Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Netflix, 2023’te yaklaşık 40 yeni video oyunu planlıyor ve puanları daha geliştiriliyor

Netflix, 2023’te yaklaşık 40 yeni video oyunu planlıyor ve puanları daha geliştiriliyor

Netflix Inc., video oyun platformunu piyasaya sürdükten yaklaşık bir buçuk yıl sonra oyun oynamaya yöneliyor ve bu yıl geliştirilmekte olan yaklaşık 100’e ek olarak düzinelerce oyun daha yayınlamayı planlıyor.

Netflix NFLX,
+%0,54
Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2023’ün geri kalanında ortaklarla geliştirilmekte olan 70’e ve şirket içi stüdyosu tarafından geliştirilmekte olan 16’ya ek olarak yaklaşık 40 video oyunu daha piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Bu, Kasım 2021’de ilk mobil oyunlarını piyasaya sürmesinden bu yana piyasaya sürdüğü 55 oyunun başında geliyor.

Netflix yaptığı açıklamada, “Amacımız, farklı türlerde ve formatlarda geniş bir oyun portföyü geliştirmektir” dedi. “Üyeler bağımsız filmleri, ödüllü hitleri, RPG’leri, anlatı maceralarını, bulmaca oyunlarını ve bunların arasındaki her şeyi keşfedecekler ve biz size bu oyunları sunmak için dünyanın önde gelen stüdyolarıyla çalışıyoruz.”

Netflix, hit reality-flört şovunun video oyunu uyarlaması “Too Hot to Hand: Love Is a Game”in başarısını duyurarak, bu yılın sonlarında bir devam filminin geleceğini duyurdu. Ayrıca çalışmalarda: “Güçlü Görev: Rogue Palace” Ubisoft UBI’dan bir aksiyon oyunu,
-2.74%
Nisan ayında çıkacak ve Ustwo’nun eleştirmenlerce beğenilen bulmaca oyunları “Monument Valley” ve “Monument Valley II” gelecek yıl çıkacak.

Netflix, “birinci sınıf bir oyun stüdyosu” oluşturmak amacıyla son yıllarda çok sayıda video oyun stüdyosu satın aldı.

Ocak ayındaki kazanç raporunda Netflix, 31 Aralık 2022 itibarıyla dünya çapında 230 milyondan fazla abonesi olduğunu söyledi. Ancak bir zamanlar hızlı olan büyüme geçen yılın büyük bölümünde durdu ve Netflix uzun vadede daha fazla abone çekmek için oyunlara güveniyor. terim. Akış şirketi 2021’de hissedarlarına “Orijinal filmlere, animasyona ve senaryosuz TV’ye genişlememize benzer şekilde, oyunu bizim için başka bir yeni içerik kategorisi olarak görüyoruz” dedi.

Şu anda video oyunları, iOS ve Android uygulamalarında Netflix aboneleri için ücretsizdir ve reklam veya oyun içi satın alma içermez.

Netflix hisseleri, S&P 500’ün SPX’ine kıyasla, yıldan bugüne kadar %3,5 arttı, ancak son 12 ayda %18,5 düştü.
+0.89%
2023’te %3 artış ve geçen yıla göre %11,4 düşüş.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: