergi alıyorum” şeklinde.

Rose, satıcıların transfer vergisini ödemesinin adetten olduğunu söyledi. “Kesinlikle müzakereye tabidir ve ileriye dönük olarak müzakereye tabi olacağından şüpheleniyorum.”

Bu ayın başlarında, Compass COMP’ta VOYAGE Real Estate ekibinin kurucusu Ari Afshar,
+%5,21,
alıcıları temsilen 4,75 milyon dolarlık bir evin tüm nakit kapanışını tamamladı. Satıcıların Los Angeles’ın başka bir cebine taşındıklarını kaydetti.

Afshar, satıcıların 1 Nisan’dan önce satışları hızlandırmak için fiyatları düşürdüğünü ve müşterilerini harekete geçirebilecekleri umuduyla alıcı komisyoncularına normalden daha yüksek komisyonlar verildiğini duydu. Ama insanların vergiler konusunda risk aldıklarını duymuyor. “Konuştuğum insanlar bu kadar sert kararlar almıyor” dedi.

Afshar, birçok satıcının vergiden etkilenmediğini ve evleri henüz listelenmemişse fiyata dahil edileceğini söyledi. “Bir emlak piyasası olarak Los Angeles’ta daha fazla yükselemezdim.”

Zengin ailelerin ve işletmelerin daha fazla federal ve eyalet gelir vergisi ödemesi gerekip gerekmediği konusunda hararetli bir tartışma var. Halihazırda eyalet gelir vergileri için en yüksek oranın %13,3 olduğu Kaliforniya, sekiz eyaletten biridir milletvekillerinin şu anda bir servet vergisi önerdiği yer.

Aynı zamanda, birçok eyalet, geniş bir bölge sakini için oranları geri çekiyor. West Virginia’nın gelir vergilerini düşürmeye yönelik son anlaşmasını da sayarsak, 2021’den bu yana 22 eyalet bireysel gelir vergilerini düşürdü. Vergi Vakfı.

Zengin haneler, Amerika nüfusunun bir kıymığını oluşturuyor. Hareket etme veya yerinde kalma yetenekleri, yüksek maliyetlerle uğraşan orta sınıf ailelerle veya sabit gelirle yaşayan emeklilerle aynı faktörlere dayanmıyor.

Ancak demografi, vergiler ve konum arasındaki gerilime işaret ediyor. Pandemi sırasında büyük şehirlerden büyük ölçekli göçler yavaşladı ve nüfus artışı ve düşüşü pandemi öncesi seviyelere döndü. Ancak ABD Sayımına göre en hızlı büyüyen 10 ilçe Güney ve Batı’da. Bu bölgelerde, bazı eyaletler vergileri düşürüyor veya zaten hiç gelir vergisi yok.

Amaçlanan, istenmeyen sonuçlar

Los Angeles transfer vergisinden elde edilen para, şehre göre evlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya olan kiracılar için uygun fiyatlı konut projelerine ve finansman yardımına gidecek. Vergi, Kasım ayı sandık tedbiri olarak kabul edildi. oyların %57’si.

Ticari emlak komisyonculuğu devi CBRE CBRE’den Lewis Horne’a göre, şehrin vergisine “malikane vergisi” adı veriliyor, ancak bu “yanıltıcı bir tanım”.
+2.78%.
Aslında, üst düzey konut amaçlı gayrimenkullere odaklanmak, Horne’un gerçek etkinin olacağını düşündüğü noktayı kaçırıyor.

CBRE’nin Greater Los Angeles, Orange County ve Inland Empire bölgesi danışmanlık hizmetleri başkanı Horne, verginin endüstriyel, ticari ve perakende binalar, ofis alanı ve çok aileli binalardaki satışlar için de geçerli olduğunu söyledi.

Horne, şehirdeki evsizliği ele alma çabalarının kesinlikle değerli olduğunu söyledi – ancak bunu yapmanın yolu bu değil.

Horne, inşaatçıların ve alıcıların ekstra transfer vergisi olmadan yakınlarda başka varış noktalarına sahip olduğu bir ilçede, “bu, şehri izole ediyor ve şehrin çevresine ve yeni gelişme çevresine kırmızı bir çizgi çiziyor” dedi.

Los Angeles County’nin nüfusu, Temmuz 2022’de bir yıl önceki 9,8 milyondan 9,7 milyona düştü. nüfus sayımı. Los Angeles County, ülkenin en kalabalık ilçesidir ve ikinci sıradaki Cook County, Ill’deki nüfusun neredeyse iki katıdır.

“Bu, istenmeyen sonuçların hikayesi,” dedi. Bu, daha pahalı kiralamaları ve apartman kiralarını içerebilir.

Anlaşmaları imzalamak için bir yarış olduğunu söyledi. Bazıları semeresini verdi ve diğerleri son teslim tarihini kaçıracak. Bu, bankaların kredi fırsatlarını analiz etmesi için kırılgan bir zamanda yeni fiyat müzakerelerini ateşleyecek dedi.

Silicon Valley Bank ve Signature Bank art arda başarısız olduğundan bu yana bir aydan az bir süre geçti. Horne, “Bölgesel borç verenler belirsizlik nedeniyle çekildikleri için anlaşmaların patladığını gördük” dedi.

Horne, yaklaşan verginin Los Angeles veya California’da iş yapmaya karar veren şirketler için kırılma noktası olmadığını, ancak yükü ağırlaştırdığını söyledi. “Binlerce kesintinin ölümü.”

ACCE’nin Los Angeles’ta eyalet genelinde şubeleri olan topluluk temelli bir kuruluş olan ACCE Enstitüsü’nün eş direktörü Estuardo Mazariegos, vergiyle ilgili eleştiri ve kuşkuların abartılı ve haksız olduğunu söyledi. Oylamadan önce Mazariegos, şehir oylamasına destek toplamak için kapıları çaldı.

Bu, herhangi bir gelişme için bir engel oluşturmayacak” dedi. Mazariegos, evsizliğin eşiğindeki bir kişiye yardım etmeye çalışmanın getirdiği sosyal hizmet maliyetlerini karşılarken, daha uygun fiyatlı konut için iyi ücretli inşaat işleri yaratacağını söyledi.

Vergi nedeniyle maliyetler işçilere ve kiracılara yansıtılırsa, bu bina sahiplerinin seçimidir. “Mega kârlarında küçük bir isabetin küçük bir kısmını alamayacaklarına karar veriyorlar” dedi.

Mazariegos’un hızlandırılmış konut anlaşmalarıyla ilgili anekdotlara da sabrı yok.

“Onlar palyaço, doğru dürüst. Bunu söylemenin başka yolu yok” dedi.

belirsizlikler

Cebinde derin alıcılar ve satıcılar, bilinen son tarihler ve pazarla ilgili bilinmeyen bir gelecekle boğuşurken anlaşmalar yapmaya çalışıyorlar. Ancak bir belirsizlik, verginin kendisinin kaderidir.

Bir dava iddia ediyor vergi Kaliforniya yasalarına göre geçersizdir ve eyalet oylaması Kasım ayında seçmenlere gitmesi planlanan vergiyi hedefliyor. Şehrin hukuk departmanı sözcüsü, devam eden dava hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Rose’un firmasında müşteriler bunu öğrenmek için beklemiyor.

Emlakçı Jason Walker, Los Angeles’ın Hollywood Hills bölümünde 6.75 milyon dolarlık bir ev için yapılan bir anlaşmada alıcıları temsil etti. Satın alma, paranın emanete geçmesinden dokuz gün sonra, Çarşamba günü kapandı.

Walker, “modern çiftlik evi” tarzındaki evin liste fiyatının 6.99 milyon dolardan düştüğünü çünkü satıcıların gözlerinin vergide olduğunu açıkladı.

Başka bir potansiyel alıcı, uzmanlardan oluşan bir maiyete sahipti, ancak satıcılar, maiyetin girdilerinden ve görüşlerinin satış sürecini yavaşlatabileceğinden endişe ediyorlardı.

Walker, müşterilerinin satın alma işlemini finanse edeceklerini, ancak hızlı hareket edebilmek için nakde geçtiklerini söyledi – şu an için gereken hızın başka bir örneği. “Herkes, geliştiriciler, satıcılar, hepimiz koşuşturuyoruz” dedi.


İlginizi Çekebilir

Üç aylık satışlar %60 düşerken SolarEdge’in hisseleri %14 düştü

SolarEdge Technologies Inc.’in hisseleri, invertör ve diğer güneş enerjisi ekipmanı üreticisinin üç ayda bir satışlarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.