Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Netflix daha az film çekecek, 2 yönetici ayrılacak: raporlar

Netflix daha az film çekecek, 2 yönetici ayrılacak: raporlar

Perşembe günü geç saatlerde yayınlanan raporlara göre, Netflix Inc., yayın hizmetinin her yıl daha az film çekmesine neden olacak bir yeniden yapılanma sırasında iki uzun süredir yaratıcı yönetici ile bağlarını kesiyor.

Bloomberg Haberleri bildirildi Netflix’in film grubunun yeniden yapılanması, küçük ve orta ölçekli film birimlerini birleştirecek ve bazı işten çıkarmalara neden olacak.

Bloomberg’e göre Netflix’in belgesel ve küçük bütçeli filmlerinin yönetmeni Lisa Nishimura şirketten ayrılacak ve Çeşitlilik, film grubunun başkan yardımcısı Ian Bricke ile birlikte. Nishimura’nın 15 yıldan uzun süredir Netflix’te ve Bricke’nin 10 yıldan uzun süredir birlikte olduğu bildirildi.

Netflix Film Başkanı Scott Stuber yaptığı açıklamada, “Bizi birinci sınıf bir film stüdyosu haline getirmemize katkılarından dolayı her ikisine de teşekkür ediyor ve gelecek için en iyisini diliyoruz.” dedi. Canlı aksiyon filmi içeriği artık Kira Goldberg, Ori Marmur ve Niija Kuykendall tarafından denetlenecek.

Ayrıca bakınız: Netflix hissesi, Moody’s’te ‘yükselen yıldız’ kredi yükseltmesinin ardından ralli yaptı

Bloomberg’e göre Stuber, şirketin yaptığı filmlerin miktarını azaltmak ve kaliteye odaklanmak istiyor. Netflix yılda yaklaşık 50 film çekiyor, bu herhangi bir Hollywood stüdyosundan çok daha fazla.

Netflix, on yıllık keskin büyüme serisi nihayet yataya geçerken maliyetleri düşürmenin ve kârlılığa odaklanmanın yollarını arıyor. Netflix, NFLX’i paylaşıyor,
+1.93%
S&P 500’ün SPX’ine kıyasla, yıldan bugüne kadar %15 arttı, ancak son 12 ayda yaklaşık %10 düştü,
+%0,57
2023’te %5,5 artış ve geçen yıla göre %10,6 düşüş.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: