Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Ne kadar emekli olmam gerekiyor? 3 milyon dolar yeterli mi?

Ne kadar emekli olmam gerekiyor? 3 milyon dolar yeterli mi?

Bazı insanlar, en azından Bloomberg tarafından ankete katılan 500’den fazla yatırımcıya göre, rahat bir şekilde emekli olmak için 3 ila 5 milyon dolar tasarruf etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Haftanın Emeklilik İpucu: Ne kadar emekli olmanız gerektiğine karar vermek için anketlere veya genel pratik kurallara bakmayın. Kendi analizinizi yapın ve gerekirse bir profesyonelle bağlantı kurun.

Pek çok işçi, emeklilik için tasarruf etmek üzere “doğru” sayı üzerinde durur. Doğrusu, kimse bu sayının tam olarak ne olması gerektiğini kesin olarak bilmiyor. Mali müşavirler, harcamalar, tasarruflar ve yatırım getiri oranları dahil olmak üzere rakamların netleştirilmesine yardımcı olur, ancak yine de dalgalanmalar olacaktır – ve her zaman beklenmedik bir acil durumun bir döngü planı fırlatma olasılığı vardır.

Bununla birlikte, 3 milyon dolar veya daha fazla tasarruf etmek çoğu Amerikalı için gerçekçi değil. Tek bir rakam üzerinde durmak yerine, mevcut harcama ve tasarruf alışkanlıklarına odaklanın ve geleceği tahmin edin (şu anda sadece büyük resim tahminleri olsa bile).

Emeklilik tasarruf yolculuğunuz için daha uygulanabilir ipuçları mı istiyorsunuz? Unsur.net’ı okuyun “Emeklilik Hackleri” kolon

Bir kişinin emeklilik için ne kadar tasarruf etmesi gerektiği çok sayıda faktöre bağlıdır. Anket bunu destekledi: Bir yatırımcının ne kadar ihtiyaç duyduğunu düşündüğü yere göre değişiyor, Bloomberg bildirildi. Mantıklı. New York City’deki bir emekli için yaşam maliyeti, Indiana veya Wisconsin’deki küçük bir kasabadaki biri ile aynı değildir. Bazılarının gelir vergisi olduğu ve bazılarının emeklilik parasını vergilendirmediği için vergi yükümlülükleri de eyalete göre değişir.

Ancak memleketiniz de emeklilik hesaplamalarının yalnızca bir parçasıdır (büyük olsa bile). Bakkaliye, kamu hizmetleri, eğlence, tıbbi harcamalar, aile ve arkadaşlara hediyeler, tatiller, evcil hayvanlar, hobiler, ulaşım vb.

Emekli olmanıza hala yıllar varsa, gelecekte on yıllar boyunca ne kadar harcayacağınızı belirlemeye çalışmak size pek iyi gelmeyebilir, çünkü her şey değişebilir (sadece geçen yılki enflasyona veya geçen yıl olan hemen hemen her şeye bakın). 2020). Emekliliğe daha yakın olanlar için, tüm bu kategorilerde ve sizinle ilgili diğer her şeyde harcadığınız parayı ayırmaya başlayın ve bir bütçe oluşturun.

Bütün bunlar bir yıl için ne kadara mal oluyor? Ve kendi birikimleriniz hariç, emekli olduğunuzda ne kadar para getireceğinizi düşünüyorsunuz? Çalışmayı umabileceğiniz emekli maaşlarını ve Sosyal Güvenliği veya yarı zamanlı işleri hesaba katın. İkincisine veya bu konuda bir mirasa güvenmemeye çalışın, çünkü bunlar garanti edebileceğiniz rakamlar değildir, ancak sayıları dahil ve hariç tutmanın zararı olmaz.

Kendi emeklilik kaygılarınız hakkında bir sorunuz mu var? Unsur.net sütununa göz atın “Emekli Olmama Yardım Edin”

Ayrıca esnek olun. Tüm bu sayılar (ve demek istediğim Tümü Bu sayıların!) birkaç yılda, bir yılda, hatta bir günde değişebilir.

Emekliler varlıklarını her türlü yoldan çekebilirler. Bazıları bir emeklilik hesabından tek seferde para çekmeyi tercih ederken, diğerleri aylık dağıtımlar alabilir. Ancak beklenen yıllık giderlerinizi toplam bakiyenizle karşılaştırın ve yüzde kaç olduğunu görün. Örneğin, harcamalarınız bakiyenizin yaklaşık %2’si kadar mı? Yoksa %10’a mı yakınlar? Bu, hesabınızı ne kadar hızlı tüketeceğiniz konusunda size bir fikir verecektir.

Bakiyenizin, nasıl yatırıldığına bağlı olarak piyasada yıldan yıla dalgalanacağını unutmayın – sertifikalı bir finansal planlayıcı gibi nitelikli bir finans uzmanıyla veya en azından hesaplarınızı barındıran firmadan biriyle konuşmak en iyisidir. tüm bu hareketli parçaların birlikte nasıl çalıştığına dair bir fikir edinebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız finans profesyonelini inceleyin ve onların bir mütevelli olup olmadığını sorun, çünkü bu kişilerin sizin çıkarlarınıza en uygun şekilde hareket etmesi gerekir.

Her ay veya yılda ne kadar tasarruf edeceğinizi belirlemenize yardımcı olacağından nihai bir hedefe sahip olmak her zaman bir artıdır, ancak yalnızca bir sayıya odaklanmak her zaman iyi bir şey değildir. Bu sayı, iyi ya da kötü yönde büyük ölçüde değişebilir, bu nedenle bunun yerine hazırlıklı olmaya çalışın ve koşullarınız değiştikçe değişmeye istekli olun.


İlginizi Çekebilir

Tahvil getirileri, riskli varlıklardaki rallinin devam etmesiyle yükseldi

Bankacılık sistemiyle ilgili endişelerin arka planda kaybolmasıyla riskli varlıklardaki ralli devam ederken, tahvil getirileri Perşembe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: