Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Mortgage oranları geçen hafta düştü. Freddie Mac, banka kapanışları ve finansal piyasalardaki oynaklıkla ilgili endişeleri aktarıyor

Mortgage oranları geçen hafta düştü. Freddie Mac, banka kapanışları ve finansal piyasalardaki oynaklıkla ilgili endişeleri aktarıyor

Sayılar: ABD ekonomisi banka iflasları ve belirsiz bir yol ile uğraşırken, ipotek oranları altı hafta içinde ilk kez düştü.

30 yıllık sabit oranlı ipotek, 16 Mart itibarıyla ortalama %6,60’a ulaştı. veri Freddie Mac FMCC tarafından yayınlanan,
+0.65%
Perşembe günü.

Bu, önceki haftaya göre 13 baz puan düşüş – bir baz puan, yüzde puanın yüzde birine eşittir.

Geçen hafta, 30 yıllık %6,73 seviyesindeydi. Geçen yıl, 30 yıllık ortalama %4,16 idi.

15 yıllık ipotek ortalama oranı, bir önceki hafta %5,95’ten %5,9’a düştü. 15 yıllık, bir yıl önce %3,39’du.

Freddie Mac’in ipotek oranlarıyla ilgili haftalık raporu, ülke çapındaki borç verenlerden alınan ve bir borçlu ipotek için başvurduğunda Freddie Mac’e sunulan binlerce başvuruya dayanmaktadır.

Verileri şuna göre ayır: Mortgage Haberleri Günlük Perşembe sabahı 30 yıllık sabit oranlı ipoteğin ortalama %6,55 seviyesinde olduğunu söyledi.

Freddie Mac’in dediği gibi: Freddie Mac’in baş ekonomisti Sam Khater yaptığı açıklamada, “Finansal piyasalardaki türbülans, kısa vadede borçluların yararına olması gereken oranlar üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı oluşturuyor” dedi.

Khater, alıcıları ipotek oranlarındaki mevcut oynaklık göz önüne alındığında, ek oran teklifleri için alışveriş yapmaya ve tek bir borç verene bağlı kalmamaya çağırdı.

“Araştırmamız, ev alıcıların potansiyel olarak 600 ila 1.200 ABD Doları arasında tasarruf sağlayabileceği sonucuna varıyor. [per year] birden fazla borç veren arasında alışveriş yapmak için zaman ayırarak, ”dedi Khater.

Ne diyorlar: Mortgage Bankacılar Derneği başkanı ve CEO’su Bob Broeksmit yaptığı açıklamada, faiz oranlarındaki düşüşün mortgage talebini artırdığını söyledi.

“Beklenen daha fazla oran düşüşü, bahar ev satın alma sezonu başladığında ek uygulama kazanımlarını teşvik edebilir” diye ekledi.

Piyasa tepkisi: 10 yıllık Hazine tahvili TMUBMUSD10Y getirisi,
%3.430
Perşembe günü öğleden sonraki işlem seansında %3,5’in altında işlem görüyordu.


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: